7 świątecznych książek, które musisz przeczytać!
To, że jestem książkożercą, to już wiecie. Moje mini recenzje pojawiają się na Instagramie oraz na Facebooku. Już niedługo pojawi się post z podsumowaniem moich książkowych podbojów tego roku, więc bądźcie czujni. Dzisiaj chciałabym pokazać Wam świąteczne książki, które wprowadzą Was w Bożonarodzeniowy klimat. Co więcej, wszystkie są nowościami z wydawnictwa Czwarta Strona i Znak.

Książek jeszcze nie czytałam, ale zamierzam się za nie zabrać już teraz! Poniżej nie znajdziecie zatem moich recenzji, ale pierwsze wrażenie po przeczytaniu opisu, który znajduje się z tyłu książki a którego to nie lubię czytać przed zabraniem się za książkę. Wolę mieć niespodziankę. Specjalnie dla Was to zrobiłam, no bo czym możecie się jeszcze pokierować? Okładką!

Jeśli będziecie chciały zakupić poszczególne pozycje dla siebie, to linki znajdziecie pod tytułem każdej książki.

 

Karolina Wilczyńska – Spełnione życzenia

„Czy wierzysz w magię wigilijnej nocy? Czy szept twojego życzenia przemienił się kiedyś w rzeczywistość?”Co byś zrobiła, jeśli Twoje 3 ostatnie życzenia spełniłyby się w Święta? Pamiętasz, o czym pomyślałaś? O tym właśnie ma być ta opowieść! Książka zapowiada się bardzo bajkowo. Lubię takie propozycje szczególnie w święta.

 

Agnieszka Olejnik – Randka pod jemiołą

Staroświecki mąż, kobieta, która robi wszystko pod jego dyktando, żeby po jakimś czasie odkryć, że najbliższa osoba ją zdradziła. Odkrywanie takich kart przed świętami może przynieść bardzo ciekawe zakończenia a na pewno dużo emocji.

 

świąteczne książki wilczyńska agnieszka olejnik randka pod jemiołą

 

Natalia Sońska – Uwierz z miłość Calineczko

W tej propozycji tytuł to jest dla mnie jakaś masakra. Całe szczęście, że książkę uratowała piękna okładka i to jedno zdanie: „Nie ma nic wspanialszego niż dwie bratnie dusze, które spotykają się po latach.” Lubię takie klimaty w książkach. Powracająca po latach pierwsza miłość? Czuję ciarki na plecach.

 

Joanna Szarańska – Anioł w śniegu

Opis tej książki pozostaje dla mnie tajemnicą. Nie naprowadził mnie na żaden trop. Dowiedziałam się tylko, że historia pachnie jodłą, pierniczkami i cynamonem. Czy to nam wystarczy? Mnie wystarczy!

 

świąteczne książki natalia sońska anioł w śniegu joanna szarańska

 

Agata Przybyłek – Siedem cudów 

Intrygujący opis skłaniający do przemyśleń. Czasem życie układa się w taki sposób, że nie mamy ochoty świętować, wyjeżdżać do rodziny i spotykać się z ludźmi, przy których musisz nałożyć jedną ze swoich sztucznych masek. Co, jeśli problemy urastają do takich, które przysłaniają świąteczną atmosferę? Co Ty zrobiłabyś w takiej sytuacji?

 

Magdalena Kordel – Pejzaż z Aniołem

Kolejny tytuł, który wydaje się smutną opowieścią o szukaniu szczęścia. Tylko czy tego szczęścia warto szukać na siłę?

 

świąteczne książki magdalena kordel pejzaż z aniołem siedem cudów przybyłek

 

Gabriela Gargaś – Magia grudniowej nocy

Na sam koniec zostawiłam wisienkę na torcie, czyli nową część opowieści Gabrieli Gargaś. Poprzednią część recenzowałam w tym poście. Byłam też patronką medialną poprzedniej części i oto pojawia się niespodziewanie dalszy ciąg opowieści o małym bieszczadzkim miasteczku i Michalinie, która mam nadzieje wybierze dobrze!

 

świąteczne książki gabriela gargaś magia grudniowej nocy

 

Dajcie znać czy Wy również przerzucacie się na czytanie świątecznych książek już w listopadzie? Lubicie się wcześniej wprowadzać w dobry nastrój? Powiem Wam, że ja zawsze lubiłam zarówno książki, jak i filmy świąteczne. Filmy oglądam przez cały rok, chociaż muszę przyznać, że oglądanie ich właśnie w okresie świątecznym wprowadza miłą atmosferę. W tym roku chętnie sięgnę po świąteczne opowieści w formie książek.