Jak najprościej podsumować rok 2018? Odpowiedz sobie na kilka pytań.
Nie planowałam tego wpisu. Myślałam, że go odpuszczę w tym roku, ale lubię robić podsumowania. Nie chcę zamykać roku 2018 bez godnego zakończenia i pożegnania się z nim. Szczególnie że ten rok był dla mnie bardzo wyjątkowy. Jeśli jesteście w tyle podobnie jak ja i jeszcze nie podsumowałyście zeszłego roku, to zachęcam, abyście odpowiedziały na poniższe pytania.

Do odpowiedzi na te pytania fajnie wrócić pod koniec przyszłego roku i zobaczyć ile się zmieniło w Waszym życiu. Jeśli tego nie zapiszecie, to zapomnicie i będziecie mieć wrażenie, że nic się nie zmieniło. Polecam Wam bardzo zapisać swoje odpowiedzi.

Czas odpowiedzieć na pytania!

 

1. O jakimi najcenniejszym wydarzeniu opowiesz swoim potomkom?

Na pewno opowiem o tym, że w roku 2018 zaczęłam nagrywać na Youtube. Był to wielki przełom w moim życiu, dlatego ta data zostanie zapisana i zapamiętana na długo. Opowiem na pewno o naszych wspaniałych dwutygodniowych wakacjach w Czarnogórze. Więcej na ten temat poczytacie TUTAJ. Polecam też vlogi z wakacji na moim kanale.

 

wspomnienia z wakacji czarnogora podsumowanie 2018

 

2. Określ ten rok w trzech słowach.

Pełen wyzwań, emocjonalny, spontaniczny.

 

3. Czego nowego nauczyłaś się o sobie?

Nauczyłam się tego, że nie ma rzeczy niemożliwych. Jak zacznę pieprzyć o wychodzeniu ze strefy komfortu, to klikniecie krzyżyk. Nagrywaniem na Youtube dowiodłam sama sobie, że jestem w stanie pokonać swój strach i mam w sobie jeszcze dużo energii, żeby pokonać w sobie nie jedną słabość. To daje kopa do dalszego działania.

 

4. Z którego osiągnięcia jesteś najbardziej zadowolona?

Największym osiągnięciem tego roku jest mój rozwój i postęp, jaki się dokonał. Jestem zadowolona z organizacji naszych wakacji. Z tego, że po raz pierwszy udało mi się przygotować vlogi z wyjazdów. Zostawiam link do naszego weekendowego wypadu do Rabki Zdrój.

 

wspomnienia z wakacji rabkoland podsumowanie 2018

 

5. Jaka wiadomość sprawiła Ci największą radość?

W tym roku jedną z najlepszych wiadomości było to, że jesteście ze mną, wspieracie mnie i co najlepsze chcecie mnie oglądać na Youtube. Jaram się bardzo i bardzo Wam za to dziękuję, to mnie bardzo motywuje. Ale tak mega! Bardzo też ucieszyłam się z możliwości odwiedzenia Hiszpanii w tym roku. Pewnie nie wiele z Was wie, ale jeszcze w grudniu miałam okazję być w Madrycie na szybciora i to samochodem. Więcej informacji o naszym Europa Express znajdziecie w wyróżnionych relacjach na moim Instagramie.

 

6. Najciekawsze miejsce, które odwiedziłaś?

To zdecydowanie jest Boka Kotorska ex aequo z Mauzoleum Lovcen. O obu miejscach pisałam osobne posty na blogu. Zostawiam linki. Jedne z piękniejszych widoków, przepełnione historią, czyli wszystko, co lubię najbardziej. W grudniu miałam okazję spać w średniowiecznej wiosce pod Saragossą w Hiszpanii. To też zaliczam jako jedno z ciekawszych doświadczeń tego roku.

 

hiszpania saragossa wioska

 

7. Którą z Twoich cech uznałabyś w tym roku za najcenniejszą?

Cierpliwość w dążeniu do celu. Mowa tutaj o cierpliwości do samej siebie. Nie lubię nie umieć czegoś robić. Nie lubię robić szmiry, a wiem, że nie mam na ten moment innego wyjścia. Uczę się nowych rzeczy, doskonale się w różnych obszarach, ale nic nie stanie się z dnia na dzień do tego potrzeba cierpliwości, której też się uczę.

 

8. Jakich nowych umiejętności się nauczyłaś?

Nauczyłam się podstaw montowania filmów. To dopiero jest jazda! Nie miałam pojęcia jak dużo opcji mam do wyboru, nie miałam pojęcia, jak bardzo czasochłonne to jest. Dobry montażysta jest na wagę złota. Teraz to wiem! Żeby nie było, nadal się uczę i ogarnęłam jedynie podstawy, ale mam dużo zapału na dalsze kształcenie się. Najlepsze jest to, że zaczęłam patrzeć na filmy jak na surowiec już po montażu, jakie efekty zostały użyte itd.

 

9. Na kim zawsze mogłaś polegać?

Mężu mój!

 

10. Za kogo i za co jesteś wdzięczna?

Jestem wdzięczna za rodzinę. Za moich najbliższych, którzy wspierają mnie, w tym, co robię i motywują do dalszego rozwoju. Jestem wdzięczna za Was! Jestem wdzięczna, że mam takich super czytelników. Bez Was nie ma mnie! Mam to szczęście, że kolejny rok jesteśmy razem i cieszmy się tym!

 

11. Twoja najważniejsza lekcja życiowa.

Pójście na łatwiznę i uleganie drugiej osobie nie prowadzi do najlepszy efektów, szczególnie jeśli druga osoba umie manipulować Tobą.

Drugą lekcją jest coś, co mocno się odbiło na tym, co będę robiła w tym roku. Dystans do siebie i robienie swojego bez oglądania się na innych. Wy róbcie swoje, a ja będę robiła swoje! To jest najważniejsza lekcja roku 2018!

 

podsumowanie roku 2018

 

12. Z czym sobie poradziłaś?

Poradziłam sobie z własnym wstydem. Wstydziłam się wystąpień publicznych, wstydziłam się aparatu, kamery. Często zasłaniałam się rękami. Teraz tego nie robię. Chociaż w 100% nie jestem jeszcze, tak wyluzowana jakbym chciała, to jest o niebo lepiej! Poradziłam sobie z rzuceniem papierosów i jestem z siebie dumna. Nigdy więcej do tego nie chcę wracać. Poradziłam sobie również ze swoim strachem przed dentystą. Małymi kroczkami, ale zawsze.

 

13.Osoby, z którymi miło spędziłaś czas?

W tym roku dużo czasu spędziłam z rodziną, głównie z Mamą. Fajnie wspominam nasz wyjazd wakacyjny, z fantastycznymi ludźmi, których poznałam w realu przed samym wejściem do samochodu. Takie przygody i opowieści są dla mnie niesamowitym przeżyciem i cieszę się, że mogę co roku poznawać nowych ludzi. Mam to szczęście, że trafiam na same świetne osoby! Tomek, Aga, Magda, Artur pozdrawiam.

Miałam okazję i wielką przyjemność poznać Agę z bloga Agnieszka Kownacka, poznałam Kasię z Kahsdesign, Dominikę Gwit-Dunaszewską, Dorotę – W każdym wieku.

 

podsumowanie roku 2018

 

14. Największy przełom Twojej kariery zawodowej.

Tutaj już chyba nie będę się powtarzała. Przełom nastąpił w momencie dodania mojego pierwszego filmu na Youtube.

 

15. Jakie były Twoje relacje z najbliższymi?

Raz było lepiej, a raz gorzej, ale cały rok minął bez większych kłótni i słowem roku w naszej rodzinie jest słowo: KOMPROMIS.

 

16. Jaka książka czy film wywarł na Tobie duże wrażenie?

Jak co roku przygotowałam dla Was zestawienie wszystkim książek, które w tym roku przeczytałam. Udało mi się przeczytać aż 45 książek w tym roku. Odsyłam Was do tego zestawienia, bo z niego dowiecie się najwięcej. Najlepszymi seriami, jakie miałam okazje przeczytać w roku 2018 była seria: Kwiat Paproci Katarzyny Bereniki Miszczuk i seria Ostatnia Arystokratka Evzen Bocek

Jeśli chodzi o filmy, to już szykuję dla Was moje coroczne rozdanie Oscarów. Zdradzę Wam, że w tym roku zdecydowanie królowały seriale. Filmy, które zrobiły na mnie największe wrażenie to: Bohemian Rhapsody i A Star is Born„.

 

17. Co dobrego usłyszałaś o sobie?

Usłyszałam wiele rzeczy. Najczęściej to, że jestem bardzo pewna siebie. To nie przyszło z dnia na dzień. Według mnie ta moja pewność siebie jest na poziomie 70% tego, co oznacza dla mnie to słowo. Więc jeszcze trochę mi brakuje 😉

 

podsumowanie roku 2018

 

18. Małe codzienne czynności, które lubiłaś robić najbardziej.

Dobra kawa i przegląd internetu. Oglądanie Waszych Instastories, wyszukiwanie fajnych, ciekawych profili i lajkowanie zdjęć na Instagramie. Spa domowe. Rodzinne weekendy.

 

19. Co ciekawego stworzyłaś?

Z ciekawszych rzeczy stworzyłam kilka postów, którymi chciałabym się z Wami podzielić.

Podzieliłam się z Wami moją podróżniczą listą marzeń. Opowiedziałam dlaczego polubiłam się w tym roku z sukienkami MAXI. Poleciłam Wam weekend nad Jeziorem Orawskim. Opowiedziałam o naszym rodzinnym wypadzie do Rabkolandu.

Rozmawiałyśmy o tym dlaczego kobiety plus size nie mogą pokazywać kolan. Opowiedziałam Wam o tym na co zwracam uwagę przy wyborze smartfona. Dyskutowałam na temat tego, czy warto zatrudniać projektanta wnętrz.

 

podsumowanie roku 2018

 

20. Czy zrobiłaś coś po raz pierwszy?

Było dużo takich rzeczy a to tylko niektóre z nich:

– nauczyłam się robić dobrą zupę – ziemniaczana rulez
– byłam na 2 tygodniowych wakacjach
– odwiedziłam Francję i Hiszpanię
– zaczęłam gadać do aparatu
– nagrałam serię vlogów z wakacji

 

podsumowanie roku 2018

Pireneje. Zdjęcie nietknięte filtrami.

 

21. Niezapomniane momenty z przyjaciółmi.

Spontaniczne wypady na śniadanie z moją siostrą, z która uwielbiałyśmy testować krakowskie knajpy. Nasz rodzinny weekend w Rabce Zdrój. Musimy powtórzyć taki weekend w innym miejscu. Rzecz jasna wakacje!

 

22. Na ile udało Ci się zrealizować swój główny cel roku?

Główny cel jest nadal w trakcie realizacji. Nie mogę powiedzieć, że się nie udało, bo wiem, że w rok tego nie ogarnę, ale jestem w trakcie spełniania swojego największego marzenia. Działam!

 

23. Które obawy okazały się zupełnie niepotrzebne?

Kolejny rok boje się tego, że blog pójdzie w odstawkę w końcu. Jak na mnie 5 lat prowadzenie bloga to jest baaaaaardzo dużo. W tym roku dołączył kanał na YT i tym bardziej się bałam o to, ale niepotrzebnie. Działam na obu płaszczyznach.

 

24. Doświadczenie, które z przyjemnością przeżyłabyś jeszcze raz.

Zdecydowanie wybrałabym się ponownie do Hiszpanii. Na Instastories wspomniałam, że jedynie nadgryzłam tego kraju nieco. To dla mnie zdecydowanie za mało. Chciałabym ponownie pojawić się w Hiszpanii na nieco dłużej.

 

podsumowanie roku 2018

 

25. Najlepszy prezent.

Dla mnie?? Jakoś nie przypominam sobie. Czy to oznacza, że nie dostałam żadnego prezentu w tym roku?? Bardzo możliwe, bo nie potrzebuje okazji, żeby kupić sobie coś fajnego i nie uznaje tego wtedy za prezent.

 

26. Czy zmieniło się Twoje podejście do niektórych spraw?

Zdecydowanie. Jeśli nic by się nie zmieniło, to byłoby ze mną naprawdę źle. Zmieniło się moje podejście do ludzi i do tolerancji, do zrozumienia drugiej osoby. Jestem na to bardzo wyczulona i bardziej otwarta na różnego rodzaju „udziwnienia” jak nazwałabym to kiedyś.

 

27. Najzabawniejszy moment.

Teraz przypomniał mi się mój coroczny wyjazd na MeetBeauty. Jak zwykle cały wypad jest jedną śmieszną sytuacją, z którą nawet się nie kryję! Uwielbiam!

 

28. Najlepszy zakup.

Najlepszym zakupem tego roku był nowy telefon do nagrywania i gimbal do niego. Skoro chciałam zacząć nagrywać vlogi, to musiałam się na coś zdecydować. Lubię inwestować w takie rzeczy, ale z ciuchowych zakupów, to nie mogę tutaj nie wspomnieć o kozakach ponad kolano!

 

29. Za co należą ci się gratulacje i oklaski?

Zdecydowanie za ogarnięcie wakacji. Nie wiem, czy wiecie, ale pojechaliśmy do Czarnogóry, bazując praktycznie tylko i wyłącznie na mojej wiedzy, którą zbierałam kilka miesięcy w internecie. Nigdy tam nie byliśmy i pojechaliśmy na własną rękę, mając również ze sobą ludzi, za których poniekąd byliśmy w jakimś stopniu odpowiedzialni. Ogarnęłam to! Zorganizowałam wycieczki, noclegi po drodze, nagrałam vlogi, zrobiłam piękne zdjęcia i wypoczęłam. Od czasu do czasu lubię być taką organizatorką.

 

podsumowanie roku 2018

 

30. Na które działania poświęciłaś zbyt dużo czasu?

Na gadanie co mam w planie zrobić, zamiast to zrobić.

 

31. Zwyczaje warte pielęgnowania.

Wolna niedziela. Uwielbiam ten zwyczaj! Jeden dzień, w którym każdy z nas robi to, na co ma ochotę. Może leżeć cały dzień w łóżku i czytać książkę. Może to być cały dzień z serialami. Co komu się podoba, bez osądzania!

 

32. Wskazówka warta wykorzystania.

Patrz na drogę przed siebie, nie za siebie. Nie idziesz w tamtą stronę.

 

NOWY ROK

 

33. Co chciałabyś zobaczyć, osiągnąć i odkryć?

Chciałabym więcej podróżować. W ostatnim podsumowaniu nieśmiało wspomniałam tylko o tym, że chciałabym wyjechać na wakacje z rodziną i się spełniło. Teraz mam potrzebę podróżowania do większej ilości miejsc. Poznawać nowe kraje i ich kulturę, uczyć się nowych rzeczy. Chciałabym pod szlifować mój angielski, jeśli już mowa o podróżach i zacząć naukę nowego języka. Tutaj najbardziej do gustu przypadł mi hiszpański. Chciałabym zobaczyć nowe miejsce!

 

podsumowanie roku 2018

 

34. Z kim chciałabyś spędzić więcej czasu?

Będę nudna, jak powiem, że z rodziną? W tym roku chciałabym więcej czasu spędzić we trójkę. Lubię też być sama, więc za takie dni też się nie obrażę.

 

35. Które z Twoich osobistych wartości chciałabyś rozwinąć i wzmocnić?

Jak co roku, ten punkt zostaje u mnie w głowie.

 

36. Jak chciałabyś, aby wyglądało Twoje codzienne życie?

Rozwijam moje postanowienie o tym, że chciałabym robić tylko to, co kocham, czyli blogować i Youtubować dla Was. Chciałabym dodać do mojego życia codziennego nieco więcej ruchu, co już się dzieje.

 

37. Które z Twoich działań wymagają zmiany, pielęgnowania lub eliminacji?

Zdecydowanie ruch. Potrzebuje więcej ruchu. Mam zainstalowanego krokomierza. Mój cel na każdy dzień to minimum 6 000 kroków dziennie. W tym momencie to jest dla mnie umiarkowanie dużo. W dzień, w którym tyle zrobię, czuję umiarkowane zmęczenie. Więc zaczynamy od tego wyzwania. Kolejną rzeczą, która musi zmienić się w tym roku w moim życiu, jest picie wody. Styczeń jest pod znakiem wody. Standardowo. Szklanka wody rano z cytrynką i litr przez dzień. Zaczynamy małymi krokami, jak pamiętacie.

 

38. Twoje cele życiowe na kolejny rok.

Moje cele życiowe na przyszły rok nie są jakieś bardzo odjechane. Głównym celem, jaki sobie stawiam, jest pielęgnacja moich włosów i zapuszczenie ich do długości, jaką miałam na wakacjach. Przysięgam, że nigdy więcej nie zetnę ich do takiej długości. Chcę, żeby odrosły jak najszybciej i działam w tej kwestii bardzo mocno. Chciałabym polepszyć swoje zdrowie i dlatego też mam w zamiarze schudnąć, ale nie spodziewajcie się wielkiej metamorfozy. Takiej nie będzie. Będzie za to kilka kilogramów na minusie. Małe kroczki – pamiętajcie. Co tyczy się również zdrowia, to chciałabym załatwić kilka wizyt kontrolnych, które ciągną się za mną już jakiś czas, a nigdy nie mam na nie ochoty.

Możliwe, że w przyszłym roku czeka nas poważny remont i możliwe, że będzie kilka zmian, o których będę informowała na bieżąco.

 

39. Co chciałabyś ulepszyć w swoim życiu zawodowym?

Jeśli miałabym ocenić moją organizację na ten moment, jest to 35% tego, co dla mnie znaczy to słowo. Spokojnie, jeszcze rok temu nie było takiego słowa w moim słowniku lub było na niższym poziomie. Na co dzień organizuje się w sposób bardzo chaotyczny. Chciałabym podszkolić się na ten temat. Po tygodniu używania planera już wiem, że nie zda on egzaminu w moim życiu. Chciałabym jeszcze bardziej oddzielić moją pracę od obowiązków domowych, aktualnie to się zlewa w jedną wielką całość i nie do końca mi to pasuje. Na pewno będę działać w tym temacie bo z pracą w domu wiążę właśnie moją dalszą przyszłość.

Chciałabym dojść do perfekcji, jeśli chodzi o regularność. Chciałabym regularnie dodawać dla Was 2 filmiki na YT i 2 posty na bloga w tygodniu. Jak to się potoczy? Zobaczymy. Mam w planach również regularne organizowanie live dla Was, więc jeśli jeszcze nie obserwujecie mnie na Facebooku lub Instagramie, to koniecznie to nadróbcie.

 

podsumowanie roku 2018

 

40 Jak chciałabyś zapamiętać nowy rok?

Chciałabym uśmiechnąć się podobnie jak dzisiaj na wspomnienie zeszłego roku.

 

Uffff ten post był bardzo oczyszczający i teraz z czystym sercem mogę wkroczyć w nowy rok. Podsumowanie wykonane. Dajcie znać czy same przygotowujecie takie podsumowania? W jaki sposób to robicie? Nie będę pytała o Wasze postanowienia, bo sama jestem rozdrażniona, kiedy ktoś mnie o to pyta. Jeśli sobie coś postanowiłyście, to trzymam kciuki za Was i dajmy czadu w tym nowym 2019 roku!