Tag: Liebster Blog Award po raz drugi.
Zostałam nominowana do Liebster Blog Award i jak dobrze widzicie po tytule, jest to mój drugi raz. Pierwszą notkę z tym tagiem możecie przeczytać TUTAJ. Kolejna nominacja pojawiła się w 2015, czyli rok później. Czy dużo się zmieniło od tamtego czasu? Trochę tak, pisałam o tym w podsumowaniu Roczku mojego blogaska. Do rzeczy! Nominację otrzymałam od Freshstrefy, za co bardzo dziękuję. Mam 11 pytań, na które muszę odpowiedzieć poniżej. Jeśli chcecie wiedzieć, co się kryje pod tą niemieckobrzmiącą nazwą nagrody, to przeczytajcie:

„Nominacja do Liebster Award jest otrzymywana od innego blogera w ramach uznania za „dobrze wykonaną robotę”. Jest przyznawana dla blogów o mniejszej liczbie obserwatorów więc daje możliwość ich rozpowszechnienia. Po odebraniu nagrody należy odpowiedzieć na 11 pytań otrzymanych od osoby, która Cię nominowała. Następnie Ty nominujesz 11 osób (informujesz ich o tym) oraz zadajesz im 11 pytań. Nie wolno nominować bloga, który Cię nominował.”

Zaczynamy:

1.Co skłoniło Cię do założenia bloga?

Odp. Główną przyczyną była chęć posiadania swojego własnego miejsca w internecie. Instagram i profil prywatny na Fb w pewnym momencie przestały mi wystarczać.

2. Jakie blogi lubisz czytać najbardziej?

Odp. Napisałam już notkę o tym, co powinien mieć blog, żebym go mogła zaobserwować i dodać do mojej listy blogów. Pisałam o tym TUTAJ. Jeśli chodzi o typ blogów to na swojej liście mam głównie blogi lifestylowe, czyli takie opowiadające o codzienności, takie są dla mnie najciekawsze. Lubię również blogi kosmetyczne.

3. Skąd najczęściej czerpiesz inspirację do nowych wpisów?

Odp. źródło: internet. A tak serio to lubię przeglądać Pinteresta, który jest moich czasopochłaniaczem i tam najczęściej znajduje mnóstwo inspiracji, o których chce pisać. Zdarza się tak, że tych inspiracji jest za dużo i głowa mi puchnie, bo nie wiem, od czego zacząć.

4. Jak wyobrażasz siebie za kilka lat?

Odp. Czy ja wiem? Jako bloger powinnam odpowiedzieć, że będę sławna, moje profile social media będą miały po kilka tysięcy lajków a ja będę zajmowała się tylko blogowaniem i to będzie moim jedynym środkiem utrzymania. Hue, hue. Piękna wizja, ale wiem, że do tego trzeba będzie dużo pracy i jeszcze więcej nauki. Ale tak, chciałabym, żeby blogowanie było moim jedyny zajęciem.

5. Czym jest dla Ciebie blogowanie?

Odp. Oderwaniem się od rzeczywistości. Kiedy przeznaczam sobie godzinę na czytanie blogów to czuję się tak, jak gdybym była wciągnięta w kilkanaście książek naraz i wszystkie muszę nadrobić, nadczytać, żeby nie mieć zaległości. Jeśli nie kumacie, o co chodzi, to ta sama sytuacja jest, kiedy napoczniesz więcej niż jeden serial :D Czuję się oderwana od rzeczywistości czytając Wasze blogi. Lubię to! Sama pisząc swojego bloga, mam wrażenie, że jestem daleka od tego, co jest NAPRAWDĘ, dlatego często moje teksty mogą boleśnie sprowadzić Was na ziemię.

6. Czy lubisz gotować? Jaka potrawa jest Twoją ulubioną?

Odp. Raz lubię, a raz nie. Lubię gotować to, co już mi raz wyszło i wychodzi za każdym razem, kiedy to robię. Uwielbiam Chilli Con Carne, to moje nowe odkrycie i jakże smakowite.

7. Do jakiego filmu/serialu/książki uwielbiasz często wracać?

Odp. 

Rzecz w tym, że nie ma takiego filmu, serialu, a nawet książki. Jestem zdania, że jest tyle różnych produkcji i książek, że żal by było przyczepić się do kilkunastu z nich i wałkować temat. Lubię oglądać i czytać coś nowego coś, co mnie zaskoczy i nauczy czegoś nowego. Jest seria, do której wróciłam już kilka razy i mam do niej sentyment i jest to seria o Harrym Potterze, ale to jedyny wyjątek.

8. Bez jakiej rzeczy nie mogłabyś się obejść?

Odp. Czy zdziwicie się, jeśli powiem, że bez ubrania? To takie oczywiste, ale chyba nie mogłabym latać na golasa po mieście :D

9. Jaki okres w życiu wspominasz najlepiej?

Odp. Chyba okres chodzenia do liceum jest takim czasem, który wspominam najlepiej, głównie przez ludzi, których tam spotkałam. Najwięcej się wtedy działo a przyjaźnie pozostały do dziś, czego nie mogę powiedzieć o studiach.

10. Jakie jest Twoje największe osiągnięcie?

Odp. Ciągle wierze, że jeszcze nie nadeszło. Było kilka takich osiągnięć, z których jestem dumna, ale czy było jedno takie największe? Hmm myślę, że zaplanowanie, ogarnięcie własnego ślubu i przyjęcia weselnego było jednym z tych wyzwań i osiągnięć, z których jestem dumna :D

11. Zdarza Ci się odkładać różne sprawy na później czy raczej starasz się ze wszystkimi uporać na bieżąco?

Odp.Jestem zdecydowanie tym pierwszym typem. Próbuję z tym walczyć i staram się wykonywać wszystkie zaplanowane rzeczy na bieżąco, ale kiedy natrafię na załatwienie nie przyjemnej sprawy lub zrobienie czegoś, czego nie trawię, no to cóż zdarza mi się odkładać to w nieskończoność.

Jestem wolna, odpowiedziałam na wszystkie zadane pytania a teraz czas na moje pytania i moje nominacje :D

 

PYTANIA:

1. Imię, które najbardziej Ci się podoba to…
2. Jaki jest najlepszy film, jaki do tej pory obejrzałaś?
3. Czego nie lubisz jeść?
4. Jaką książkę polecasz?
5. Co sprawia Ci najwięcej trudności w blogowaniu?
6. Najlepszy tekst, jaki do tej pory napisałaś to…
7. Pies czy kot? Dlaczego?
8. Wymień 5 rzeczy, które obowiązkowo znajdą/znajdują się w Twoim domu.
9. Jak zaczynasz swój dzień?
10. W jakim miejscu na pewno nie chciałabyś mieszkać?
11. Co najbardziej denerwuje Cię w ludziach?

 

Tadaaam! A teraz czas na nominacje. Proszę o odpowiedzi na powyższe pytanie Panie, które prowadzą poniższe blogi:

Zafascynowana Życiem
Muffin Case
Elare
Justa Sporty Mama
Moja Sztukoteka

Jeśli macie ochotę podpowiadać na pytania, to śmiało zróbcie to w komentarzach 🙂