W jaki sposób wykorzystać świąteczne oświetlenie do dekoracji mieszkania? [inspiracje].
Magia świąt i chęć udekorowania mieszkania ogarnia wszystkich już od pierwszego dnia grudnia. Mnie również! Wszystkie światełka zostały wyciągnięte i przyniesione ze strychu, aby poddać się corocznej tradycji rozplątywania ich. Kiedy już wszystko jest rozplątane, możemy zacząć wyszukiwanie miejsc gdzie to oświetlenie zainstalować. Pomijam choinkę, bo to już oklepany temat.

Zapraszam na post, gdzie znajdziecie inspiracje na wykorzystanie świątecznego oświetlenia w dekorowaniu mieszkania.

 

Balustrada

Powiedziałabym, że to standard w domach, które posiadają dwa piętra. Światełka bardzo łatwo owinąć wokół elementów balustrady, a jeśli ktoś ma takie życzenie, to można dodać nieco więcej ozdób nie koniecznie świecących.

sposoby na dekoracje mieszkania lampkami swiatecznymi balustrada

sposoby na dekoracje mieszkania lampkami swiatecznymi balustrada1

 

Butelki

Jeśli posiadasz butelki po winie o ładnym kształcie lub chciałabyś zorganizować coś oryginalnego, to polecam butelki. Jak to zrobić? Wystarczy wsadzić lampki do środka a kabel w jakiś sposób zakamuflować. Najlepszym wyjściem będzie stworzenia otworka w butelce ze strony, którą nie będzie eksponowana. Jeśli posiadasz lampki na baterie, tym lepiej.

sposoby na dekoracje mieszkania lampkami swiatecznymi butelka

sposoby na dekoracje mieszkania lampkami swiatecznymi butelka1

sposoby na dekoracje mieszkania lampkami swiatecznymi butelka2

Studencka wersja ozdoby okiennej urzekła mnie. Pamiętajcie, żeby butelki były puste :D

 

Słoiki

Ta ozdoba również jest związana ze szkłem, ale również z hipsterską modą gdzie słoik jest w centrum wszechświata. Słoik ma większy otwór i teoretycznie możesz do włożyć do środka o wiele więcej oświetlenia lub dodatkowe ozdoby jak: gałązki choinki, bombki i co tylko się zamarzy.

sposoby na dekoracje mieszkania lampkami swiatecznymi sloik

sposoby na dekoracje mieszkania lampkami swiatecznymi sloik2

 

Latarenki

Bardziej wyrafinowaną wersją słoików są latarenki. Kto powiedział, że w latarence mają być tylko świeczki? Zobaczcie, jak pięknie wygląda oświetlenie, które odbija się w bańkach włożonych do latarenek :)

sposoby na dekoracje mieszkania lampkami swiatecznymi latarenki

sposoby na dekoracje mieszkania lampkami swiatecznymi latarenki1

 

Na ścianie

Jeśli macie w swoim domu, którąś ze ścian zupełnie nie wykorzystaną, to śmiało możecie na niej zawieszać światełka choinkowe. Najbardziej podoba mi się ściana ozdobiona falą lampek, od góry do dołu. Jeśli jesteście bardziej kreatywni, to możecie wyczarować jakiś kształt z lampeczek. Przyznam się bez bicia, że w tamtym roku próbowałam, ale nie miałam cierpliwości do zakończenia projektu.

sposoby na dekoracje mieszkania lampkami swiatecznymi na scianie

sposoby na dekoracje mieszkania lampkami swiatecznymi na scianie1

sposoby na dekoracje mieszkania lampkami swiatecznymi na scianie2

 

W oknie

Tutaj również mogą być to fale lampeczek lub jakieś pojedyncze girlandy zawieszone w oknie. Jeśli posiadasz gładką i mocno przezroczystą firankę to światełka będą wyglądały tym bardziej ciekawie.

sposoby na dekoracje mieszkania lampkami swiatecznymi w oknie

sposoby na dekoracje mieszkania lampkami swiatecznymi w oknie1

sposoby na dekoracje mieszkania lampkami swiatecznymi w oknie2

 

Kosz

W tym roku nabrałam ochoty na taką dekorację, niestety nie znalazłam odpowiedniego kosza na to. Całość wygląda bajecznie, jeszcze z tymi pieńkami drewna i z szyszeczkami. Cudo.

sposoby na dekoracje mieszkania lampkami swiatecznymi kosz

sposoby na dekoracje mieszkania lampkami swiatecznymi kosz1

 

Przypinki

Do zawieszonych światełek zawsze można coś przyczepić. Mogą to być zwykłe, drewniane spinacze do prania, na których zawiesicie zdjęcia, kartki świąteczne lub inne grafiki świąteczne, które znajdziecie u mnie TUTAJ.

sposoby na dekoracje mieszkania lampkami swiatecznymi z przypinkami2

sposoby na dekoracje mieszkania lampkami swiatecznymi z przypinkami1

sposoby na dekoracje mieszkania lampkami swiatecznymi z przypinkami

sposoby na dekoracje mieszkania lampkami swiatecznymi wisza

 

Wazon

Jeśli lubicie tworzyć swoje własne bukiety sezonowe, to spodoba Wam się pomysł dodatkowego udekorowania światełkami wazonu. Światełka można owinąć wokół lub włożyć do środka razem z dodatkowymi ozdobami. Wazon musi być przezroczysty rzecz jasna.

sposoby na dekoracje mieszkania lampkami swiatecznymi wazon2

sposoby na dekoracje mieszkania lampkami swiatecznymi wazon1

sposoby na dekoracje mieszkania lampkami swiatecznymi wazon

 

Na suficie

Lubicie jak, Wam coś dynda nad głową? Ta opcja będzie dla Was idealna. Girlandy ze światełkami należy przymocować do sufitu, w ten sposób będą tworzyć efekt rozgwieżdżonego nieba. Magia świąt level 100

sposoby na dekoracje mieszkania lampkami swiatecznymi sufit1

sposoby na dekoracje mieszkania lampkami swiatecznymi sufit

 

Lustro

W całym poście chodzi o to, żeby znaleźć miejsce gdzie można zaczepić światełka. Idealnym miejsce do tego będzie lustro. Nie lustro łazienkowe, ale to, które masz w pokoju lub przy toaletce (szczęściaro!). Dzięki takiego zabiegowi uzyskasz dodatkowe oświetlenie tafli lustra, ale również więcej światła dzięki odbiciu lampek.

sposoby na dekoracje mieszkania lampkami swiatecznymi lustro

 

Gałązka

Wystarczy zwykła, rozłożysta gałązka przytwierdzona do czegoś, co pozwoli jej utrzymać pozycje pionową. Z obwiązaniem jej światełkami nie będzie problemu.

sposoby na dekoracje mieszkania lampkami swiatecznymi krzak

 

Cotton Ball Lights

Dla mnie jest to najlepsza forma dekoracji świetlnej w mieszkaniu. Jak pewnie wiecie, ostatnio w Biedronce pojawiły się zestawy w kilku kolorach do wyboru. Jako że polowałam na nie już od jakiegoś czasu, to tym razem skusiłam się i wybrałam dwa kolory, które świetnie pasują do mojej koncepcji dekoracji w domu. Wersja Biedronkowa jest na baterie więc tym lepiej dla mnie, bo nie jestem uzależniona od kontaktu i mogę je położyć, gdzie chce.

Zestaw niebieskich kul leży w korytarzu na komodzie, a zestaw beżowy wisi sobie elegancko w pokoju przy zasłonie. Wyglądają cudnie. Szkoda, że tak późno je odkryłam.

 

inspiracje na dekoracje oswietlenie w domu cottons ball lights-1

inspiracje na dekoracje oswietlenie w domu cottons ball lights-2

 

Jakie dekoracje planujecie u siebie na święta? Czy będzie coś świecącego? Dajcie znać w komentarzach.