WAKACYJNA TO-DO LISTA 2022! POMYSŁY NA LATO W DOMU.
Czy Wy też jesteście w szoku, że znowu przyszedł czas na wakacje? Zleciało w tym roku tak szybko a ja nawet nie zdążyłam porządnie zastanowić się nad tym co robić w te wakacje. W tym roku niestety nie wybieramy się nigdzie na wyjazd wakacyjny. Powodów jest kilka. Pierwszym i głównym jest fakt, że nie wszystkie terminy w tym roku się zgrywają, podobnie jak kwestie finansowe. W planie na lipiec mieliśmy wyjazd tygodniowy do Ukrainy. Weekend we Lwowie i Truskawcu i tutaj po raz kolejny nie wyszło i na te wakacje niestety odpuszczamy wyjazd do Ukrainy. Można powiedzieć, że wszystko idzie jak po grudzie, ale nic nie szkodzi. Na pewno znajdziemy dla siebie jakieś rozrywki, szybkie wyjazdy weekendowe i wycieczki. O tym właśnie zamierzam napisać poniżej, więc zapraszam do dalszego czytania i inspirowania się moją TO-DO listą 2022.

 

Przyszedł czas na podsumowanie wakacyjnej listy. Tym razem zwlekałam z jej podsumowaniem nieco dłużej niż zwykle. Niestety jesień przyszła w tym roku o wiele wcześniej niż się spodziewałam, a liczyłam na długie lato jeszcze przez cały wrzesień. Niestety się przeliczyłam. 

Poprzednie listy możecie zobaczyć poniżej.

Koniecznie poklikajcie i zainspirujcie się!

 

1. Korzystać z wycieczek jednodniowych

Mam pełną głowę pomysłów na jednodniowe wycieczki, ale niestety do tej pory nie zdecydowaliśmy się na żadną z nich. Specyfiką takiej jednodniowej wycieczki jest to, żeby nie jechać jakoś strasznie daleko. Odkrywanie lokalnych atrakcji to będzie mój cel numer jeden. Najbardziej chodzi mi o atrakcje w okolicach Krakowa, ale w samym Krakowie też jak najbardziej. Pootwierało się sporo przyjemnych miejsc, które warto zobaczyć. Wycieczki jednodniowe to moje najważniejsze postanowienie na te wakacje.

 

Niestety wycieczki jednodniowe w tym sezonie nie były nam pisane. 

 

wakacyjna to do lista 2022

 

2. Przygotować plan żywieniowy na cały tydzień

Kilkukrotnie już wspominałam o tym, że lubię mieć zaplanowany tydzień jeśli chodzi o przygotowywanie posiłków. Jeśli nie mam tego zaplanowanego, to wjeżdżają dziwne zachcianki, zamawianie na wynos lub jakieś śmieciowej jedzenie, Jak najbardziej chce tego uniknąć i przygotowywać taką pełną listę potraw, które będą serwowane na cały tydzień. Z taką listą też łatwiej robi się zakupy, a że my zakupy również robimy raz w tygodniu to tym bardziej, będzie łatwiej. Mam w panie przetestować kilka sałatek i kilka nowych przepisów, ale do tego przed zakupami trzeba wiedzieć, że coś takiego chce się zrobić i mieć listę składników. To wszystko jest kwestia organizacji i wyrobienia sobie nawyku.

 

Nie w każdym tygodniu miałam przygotowane menu. W tych dniach, kiedy to menu było przygotowane, było mi o wiele łatwiej przygotować posiłki. O wiele łatwiej przychodziły mi zakupy spożywcze, które tworzyłam z listą w ręce. O to właśnie chodziło. Następnym krokiem będzie znalezienie fajnych wegańskich przepisów na co dzień. 

 

wakacyjna to do lista 2022

 

3. Więcej kultury

Mowa o obcowaniu z kulturą. U mnie aktualnie królują książki, audiobooki, filmy i seriale. Od czasu do czasu chciałabym wyjść z domu i wybrać się do teatru, opery, operetki, może na jakiś koncert. Bardzo mi zależy na takich wyjściach. Zimową porą mnie się chce korzystać z takich wypadów, ale teraz kiedy wszystkie ogródki są otwarte i w mieście dzieją się super rzeczy, festiwale, dożynki i święta miasta. Wszystko jak najbardziej na tak.

Udało nam się wyjść na wydarzenie Please Stand-Up, które odbyło się w Turon Arenie w Krakowie. 

 

4. Więcej ruchu

Ruch dobrze na mnie działa i zdecydowanie chce go więcej w moim codziennym życiu. Zakładam smartwatcha na rękę i zaczynam wyzwanie.

Więcej ruchu pojawiło się pod sam koniec września, ale lepiej późno niż wcale, prawda?

 

5. Spontaniczny wyjazd we dwoje

Zdecydowanie spontanicznym wypadem we dwoje okazał się wyjazd do Łodzi na Seebloggers. W ostatniej chwili dołączył do mnie mój mąż. Było bardzo miło i chce więcej. Dawno nigdzie nie byliśmy sami, tak konkretnie, bez rodziny i bez dziecka. Muszę powiedzieć, że dobrze to działa na psychikę, więc na pewno jeszcze jeden wspólny weekend pojawi się w te wakacje. A przynajmniej bardzo bym chciała.

Ostatecznie zostaliśmy tylko przy wyjeździe do Łodzi na Seebloggers. Smutno, ale niestety mieliśmy inne rzeczy na głowie. 

 

 

6. Tik Tok pod znakiem plus size i humoru

Wróciłam na TikToka. Staram się dodawać treści modowe i plus size ale uwielbiam się bawić na TikTOku więc nie zabraknie tam dobrego humoru, wyzwań i nowych trendów.

Na TikToku pojawiają się regularnie szybkie filmiki z mierzenia. Cieszę się, że wróciłam do ich przygotowywania. Myślę nad rozszerzeniem działalności w tej kwestii. 

 

wakacyjna to do lista 2022

 

7. Zakończyć projekt Moja Woda i Utwardzenie

Projekt Moja Woda dotyczył wkopania zbiornika, który łapie wodę, deszczówkę, którą wykorzystujemy do podlewania pomidorów. Nic się nie marnuje. Pierwszy etap za nami a przed nami kolejny etap, który będzie dotyczył utwardzenia podjazdu.

 

Zakończyliśmy prace utwardzeniem, a w międzyczasie pojawiła się Pani Projektantka Ogrodów, która zaprojektowała dla nas parking a przy okazji kącik kawowy, nad którym będzie jeszcze trochę pracy. Jak zwykle okazało się, że to, co zaplanowaliśmy to dopiero początek całej drogi. Do całości brakuje nam jeszcze murka, obrzeży i oczywiście roślin, ale to już planujemy ogarniać na przyszły rok. 

 

wakacyjna to do lista 2022

 

8. Odkryć nowe warzywo

Nie wiem, czemu akurat nowe warzywo mi się przyśniło. Nie wiem skąd to wezmę, ale zaryzykuję i zapoluję na nowe warzywo albo na nowy rodzaj warzywa.

No nie pykło 😉 Przy następnej liście muszę bardziej przemyśleć niektóre punkty, które sobie wymyślę. 

 

9. Rozmawiać z synem na różne tematy

Rozmowa na tematy poza szkołą i dowiadywanie się co sam zainteresowany sądzi na dany temat, może stać się dobrą drogą do poznania siebie bliżej. W końcu Młodzież też powinna mieć wyrobione zdanie na wiele spraw. Szczerze powiedziawszy, nie mam pojęcia, jakie mój syn ma podejście do różnych trudnych spraw. Mam nadzieję, że w wielu przypadkach chłonął naszą naukę i jest człowiekiem otwartym i tolerancyjnym na każdej płaszczyźnie, ale jeszcze do końca tego nie zweryfikowałam, dlatego postanowiłam więcej rozmawiać z nim, ruszać  dyskusją, bo czemu nie!

Zdecydowanie nasz kontakt się poprawił. Staramy się dogadywać w kwestii różnych tematów i w kwestii planowania wspólnego życia w domu. Również jeśli chodzi o obowiązki domowe. Jest coraz mniej kłótni i obrażania się a coraz więcej fajnych rozmów, opowiadania sobie o tym, jak spędziliśmy dzień. Jestem zadowolona i tylko do przodu. 

 

 

10. Regularne nawilżanie ciała

Działam i walczę z tym postanowieniem już od dłuższego czasu. Jestem wielką fanką pachnących balsamów, ale tylko wtedy jak jest nieco chłodniej. Wielkie upały jakoś nie motywują mnie do tego, żeby się jeszcze bardziej obklejać swoje ciało mazidłem. Będę się starać, bo mam już wybrane kilka balsamów, które hiper szybko się wchłaniają, nawilżają skórą i pachną naprawdę obłędnie. Po takim nawilżaniu i zadbaniu o swoją skórę, zdecydowanie widzę różnicę w jej kondycji.

Zdecydowanie wytrwałam w tym postanowieniu i co więcej, ciągle w nim jestem. Oczywiście zdarzają się takie dni, że nie mam ochoty się smarować czymkolwiek, ale zdarzają się bardzo rzadko. Wypracowałam swoją wieczorną rutynę, gdzie w zaciszu sypialni smaruje całe ciało różnymi specyfikami. W Chłodniejszych miesiącach stawiam na pachnące i bogate masła, a w cieplejszych miesiącach były to balsamy, które wchłaniają się ekspresowo i mają świeży zapach. 

 

11. Przetestować droższy IPL

Jakiś czas udało mi się przetestować chiński IPL i wiecie co, nie zadziałał. Całą historię i chińskim IPL wrzucę Wam poniżej, ponieważ nagrałam na ten temat film. Zaciekawiłam się jednak tymi droższymi urządzeniami, znanych firm. Być może to co się zadziało podczas testów nie jest do końca winą tego urządzenia a moich jasnych cebulek czego się dowiedziała, i chętnie bym to zweryfikowała na droższym odpowiedniku depilatora IPL. Nie jestem skora wydawać 2000 na raz na testy, ale może ktoś będzie miał go do pożyczenia, nawet za opłatą. Zobaczymy czy się uda.

Tutaj niestety się nie udało. Porzuciłam temat domowej depilacji, ale coraz częściej myślę o wybraniu się na zabiegi laserowego usuwania owłosienia na ciele. 

 

 

12. Aktywny wypoczynek w ciszy

Mam wrażenie, że ostatnio dociera do mnie za dużo dźwięków. Właściwie cały czas coś słyszę. Jeśli nie jest to muzyka, to jakieś słowa lub słuchany audiobook. Chciałabym pobyć trochę w ciszy, poczytać w ciszy, poleżeć i pomyśleć w ciszy. Aktywny wypoczynek to też coś dla mnie zaraz po tym jak odpocznę w pozycji horyzontalnej. Jeszcze nie do końca wiem, jak zamierzam celebrować ten punkt, ale coś spróbuję wymyślić.

Mój aktywny wypoczynek w ciszy jakoś się nie ziścił, za to wiem, jak dobrze się relaksować. Bardzo dobrze działają na mnie moje ulubione dźwięki ASMR i dobra książka. Wieczorową porą stawiam na ASMR, a w dzień słucham ciekawych audiobooków i przy okazji robię coś w domu i to jest ta aktywność. Jakoś łatwiej jest mi się zmotywować do sprzątania czy zwykłego przecierania kurzy, kiedy w tle ktoś opowiada mi fajną historię. 

 

13. Rodzinne weekendy

Weekend w Krynicy bardzo nam się spodobał, jako rodzinny wypad. Chciałabym więcej, ale nie wiem, czy mój syn nadal będzie zainteresowany wyjazdem weekendowym ze starymi. Mam wrażenie, ze gdziekolwiek byśmy nie pojechali, tam będziemy się świetnie bawić i znajdziemy dla siebie zajęcie. Mam plan na co najmniej 3 wyjazdy weekendowe więc zobaczymy, jak to moje planowanie pójdzie.

Niestety w trakcie wakacji nie mieliśmy możliwości na wspólnie spędzony weekend, ale z wakacji przesunęliśmy go na okres Świąteczny i już w grudniu wybieramy się w góry do Austrii. 

 

wakacyjna to do lista 2022

wakacyjna to do lista 2022

wakacyjna to do lista 2022

 

14 Zrobić warzywno-owocowe zakupy na ryneczku

Może w końcu mi się uda zerwać się z rana z łóżka i pojechać na takie prawdziwe ryneczkowe zakupy. Warzywa i owoce na straganie, chleb i pieczywko w piekarni, a wędliny w sklepie mięsnym. Marzą mi się takie sielankowe zakupy.

Jak tylko jestem w mieście, to zawsze kupuję owoce i warzywa na ryneczku. Ostatnio jestem wielką fanką jabłek i kalafiora. 

 

15. Zrobić komplet badań

Mija kolejny rok i po raz kolejny warto zweryfikować swoje zdrowie. Dla mnie najlepszym czasem jest albo początek nowego roku, albo właśnie wakacje. Teoretycznie mam w głowie to, że mam więcej czasu i mogę to właśnie zrobić na spokojnie. Komplet wszystkich badań jest na mojej liście TO-DO.

Komplet badań zrobiony. Jak co roku tradycja robienia badań w wakacje jest u mnie zakończona pomyślnie. 

 

16. Wrócić do dentysty

Skoro powrócił temat badań to i dentysta musi powrócić. Większość wspomnień z regularnych udawaniem się do dentysty mam z upalnych dni. Minęły 4 miesiące od mojej dentystycznej traumy. Miejsce ładnie się już zagoiło, więc czas wrócić do wydawania pieniędzy na swoje ząbki 😉 Namawiam Was do tego. Zróbcie to, idźcie na wizytę chociaż raz w miesiącu.

Niestety nie udało się wrócić do dentysty. Wiem, że moje zęby wymagają specjalnej opieki i w tym czasie też nie leniłam się, a postarałam się o przeniesienie naszych wszystkich dokumentów i kartotek do nowego miejsca, do którego chcemy chodzić. Co więcej, po drodze pojawił się problem w postaci wyrzynającej się ósemki, na którą czekam i planuję w najbliższym czasie, no może już po nowym roku wybrać się jednak i skonsultować co w tej kwestii robimy.

 

17. Minimalizm ubraniowy

W tym roku postanowiłam, że nie zapisze postanowienia o chodzeniu w sukienkach. Chodzę w nich regularnie i nie będzie to dla mnie żadne wyzwanie. Wyzwaniem będzie minimalizm ubraniowy, który powoli wdrażam od zeszłego roku. Coraz więcej pojawia się u mnie ubrań z zeszłych sezonów. Wybieram moje ulubione ciuszki i chodzę w nich po prostu. Często pytacie mnie, skąd pochodzi jedna, czy druga sukienka a ja nie mogę Was do nich pokierować, bo pochodzą z zeszłorocznej kolekcji. Was też do tego zachęcam. Jeśli macie fajne kiecki w szafie to korzystajcie z nich.

Rzeczywiście w tym roku nowości ubraniowych nie było zbyt wiele. To również dzięki temu, że nie wyjeżdżaliśmy na wakacje. W przeciwnym wypadku byłabym zarzucona wszystkim. Aktualnie skupiam się też na wyposażeniu mojej rodzinki w ciepłe ubrania na wyjazd zimowy. Minimalizm ubraniowy dalej w mojej szafie jest. 

 

wakacyjna to do lista 2022

 

18. Podszlifować parkowanie

Już od dwóch lat jestem dumną posiadaczką prawa jazdy, a to parkowanie ciągle u mnie kuleje i ciągle jestem z nim na bakier. Mowa o zwykłym parkowaniu, które jakoś zawsze wychodzi krzywo i o parkowaniu równoległym. Praktyka czyni mistrza, wiem to z własnego doświadczenia. Kiedyś panicznie bałam się ruszania pod górkę, nie lubiłam wyprzedzania a teraz, nie mam z tym najmniejszego problemu. Chciałabym dojść do wprawy.

Nie udało się nic szlifować, ale staram się przekraczać swój strach i granicę i próbować. Cóż, jeśli nie będę próbowała, parkować w słabo dostępnych miejscach to nic z tego nie będzie. Dodatkowo motywuje mnie moja siostra, która też aktualnie działa w sprawie swojego kursu na prawo jazdy. 

 

wakacyjna to do lista 2022

 

19. Doceniać to co mam każdego dnia

Chcę postarać się doceniać każdy dzień i to, co mam. Chcę zatrzymać się na chwilę i cieszyć się z pięknych kwiatów na balkonie, z tego, że mam taką cudowną rodzinę i z każdej najmniejszej cudowności.

Doceniam, a do tego udoskonalam.

 

20. Wyhodować najpiękniejsze pomidory

W tym roku również zasadziliśmy własne pomidory. Mamy duże wersje pod balkonem w donicach i małe wersje koktajlowe w skrzynkach na balkonie. W zeszłym roku nasza plantacja pomidorków to był strzał w dziesiątkę. W tym roku wybraliśmy nowe odmiany, które chcielibyśmy przetestować i już nie mogę się doczekać kiedy zaczną się różowić i kiedy wpadną na moją letnią kanapkę czy do zupy pomidorowej. Chciałabym odkryć nowe pomidory i nowe odmiany i mam nadzieję, że w tym roku tak będzie i wszystko pójdzie dobrze.

Pomidory w tym roku nam się udały. Szczególnie byłam zadowolona z pomidorów koktajlowych, ale nie miniaturek, tylko dużych tych wyhodowanych z ziarenka z Biedronki. Bardzo mi smakowały, było ich dużo i byłam przeszczęśliwa, patrząc, jak rosną. Z większych pomidorów byłam zadowolona a z małych, koktajlowych chyba najmniej. Pięknie wyglądały i prezentowały się w skrzynkach na balkonie, ale walory smakowe pozostawiały wiele do życzenia. Co więcej, w tym orku zdecydowaliśmy się na przygotowanie przetworów pomidorowych i tak w ruch poleciały przeciery pomidorowe i gotowe pomidorki w słoikach już na zupę pomidorową, a także obłędny sos pomidorowy do spaghetti z przepisu Kasi In z Youtuba. Wszystkie te nasze zmagania możecie oglądać na vlogach na moim kanale. Zostawię kilka odcinków poniżej. 

 

wakacyjna to do lista 2022

 

 

Moja to-do lista nie jest w tym roku zbyt długa. Nie mam wielkich oczekiwań do tych wakacji. Mam ochotę na wiele spontanicznych sytuacji, wypadów i pomysłów. Zobaczymy, jak wszystko się potoczy. Jak zwykle przyjdę do Was z podsumowaniem i weryfikacją w okolicach września. Czekam na Wasze wakacyjne postanowienia. Co chciałybyście zrobić? Na co czekacie? Czy macie jakieś konkretne oczekiwania?

 

Mam nadzieję, że uda się ogarnąć jeszcze więcej rzeczy niż te, które publikuję w tym roku. Strasznie przeżywam w tym roku brak wyjazdu wakacyjnego, ale koniec końców to nie jest tragedia i jestem bardzo podekscytowana nadchodzącym letnim czasem. Moje pokłady kreatywności już szykują się na nowy sezon.

12 punktów pozytywnych na 20. to chyba nie jest tak źle. Musicie wiedzieć, że przez całe wakacje w naszych głowach królował temat pomidorów i temat remontu, który powoli już się zaczyna a pełną parą ruszy wiosną 2023. Musimy się do tego przygotować poprzez poszukiwanie firm. Same rozmyślania i poukładanie sobie w głowie wszystkiego zabiera dużo czasu. Nie w głowie mi myślenie o mojej TO-Do liście, kiedy wiem, że na horyzoncie czeka mnie totalna rozpierdówa domu. Rozpierdówa to jedno, a to jak ja odnajdę się w tym wszystkim z moim nagrywaniem to drugie. Wszystko trzeba ustalić, podpisać umowy a przede wszystkim wiedzieć czego się chce, bo to też jest bardzo, ale to bardzo ważne. Oprócz rozmyślań ważne są też finanse, nad którymi trzeba pracować i pomnażać. Mniej wydawania a więcej pomnażania takie było nasze hasło w te wakacje i nadal tym się kierujemy. Zima przed nami i zimowy wyjazd również. Planujemy spędzić kilka dni w austriackich Alpach. Dla nas będzie to coś zupełnie nowego więc zapraszam Was do obserwowania mojego kanału vlogowego tam na bieżąco dowiecie się co się u mnie i u mojej rodziny dzieje. Tam jestem najczęściej, a to, że w listopadzie przybyłam dopiero z podsumowaniem wakacyjnej to-do listy to jest jakieś nieporozumienie. Mam nadzieję, że mi to wybaczycie.