Planeta Organica – Turecki szampon wzmacniający [Recenzja].
Kolejny rosyjski produkt w moich łapskach! Pojawił się u mnie już jakiś czas temu i unikałam go ze względu na silny, orientalny zapach, który zapiera dech w piersiach i zabiera całe czyste powietrze w łazience. Tak, pachnie bardzo mocno. Jeśli nie jesteście przyzwyczajone do takich doznań, to radzę wcześniej się przygotować.

Jest to kolejny produkt marki Planeta Organica, którą uwielbiam ale czy szampon mnie zachwycił? Tego chyba nie mogę powiedzieć. Post o całej marce znajdziecie TUTAJ.

Zacznijmy od tego zapachu. Jest mocny i jego woń mogę przyrównać do czegoś, co zawiera kadzidło, podobnie pachną produkty Tessori d’Oriente. Mocny i ciężki, kręci w nosie jakimiś przyprawami. Nie mam nic do samego zapachu, bo lubię takie ciężkie zapaszki, ale jego intensywność nieco przeraża. Po umyciu głowy zawsze nakładam jakąś odżywkę czy maskę, która również pachnie. Od razu Wam powiem, że połączenie zapachu ciężkiego, kadzidłowego z kwiatowym to nie jest dobry pomysł. Do tego szamponu można jedynie użyć czegoś bezzapachowego lub z tej samej tureckiej serii Planety. Po umyciu (bez odżywki) zapach utrzymuje się na włosach bardzo długo, nie jest aż tak intensywny, ale kiedy kładę się do łóżka to, czuję go na moich włosach.

 

planeta organica turecki szampon wzmiacniajacy

Proszę ja Was oto skład. Podobno jeden z lepszych ;) Same oceńcie. Szampon bardzo ładnie się pieni i zazwyczaj domywa całą głowę. Zazwyczaj, czyli chodzi mi tutaj o mycie głowy po olejowaniu, po którym niestety nie daje sobie rady. Wielka szkoda, bo właśnie wtedy najbardziej potrzebuje jego zapachu!

Nie robi nic specjalnego z moimi włosami, domywa je i na tym koniec. Nie zauważyłam jakichś spektakularnych efektów.

 

planeta organica turecki szampon wzmiacniajacy sklad

Konsystencja jest nieco lejąca i ma w sobie takie maleńkie drobinki, które połyskują w żelu. Podobne drobinki miała w sobie maska ajurwedyjska, o której pisałam TUTAJ.

Nie wiem co Ci Ruscy mają z tymi drobinkami, ale nie wpływają one w żaden sposób na włosy. Nie ma od nich połysku, bo jest ich za mało, po drugie chyba nie w ten sposób uzyskuje się połysk na włosach, a po trzecie chyba by mnie szlag trafił, jeśli na moich włosach pojawiłby się brokatowy efekt disco!

Jak widać na poniższym zdjęciu, szampon ciężko mi było utrzymać w jednym miejscu.

 

planeta organica turecki szampon wzmiacniajacy

Szampon miał wzmocnić włosy, czego nie zauważyłam. Żadnej pozytywnej i żadnej negatywnej zmiany. Wszystko w należytym porządku. Trochę jestem zawiedziona, bo pamiętam mój pierwszy raz z tą marką i moje wielkie WOW!

Moja ocena to 3,5 / 5 było zadowalająco i mocno pachnąco ;)