5 sprawdzonych sposobów na poprawę humoru
Myśleliście, że wraz z nastaniem wiosny Wasz zimowy spadek nastroju odejdzie w niepamięć? Bardzo często to właśnie na wiosnę nasz dobre samopoczucie wcale nie jest takie dobre. Nikt nie wie, dlaczego i nikt nie wie jak sobie z tym poradzić. Dzisiaj zapraszam na wpis, w którym nieco rozświetlę Wam powody Waszego złego nastroju, a przede wszystkim opowiem Wam o moich pięciu sprawdzonych sposobach na poprawienie sobie humoru na wiosnę i na zawsze.

 

Powody gorszego nastroju

Najczęstszym powodem gorszego nastroju jest klasyczne niewysypianie się. Nie chodzi tutaj tylko o 8 godzin snu, ale również o jego jakość. Po zarwanej nocy nie wiele możemy zrobić lub powiedzieć a na pewno nie będziemy tryskać energią.

Pogoda ma znaczący wpływ na ludzi. Na mnie kiedyś bardziej oddziałowywała niż aktualnie. Czas późnej jesieni i wczesnej wiosny sprawia, że wewnętrznie czuję taka jak ta pogoda za oknem. W miesiącach smutnych i ja jestem smutniejsza. Ospała, szara, leniwa, wyczekująca na lepszy czas. Zima i biały śnieg działają na mnie ożywczo, podobnie jak pierwsze listki na drzewach wraz z nastaniem wiosny.

Problemy osobiste mogą zniszczyć każde samopoczucie. Nie jesteśmy w stanie skupić się na wykonywanej pracy i na tym, aby zażartować od czasu do czasu. Rozmyślanie o problemach i ciągłe zamartwianie się prowadzi do obniżenia nastroju i naszej dziennej efektywności.

Stres może nas dopaść w każdej chwili. Nerwówka w pracy, goniący za nami termin a może zaległe obowiązki do wykonania, których nie chcemy wykonać. Stres ma wiele oblicz i to on przyczynia się do tego, że po raz kolejny mamy zły humor.

Złe nawyki żywieniowe i styl życia to coś, co działa pośrednio na nasze samopoczucie. Przez złe nawyki żywieniowe nie dostarczamy naszemu organizmowi potrzebnym witamin i minerałów co później odbija się również na naszym zdrowiu fizycznym i psychicznym. Obniżona odporność, choroby układu pokarmowego, problemy skórne i można tutaj wymieniać jeszcze wiele możliwości, jakie na nas czekają przy braku zbilansowanej diety i braku ruchu. Częściej też wpadamy w nałogi, które teoretycznie obiecują poprawę humoru, w rzeczywistości jest zupełnie inaczej.

 

Sprawdzone sposoby na poprawę humoru

Przez lata wypracowałam pięć sprawdzony poprawiaczy humoru, które działają na każdego. Jeśli masz problem z wyjściem z zimowej chandry i jeśli dobijają Cię codzienne obowiązki, to zerknij na nie a na pewno, któryś z nich poprawi Ci humor.

 

Więcej słońca i świeżego powietrza

Najprostszy sposób na poprawienie sobie humoru to wyjście na zewnątrz. Jeśli dodatkowo zdecydujesz się uprawiać swój ulubiony sport na świeżym powietrzu, to korzyść z wyjścia z domu będzie podwójna. Witamina D ze słońca wpływa zbawiennie na organizm, a do tego dołączają endorfiny wytwarzane przy aktywności fizycznej. Spacer, więcej ruchu, jazda na rowerze to jest właśnie to. Zwykłe zrezygnowanie z komunikacji miejskiej lub zaparkowanie nieco dalej i przespacerowanie się do miejsca docelowego powinno dotlenić organizm i skutecznie poprawić humor na resztę dnia. Świeże powietrze to klucz do poprawy humoru.

 

 

Zmiany w diecie i stylu życia

Jeśli nie dbasz zbytnio o swoją dietę, to zapewne jest ona uboga w odpowiednie ilości składników odżywczych. Spróbuj wprowadzić do swojego jadłospisu więcej warzyw i owoców, rzuć palenie, unikaj alkoholu oraz przetworzonej żywności. Zmiany w diecie nie muszą być bardzo radykalne. Jestem fanką zmian krok po kroku. I tak zamiast gazowanych napojów wprowadź wodę, zamiast fast foodów przygotuj domowego burgera ze składników, które mniej więcej wiesz, skąd pochodzą. Śmieciowe jedzenie zamień na coś zdrowszego.  To wszystko na pewno pomoże poprawić złe samopoczucie. Złe samopoczucie może mieć również swoje źródło w zalegających w naszym organizmie toksynach. Spróbuj zastosować oczyszczanie organizmu.

Jako wsparcie zdrowej diety warto zastosować suplementację. Dołożenie dodatkowych witamin i minerałów na nowy sezon jest bardzo dobrym pomysłem. Przed zastosowaniem suplementacji warto skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą. Dobrym pomysłem będzie zrobienie sobie pełnego pakietu badań krwi.

 

Zadbaj tylko o siebie i rób co chcesz

Uwielbiam spędzać czas sama ze sobą. Często zdarzają mi się takie dni, a wtedy organizuję dzień tylko dla siebie. Dzień dbania o siebie polega na zadbaniu o sprawy, na które na co dzień możesz nie mieć czasu. U mnie wjeżdżają maseczki do twarzy i pełna pielęgnacja twarzy, ciała i włosów. Po takim zabiegu czuję się piękna, dopieszczona i przede wszystkimi zadowolona. W tym dniu jem pyszne rzeczy, czytam książki, oglądam filmy. Robię tylko to, co sprawia mi przyjemność i tylko to, co mnie uspokaja i poprawia humor. Uwielbiam takie dni i uważam, że każda z nas ich potrzebuje od czasu do czasu.

 

Wyśpij się

Do dobrego wyspania się potrzebne jest wiele czynników takich jak wyciszenie, wygodny materac, czy wieczorny rytuał, który przygotowuje organizm do snu. Niewyspani mamy gorszy humor i czepiamy się o wszystko. Znam to z autopsji. Polecam odłożyć telefon o wybranej przez siebie godzinie i trzymać się tego. Nie może zdarzyć się tak, że siedzisz z telefonem w łóżku do 3-4 nad ranem i oglądasz TikToki a później narzekasz, że jesteś niewyspana. Warto sprawdzić również jakość naszego materaca, może czas przekręcić go na drugą stronę lub całkiem wymienić a może też czas wymienić poduszki.

Od kiedy w moim domu pojawił się porządny materac, nie narzekam na obolałe mięśnie i jakość mojego snu dużo zyskała. Spróbuj zrobić wszystko, aby się wyspać a zobaczysz, że jakość twojego życia będzie o wiele lepsza, a dobre samopoczucie nie będzie Was opuszczało.

Otaczaj się pięknem

Bardzo skutecznym polepszaczem humoru jest otaczanie się pięknym rzeczami. Rzeczy te dostarczają dodatkowych przyjemnych bodźców. Miej przy sobie swoje ulubione kolory, słuchaj ulubionej muzyki. Zadbaj o świeże kwiaty w domu, użyj ulubionych perfum. Miej przy sobie rzeczy, przy których uśmiechasz się kiedy na nie patrzysz. U mnie zdecydowanym poprawiaczem humoru są świeże kwiaty w domu oraz ubrania w ulubionych kolorach, w których automatycznie po założeniu czuję się świetnie.

 

 

To są moje sprawdzone sposoby na poprawienie sobie humoru. Przetestowane przeze mnie, więc daje gwarancję, że działają. Mam jednak nadzieję, że nie będą Wam one potrzebne, bo wszyscy mamy świetne humory. Nie zmienia to faktu, że poprawianie sobie humoru to sprawianie przyjemności nie tylko sobie, ale również bliskim. Dzielmy się dobrem z najbliższymi i bądźmy wdzięczni za to, co mamy. Pamiętajcie też, że gorszy humor każdemu może się zdarzyć i nie jest to absolutnie nic złego. Każdy z nas ma lepsze i gorsze dni. Przy tych gorszych dniach zawsze możecie wrócić do mojego wpisu. Chętnie poczytam o Waszych sposobach na polepszanie samopoczucie. Napiszcie w komentarzu.