Co to jest suchy szampon?
Wszystkie z niego korzystamy i uwielbiamy. Wyjadaczkom kosmetycznym nie muszę tłumaczyć czy jest, bo wszystkie dobrze wiedzą — zbawieniem! Ostatnio moja mama przyłapała mnie na korzystaniu z niego i padły słowa: Dziecko, po co używasz lakieru na tłuste włosy?”. Jak Ty wytłumaczyłabyś mamie lub babci, co to jest suchy szampon? No właśnie, to nie jest wcale taka prosta sprawa.

Przypomnijcie sobie, w jaki sposób dowiedziałyście się o tym cudownym wynalazku, jakim jest suchy szampon. Ja dowiedziałam się lekko ponad rok temu. Trochę późno, ale każdy odkrywa swoje nowości w swoim czasie. Od tamtej pory muszę mieć w swojej łazience puszkę suchego szamponu tak na czarną godzinę”. Pomyślałam sobie również o kobietach, które nie odkryły jeszcze mocy suchego szamponu i stąd też mój post.

Czy moje życie nabrało nowego sensu po tym, jak się poznaliśmy? Nie! Czy da się żyć bez niego? Tak! No to po co jest potrzebny? Moje życie codzienne stało się o wiele prostsze. Jeśli w mojej łazience stoi puszka suchego szamponu to czuję takie wewnętrzne bezpieczeństwo no i jeden problem z głowy.

Dzisiaj przybliżę Wam nieco, o co chodzi z tym szamponem i dlaczego go uwielbiam.

No dobrze zacznijmy od tego, jak działa suchy szampon. Specjalny składnik zawarty w suchym szamponie wchłania nadmiar sebum znajdującego się na włosach i odświeża je. Niektóre rodzaje dodają również większej objętości włosom. W niektórych rodzajach znajduje się również zapach, który ma za zadanie odświeżyć całą fryzurę. Suchy szampon nie oczyszcza włosów, sprawia jedynie wrażenie oczyszczonych włosów.

Brzmi wspaniale prawda? Ale czy to działa? Możecie sami ocenić, ponieważ odważyłam się zrobić serię zdjęć: przed, w trakcie i po. Proszę o wyrozumiałość, ponieważ specjalnie dla Was przetłuściłam swoje włosy na maksa. Nie reagują one zbyt dobrze na takie przetłuszczenie, dlatego pojawił się łupież.

No to jedziemy:

Przed użyciem szamponu należy go mocno wstrząsnąć.

co to jest suchy szampon-4

 

Sama czuję się wstrząśnięta widząc moje okropne i tłuste włosy.

Zdjęcie poniżej przedstawia sytuację, kiedy zaaplikujecie w jedno miejsce za dużo tego specyfiku i nie rozczeszecie go. Szczególnie groźne dla osób, które posiadają ciemne włosy. Jest wyjście z tej sytuacji. Wystarczy zacząć czesać włosy na wszystkie strony, czyli raz przeczesując je na prawo, a raz na lewo, proszek się wchłonie i nie będziecie wyglądały jakbyście osiwiały.

co to jest suchy szampon-5

 

Efekty na zdjęciach poniżej.

co to jest suchy szampon-12

co to jest suchy szampon-11

 

Nie wiem jak dla Was, ale dla mnie widać różnicę. Również w dotyku włosy są przyjemniejsze. Pamiętajcie, że użycie suchego szamponu to jedynie efekt na chwilę. Co do jakości włosów i możliwości ich układania to jest słabo. Włosy po spryskaniu stają się sianowate i absolutnie nie uda Wam się ułożyć z nich innej fryzury poza kucykiem. Do mojego pokazu użyłam suchego szamponu z Syoss, sprawdził się bardzo dobrze. Wcześniej miałam tak bardzo osławiony szampon z Batiste, równie dobry i pięknie pachnący.

Skoro wszyscy widzieli już efekt, to powiem Wam, kiedy używam szamponu, tutaj mogę Was rozczarować, bo nie używam go zbyt często. Kocham swoje włosy, kiedy są czyste i pachnące, lubię zakładać na nie różne specyfiki i dbać o nie. Ile trwa moje mycie włosów razem z suszeniem:
– kiedy nakładam maskę na włosy – 1 godzinę;
– kiedy korzystam z mgiełki na włosy – 30 minut;
– kiedy używam jedynie szamponu – 15 minut;
(liczyłam razem z suszeniem).

Zdarzają się sytuacje, gdzie nawet 15 minutowe mycie włosów to o wiele za długo a trzeba wyjść do sklepu lub szybko coś załatwić coś na mieście, zanim zamkną drzwi przed nosem. Tutaj z pomocą przychodzi mi suchy szampon. Cały zabieg nie zajmuje mi dłużej niż 5 minut. W tej sytuacji nie mogę liczyć na obłędną fryzurę, więc włosy związuję w biegu gumką i wychodzę. Mam pewność, że włosy wyglądają jako tako i nie wyglądam jak oblech z tłustymi włosami.

Staram się, aby do takich sytuacji nie dochodziło zbyt często. Wcześniej planuję mycie włosów i to na co mogę sobie pozwolić w tym czasie czy mogę zrobić swój cały zabieg, czy mam przyspieszyć tempo.

co to jest suchy szampon-10

 

Myślę, że warto mieć w swojej łazience taki specyfik. Nie zaskoczy Cię wtedy żadne niezapowiedziane wyjście.

Dajcie znać czy korzystacie z suchego szamponu? Jak często i jakiej marki? Jestem bardzo ciekawa, co sądzicie na ten temat.