Podsumowanie roku 2016 – odpowiedzi na 40 pytań.
Przyszedł czas na prywatne podsumowanie roku 2016. Gdzieś na blogu znalazłam taka oto listę pytań. Spisałam ją sobie na karteczce i obiecałam sobie na nie odpowiedzieć pod koniec roku. Zabijcie mnie, ale nie powiem Wam, gdzie znalazłam te pytania. Jeśli któraś z Was wie lub widziała je już wcześniej, to proszę o kontakt.

Zaczęłam wypisywać odpowiedzi na pytania i postanowiłam, że podzielę się nimi z Wami. Co więcej, chętnie poczytam Wasze odpowiedzi na blogach.

 

1. O jakimi najcenniejszym wydarzeniu opowiesz swoim potomkom?

Jeśli pytanie dotyczy tylko roku 2016, to na pewno wspomnę im o udanych wakacjach na Słowacji z całą rodziną. Więcej przeczytacie TUTAJ i TUTAJ. Wspomnę pewnie o moim pierwszym występie w telewizji, które było dla mnie niezapomnianym przeżyciem. Kto jeszcze nie widział mojej osoby w telewizji śniadaniowej, niech klika TUTAJ.

 

2. Określ ten rok w trzech słowach.

Intensywny, zmienny, ambitny.

 

3. Czego nowego nauczyłaś się o sobie?

Zaskoczyłam sama siebie tym, że potrafię bardzo dużo rzeczy osiągnąć sama. Nie ma dla mnie rzeczy niemożliwych.

 

4. Z którego osiągnięcia jesteś najbardziej zadowolona?

Najbardziej jestem zadowolona z występu w programie: „Pytanie na śniadanie”. Pierwszy krok w telewizji został zrobiony.

 

podsumowanie roku 2016

 

5. Jaka wiadomość sprawiła Ci największą radość?

Największą radość zawsze sprawia mi wszystko, co związane z moją rodziną i z wyjazdami. Fakt, że w tym roku miałam sporo wyjazdów i sporo wolnych weekendów spędzonych z rodziną świadczy o tym, że w tym roku było wiele radości.

 

6. Najciekawsze miejsce, które odwiedziłaś?

Wracam wspomnieniami do wakacji i weekendu majowego. Będzie to Skalne Miasto w Czechach i Jasna Chopok. Na widok obu tych miejsc, uginają się kolana.

 

7. Którą z Twoich cech uznałabyś w tym roku za najcenniejszą?

Spontaniczność i otwartość jak sądzę. Bardzo dużo razy szłam na żywioł i nie zastanawiałam się za bardzo, nad tym, co robię. Dlaczego to robiłam? Bo miałam pewne przeczucie i intuicje, która nigdy mnie nie zawiodła. Otwartość podpięłabym do poznawania nowych ludzi, których w tym roku bardzo dużo się przewinęło w moim życiu.

 

podsumowanie roku 2016

 

8. Jakich nowych umiejętności się nauczyłaś?

Robienia paznokci hybrydowych. Zajawka na 102! Pamiętajcie, że cały czas się uczę, ale ma to dla mnie wielką wartość jak na kogoś, kto przez całe swoje życie chodził w krótkich niepomalowanych paznokciach… bo po co.

 

9. Na kim zawsze mogłaś polegać?

Na Mężu. Bez zająknięcia i bez zastanowienia!

 

10. Za kogo i za co jesteś wdzięczna?

Jestem wdzięczna za wspólnie spędzony czas z moją rodziną. Kiedy nie masz tego na co dzień, to zaczynasz to doceniać i ja właśnie doceniłam to, że fajnie się czujemy w swoich towarzystwie. Za kogo jestem wdzięczna? Jeśli powiem, że za rodzinę to zabrzmi to bardzo patetycznie co?… Ale jestem za nich wdzięczna i jeszcze z wszystkich ludzi, których poznałam w tym roku. To są naprawdę zajebiści ludzie i jestem wdzięczna, że się na nich napatoczyłam i poznałam :)

 

11. Twoja najważniejsza lekcja życiowa.

Lekcja z tego roku jest taka, że przy każdym większym przedsięwzięciu potrzebny jest plan. Porządny plan długoterminowy. I niestety przy większych projektach bez planu ani rusz.

 

12. Z czym sobie poradziłaś?

Poradziłam sobie z wyjściem na wielką skałę, pokonałam 300 stopni i wylazłam na Jasna Chopok. Jestem z siebie dumna, choć alpinistką nie zostanę, to miałam okazję podziwiać piękne krajobrazy górskie i nie tylko. Pooddychać świeżym powietrzem i trochę się zmachać. Poradziłam sobie też z kilkoma porażkami, które dotyczą moich projektów. Stało się i koniec.

 

13.Osoby, z którymi miło spędziłaś czas?

Chyba nikt nie będzie zdziwiony, jeśli powiem, że będą to Blogerki. W tym roku pojawiłam się na wielu spotkaniach blogerskich tych większych i mniejszych, ale wszystkie były bardzo miłym doświadczeniem dla mnie i możliwością poznania nowych ludzi. Szczególnie miło spędziłam czas z Anią (Smaki Macierzyństwa) i jej rodziną na wyjeździe w Poznaniu, z Dominiką (Kosmetyczne Szaleństwo), Jagodą (Jagoopepermint) na Meet Beauty w Warszawie, z Agatą (Gruba i Szczęśliwa), Olą (Wroobela) na Blogowigilii. Pozdrawiam i przesyłam buziaczki.

 

podsumowanie 2016 odpowiedzi na pytania

 

14. Największy przełom Twojej kariery zawodowej.

Aktualnie moją największą karierą zawodową jest blog. To, że go prowadzę już 3 rok i w roku 2016 pojawiła się publikacja mojego plakatu na łamach magazynu M jak mieszkanie. Tym samym, jeden z moich postów paznokciowych zyskał 200K wyświetleń. Sądzę, że to był dla mnie bardzo duży przełom, jeśli chodzi o moją karierę blogową.

 

15. Jakie były Twoje relacje z najbliższymi?

Bardzo różne. Moi najbliżsi to mąż i syn. Jak to w rodzinie, różnie bywa, ale więcej było tych pozytywnych chwil i to jest najważniejsze.

 

16. Jaka książka czy film wywarł na Tobie duże wrażenie?

Macie szczęście, że notuje każdy film, który obejrzałam i każdą książkę, którą przeczytałam. Największym odkryciem tego roku był zdecydowanie film: Wielki Gatsby z Leo w roli głównej. Miałam po nim ciary i przez miesiąc słuchałam ścieżki dźwiękowej z filmu i oglądałam filmiki z backstagu. To była wielka fascynacja! Niesamowite, że odkryłam ten film dopiero teraz.

Kolejnymi filmami, które zapadły mi w pamięć jednak nie tak jak ten poprzedni były: Colonia z Emmą Watson (daje do myślenia), The Dressmaker z Kate Winslet (film o silnej kobiecie kochającej modę), Me before You (Khalisi w nowej odsłonie), Pitt Bull – Nowe porządki (złapałam bakcyla ich stylu). Bardzo dużo oglądam filmów, oceniałam je na Fejsie jeszcze, dopóki była taka możliwość. Wszystkie wymienione przeze mnie filmy otrzymały notę 5/5 gwiazdek, więc spokojnie możecie się brać za ich oglądanie.

Przejdźmy do książek. Na blogu pojawi się zestawienie z 24 książkami, które przeczytałam w tym roku. Najczęściej powracam myślami do książki Rok 1984 Georga Orwella. Niesamowite wrażenie na mnie zrobiła ta lektura. Przypomina mi się bardzo często, gdy widzę to, co się dzieje w Polsce. Wszystko podobne. Żeby nie było, to czytałam jeszcze coś lżejszego, a były to książki Emily Giffin szczególnie Coś pożyczonego i Coś niebieskiego. Obie bardzo zapadły mi w pamięć i wywołały takie emocje, że jeszcze chwila, a to ja zakochałabym się w głównym bohaterze. Świetne książki.

 

17. Co dobrego usłyszałaś o sobie?

Najwięcej dobrego usłyszałam od osób, które mnie najmniej znają albo dopiero co poznały. Usłyszałam, że jestem bardzo otwarta na ludzi, łatwo nawiązuje kontakty i emanuje ode mnie ciepło, dzięki któremu chce się przebywać w moim towarzystwie. Sami oceńcie.

 

18. Małe codzienne czynności, które lubiłaś robić najbardziej.

To była kawa i papieros albo w innej konfiguracji: piwo i papieros. Obecnie papierosa nie ma.

 

19. Co ciekawego stworzyłaś?

Stworzyłam bardzo dużo fajnych postów, które cieszą się niesłabnącą popularnością. Moje projekty możecie zobaczyć TUTAJ. Stworzyłam też grupę na Facebooku, gdzie możecie kupić moje ulubione kosmetyki. Zapraszam oczywiście.

 

20. Czy zrobiłaś coś po raz pierwszy?

Tak. Pierwszy raz byłam w telewizji i pierwszy raz w tym roku pojechaliśmy na prawdziwe rodzinne wakacje na dłużej niż 3 dni.

podsumowanie 2016 odpowiedzi na pytania

 

21. Niezapomniane momenty z przyjaciółmi.

Spotkania przy kawie w krakowskich knajpkach zawsze są niezapomnianymi momentami. Fajnie wspominam nasz majówkowy wypad do Czech ze znajomymi. Było super! Więcej przeczytacie TUTAJ. Wypad do Poznania też jest fajnym wspomnieniem. Jeśli się uśmiecham pisząc te słowa to znaczy, że na prawdę tak musiało być.

 

22. Na ile udało Ci się zrealizować swój główny cel roku?

Ha! Mój główny cel tego roku. Jeśli chodzi o rozwój bloga, to jestem bardzo zadowolona. Działa tak jak należy, rozwija się, tak, jak tego oczekuję. I wiecie co? Nie przypominam sobie, żebym stawiała sobie jakiś główny cel blogowy. Może to jest pytanie o moje postanowienia noworoczne, które posypały mi się totalnie…

 

23. Które obawy okazały się zupełnie niepotrzebne?

Bałam się, że blogowanie mi się znudzi ale się nie znudziło! Jaram sie tym jeszcze bardziej.

 

24. Doświadczenie, które z przyjemnością przeżyłabyś jeszcze raz.

Kurcze no marzą mi się takie fajne wakacje w tym roku. Może trochę dalej niż na Słowację.

 

25. Najlepszy prezent.

Dużo tego było. Moje prezenty są zawsze trafione i najlepsze pod słońcem, ale chyba najbardziej będę wspominać dwa naszyjniki, które dostałam od męża z okazji 10 rocznicy bycia razem.

 

26. Czy zmieniło się Twoje podejście do niektórych spraw?

Chyba tak. Nie jestem pewna, bo chyba to podejście jest jeszcze w trakcie zmian. Dużo pracowałam nad rozwojem intelektualnym i mam nadzieję, i wiem że dało to efekty.

 

27. Najzabawniejszy moment.

I znowu wrócę do wakacji i do czytania menu w języku słowackim. Do tej pory wspominamy Ihly (szaszłyki), których baliśmy się zamawiać, bo nie wiedzieliśmy, co to jest.

 

28. Najlepszy zakup.

W tym roku nie kupowałam dla siebie droższych rzeczy, stawiałam na odświeżenie mojej garderoby na lato i sądzę, że najlepszym zakupem w tym roku były właśnie ciuszki kupione na lato. Oprócz tego zakupy związane z remontem pokoju syna również były dla nas ważnym wydatkiem tego roku.

 

29. Za co należą ci się gratulacje i oklaski?

Za moje wyjazdy z tego roku i spięcie wszystkiego tak, że nie miałam zaległości. Dziękuję za oklaski, ale tutaj powiem Wam, że nie miałam w tym roku urlopu. Na wakacjach oficjalnie nadal pracowałam. Wszystko toczyło się swoim tempem i wspaniale to pozałatwiałam. Dziękuję za oklaski.

 

30. Na które działania poświęciłaś zbyt dużo czasu?

Na stresowanie się niepotrzebnymi rzeczami.

 

31. Zwyczaje warte pielęgnowania.

Wspólne rozgrywki w grach planszowych, rodzinne wieczory filmowe, kolacje we dwoje w walentynki. To nasze małe tradycje, które już dobrze zakorzeniły się w naszym domu w tym roku.

 

32. Wskazówka warta wykorzystania.

Nie bądź zbyt dobra dla tych, którzy nigdy nie byli dobrzy dla Ciebie.

 

 

NOWY ROK

 

 

33. Co chciałabyś zobaczyć, osiągnąć i odkryć?

Chciałabym zobaczyć kraj położony na wyspie. Jeszcze nie wiem, który, ale któryś chciałabym. Chciałabym odkryć, jak poradzę sobie z samodzielną organizacją wyjazdu na wakacje. Chciałabym zaplanować to sama, podobnie jak było ze Słowacją tylko coś dalszego.

 

34. Z kim chciałabyś spędzić więcej czasu?

Chciałabym spędzić więcej czasu z Antosiem. To jest moja pięta achillesowa, że pracując w domu, nie mam dla niego za dużo czasu. W tym roku to się zdecydowanie poprawiło, ale nie na tyle na ile bym chciała.

 

35. Które z Twoich osobistych wartości chciałabyś rozwinąć i wzmocnić?

Niech ta jedna odpowiedź pozostanie tajemnicą ;)

 

36. Jak chciałabyś, aby wyglądało Twoje codzienne życie?

Jestem zadowolona z tego, jak wygląda aktualnie moje życie. Chciałabym mniej pracować a więcej czasu spędzać z moją rodziną. Chciałabym nie martwić się o zlecenia i chciałabym, aby blog zacząć sam na siebie zarabiać.

 

37. Które z Twoich działań wymagają zmiany, pielęgnowania lub eliminacji?

Potrzebuję lepszej organizacji pracy i motywacji do robienia czegoś dodatkowego dla siebie. Chodzi o ćwiczenia i zajęcia, które pozwolą utrzymać mnie w lepszej kondycji.

podsumowanie 2016 odpowiedzi na pytania

 

 

38. Twoje cele życiowe na kolejny rok.

To chyba jasne, że napiszę o tym, że chciałabym schudnąć. Przynajmniej 20 kg. Chciałabym zakończyć przyszły rok z 5000 Fanów na Fb i uzyskać 80K UU na blogu. W życiu chciałabym ogarnąć wszystkie płatności, spłacić kredyt, zorganizować komunię Młodemu tak, żeby był zadowolony i żeby mile ją wspominał.

 

39. Co chciałabyś ulepszyć w swoim życiu zawodowym?

Czas i organizacja pracy, która u mnie kuleje, a raczej czuję, że muszę się bardzo postarać każdego dnia, żeby było tak, jak sobie wymyśliłam.

 

40 Jak chciałabyś zapamiętać nowy rok?

Chciałabym być zadowolona z niego. Nie chcę na niego machnąć ręką. Mam zamiar liczyć na siebie i nie patrzeć na innych co pomyślą lub co zrobią. Sama będę tworzyć swoją przyszłość i ten rok. Ciężko mi gdybać o tym, co będzie. Chciałabym, żeby ten rok był dla mnie przełomowy!

podsumowanie 2016 odpowiedzi na pytania

 

Ufff dawno nie znalazłam się pod takim ostrzałem pytań. Na wszystkie odpowiedziałam szczerze. Na blogu pojawi się jeszcze kilka postów z podsumowaniami i z nowymi postanowieniami noworocznymi, ale to jest dla mnie bardzo ważne, bo przy okazji można powspominać i przypomnieć sobie najważniejsze i te mniej ważne momenty mijającego roku. Zachęcam Was do odpowiedzi na te pytania na swoich blogach. Napiszcie w komentarzu, które z wydarzeń Waszego życia z 2016 roku wspominacie najprzyjemniej?