6 korzyści z posiadania oczyszczacza powietrza w domu.
Nadszedł czas na podsumowanie stosowania naszego „Szarpika” (zdrobnienie od Sharp i Szarik). Dla tych, którzy nie wiedzą, od ponad dwóch miesięcy jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami oczyszczacza i nawilżacza powierza w jednym. W końcu nadszedł ten dzień, w którym będę mogła podzielić się z Wami moją opinią na jego temat. Opowiem Wam także, co się zmieniło w naszym domu przez te kilka miesięcy. Czy zobaczyłam jakieś korzyści z posiadania oczyszczacza powietrza w moim domu?  

 

Po co nam oczyszczasz powietrza? Dlaczego pojawił się w naszym domu?

Historię oczyszczacza powietrza musimy zacząć od naszej historii rodzinnej. Mieszkamy w małej wiosce pod Krakowem gdzie palenie węglem i innymi ciekawymi dodatkami jest jeszcze na porządku dziennym. Wychodzenie na zewnątrz, na spacer czy choćby do sklepu, kończy się śmierdzącym ubraniem, włosami i zatkanym nosem. W ciągu dnia jedynym momentem na przewietrzenie w domu jest wczesne rano, choć i to nie jest regułą. Żyjemy w zasmrodzonej miejscowości, w której nie da się oddychać świeżym powietrzem w okresie grzewczym. Sytuacja z jakością powietrza w naszej miejscowości to był oczywiście jeden z podstawowych argumentów przemawiających za zakupem.

Kolejnym argumentem był fakt, że w naszym domu wentylacja nie działa zbyt dobrze, przez co wymagane jest częste wietrzenie (patrz akapit powyżej). W naszym domu panuje okropny zaduch oraz wilgoć.

 

6 korzysci posiadania oczyszczacza powietrza w domu

 

Kolejnym powodem jest posiadanie w domu zwierzaka – kota Stefana, który to rozsiewa swoje zapaszki po domu. Chociaż bardzo stara się robić wszystkie potrzeby w kuwecie. Właściciele kota doskonale wiedzą, o jakich zapaszkach z kuwety mówię. Czuć je dość mocno.

Do wszystkich tych argumentów dołącza sytuacja związana z pandemią i wszelkimi chorobami, których chcielibyśmy się pozbyć.

Powyższe argumenty zadecydowały o tym, że poważnie zaczęliśmy się zastanawiać z mężem nad kupnem oczyszczacza powietrza. Nie było innej możliwości, bo praktycznie nie było czym oddychać w naszym mieszkaniu. Różnica jest o wiele bardziej niż tylko zauważalna. Zobaczcie, co się zmieniło i jakie dodatkowe korzyści zyskaliśmy przy posiadaniu oczyszczacza powietrza.

 

6 korzysci posiadania oczyszczacza powietrza w domu

6 korzysci posiadania oczyszczacza powietrza w domu

 

Jakie sią korzyści z posiadania oczyszczacza powietrza?

1) Świeże powietrze w domu.

Zauważyłam powiew świeżości w naszym mieszkaniu. Nie, żeby to był jakiś specjalny zapach, ale być może kojarzycie świeżo posprzątany na Wasz przyjazd pokój w hotelu? To właśnie tak pachniało. W sensie było świeżo i na pewno bardziej rześko. Oczyszczacz ciągle rusza powietrzem i dzięki temu nie jest ono zastane i zatęchłe. Wiadomo, że świeżym powietrzem oddycha się przyjemniej i ma się więcej energii do działania kiedy Wasz mózg jest dotleniony. Aktualnie całą rodziną przesiadujemy w domu w zamkniętych pomieszczeniach. Ja pracuje w domu więc to dla mnie normalna sytuacja, ale dla mojego syna, który uczy się zdalnie i dla mojego męża to były nowe warunku do funkcjonowania. Świeże powietrze i świeży umysł idą razem w parze.

 

6 korzysci posiadania oczyszczacza powietrza w domu

 

2) Pozbycie się nieprzyjemnych zapachów z domu.

Wspominałam Wam o tym, że nasz kot rozsiewa nieprzyjemne zapaszki wokół swojej kuwety. Oczyszczacz bardzo szybko je wyłapuje i pozbywa się ich. Pozbywa się również uciążliwego zapaszku cebuli z kuchni podczas i po gotowaniu. Podobnie jest z wszystkimi zapachami dochodzącymi z kuchni i nie tylko. Wspomnę jeszcze, że urządzenie odkrywa wszystkie zapachy. Te przyjemne również dlatego jednoczesne używanie odświeżacza czy świeczki zapachowej i oczyszczacza mija się z celem. Proponuje używać ich osobno.

 

6 korzysci posiadania oczyszczacza powietrza w domu

 

3) Mniej kurzu.

W naszym domu kurzy się jak w jakimś zamczysku. Co chwila pojawiają się pajęczyny i wielkie koty z kurzu na pólkach w pokoju. Związane jest to również z posiadania zwierzaka w domu. Do tej pory filtrem powietrza był mój komputer, który znosił to bardzo źle i w ogóle nie był do tego przystosowany.

Od czasu używania oczyszczacza zauważyłam znaczne zmniejszenie się ilości kurzu. Muszę stwierdzić, że rzadziej przecieram choćby parapet, bo tak naprawdę nie muszę. Ilość kurzu widać na przeczyszczonym filtrze na oczyszczaczu, na którym zbiera się kurz, co jest widoczne gołym okiem. Wielki plus za to!

 

6 korzysci posiadania oczyszczacza powietrza w domu

6 korzysci posiadania oczyszczacza powietrza w domu

6 korzysci posiadania oczyszczacza powietrza w domu

 

4) Chłodniejsze powietrze.

Coś, o czym nie byłam poinformowana przy wyborze oczyszczacza, a mianowicie to, że leci z niego zimne powietrze. Nawet nie chłodne, ale zimne. Podczas sezonu grzewczego nie jest to na pewno najprzyjemniejsza funkcja, ale latem będzie wybawieniem. Oczyszczacz może pełnić funkcje małego przenośnego klimatyzatora. Funkcja jak dla mnie na wielki plus. Stąd również bierze się ta rześkość, o której wspominałam wcześniej.

 

5) Nawilżenie powietrza.

Przyjemnie nawilżone powietrze sprawia, że w pomieszczeniu lepiej się funkcjonuje. W naszym domu ta funkcja włącza się bardzo rzadko. Wystarczy ustawić konkretną pożądaną wartość i nawilżacz powietrza włącza się sam kiedy wyczuje, że powietrze jest zbyt suche. Od czasu do czasu zauważam, że się włącza, czyli dba o dobre nawilżenie w pomieszczeniu.

 

6 korzysci posiadania oczyszczacza powietrza w domu

6 korzysci posiadania oczyszczacza powietrza w domu

 

6) Powietrze wolne od zanieczyszczeń, smogu i drobnoustrojów.

Pozbycia się drobnoustrojów nie jestem w stanie zmierzyć i sprawdzić. Skoro urządzenie jest w stanie pozbyć się nieprzyjemnego zapachu pochodzącego z zewnątrz i wykrywa smog, to sądzę, że działa jak należy. Nasz oczyszczacz wyposażony jest w wiele filtrów, które sprawiają, że przefiltrowane powietrze jest czyste i wolne od bakterii i wirusów. W czasach pandemii to bardzo ważne, żeby powietrze wokół nas było czyste. Dodatkowym pewnikiem jest system Plasmacluster, który mamy cały czas włączony i który dba o dobrą jonizację powietrza. Ta technologia jest autorska i opatentowana przez markę Sharp. System ma za zadanie jonizacje powietrza jonami dodatnimi i ujemnymi, które sprawiają, że z powietrza usuwane są wszelkie zanieczyszczenia, a także wirusy i zarodniki pleśni. Dobrze mieć dodatkowe zabezpieczenie.

 

6 korzysci posiadania oczyszczacza powietrza w domu

 

Sprzęt jaki posiadamy to Sharp UA-HD60E-L

Nie będę zanudzała Was danymi technicznymi. Więcej informacji możecie poczytać na stronie głównej oczyszczacza. Zależało nam, żeby w urządzeniu znajdowały się takie filtry jak: filtr HEPA, filtr nawilżający oraz filtr zapachu. Wszystkie te filtry znajdują się w Sharpiku. Dodatkowo zależało nam, żeby był cichy (na podstawowym trybie). W trybie „czerwonym” włącza się tzw. szatan i wywiewa wszystkie brzydkie zapachy i zanieczyszczenia, jakie tylko wyczuje. Jest to również dla nas sygnałem, że coś dzieje się nie tak jak powinno, ale Sharpik czuwa i działa jak należy.

Na panelu głównym mamy przyciski a na środku pojawia się światełko w trzech różnych kolorach (zazwyczaj). Mamy zielony, pomarańczowy i czerwony. W ustawieniach automatycznych oczyszczacz sam dostosowuje sobie moc oczyszczania i nawiewu ma się rozumieć. My najczęściej korzystamy z tej opcji oraz z opcji „nocnej”. Dodatkowy szum może szybko uśpić jak małe dziecko. Budzisz się wyspana w świeżym pomieszczeniu.

Powierzchnia oczyszczania to 48 m2, czyli idealnie sprawdzi się w średnich i większych mieszkaniach. Posiada kółka, więc nie ma problemu z przesuwaniem go do innego pomieszczenia.

 

6 korzysci posiadania oczyszczacza powietrza w domu

 

🎁🎁 Rabat 🎁🎁

Marka Sharp zostawiła dla Was dodatkowy rabat. Na hasło:  TEN% macie 10% rabatu aż do 31.01.2021

Dodatkowo do 15 stycznia do serii HD i HG (oprócz HG30)  dodawany jest filtr wodny gratis. Wystarczy się zarejestrować podczas promocji.

Rabat jest do wykorzystania w TYM SKLEPIE. 

Myślę, że fajna sprawa, ponieważ komplet filtrów trochę kosztuje, ale są w stanie wytrzymać nawet do 10 lat przy odpowiednim użytkowaniu (można je wyczyścić).

 

Czy jestem zadowolona? Czy coś bym zmieniła?

Jestem wielce zdziwiona i wręcz onieśmielona tym urządzeniem. Uważam, że w obecnym czasie każdy powinien mieć w domu podobny oczyszczacz dla własnego zdrowia i bezpieczeństwa. Czy coś bym zmieniła? Do pełni szczęścia brakuje nam osuszacza. Gdyby marka Sharp miała w swojej ofercie oczyszczacz, nawilżacz i osuszacz powietrza, takie 3w1, nie wahałabym się ani chwili. Jeśli do tego byłby jeszcze nawilżacz, to chyba oszalałabym z radości. Póki co powoli oswajamy się z rzeczywistością, w które oddychamy pełną piersią w naszym mieszkaniu i wszyscy czujemy się znakomicie.

 

6 korzysci posiadania oczyszczacza powietrza w domu

 

Jeśli i Wy dusicie się w swoim mieszkaniu, jesteście ciągle zmęczeni i poddenerwowani, a dodatkowo nic Wam się nie chce, warto rozejrzeć się za porządnym oczyszczaczem powietrza. Poczytajcie opinie, sprawdźcie co w trawie piszczy i na co należy zwrócić uwagę. Mogę Wam serdecznie polecić nasz model, ale wiem też, że w ofercie Sharpa jest sporo fajnych modeli w dobrych cenach. Zerknijcie tutaj.

Napiszcie mi w komentarzu, jak to wygląda u Was z powietrzem w domu podczas okresu grzewczego? Co robicie, żeby polepszyć jego jakość? Wietrzycie? Jak wygląda sprawa ze smogiem w Waszych miejscowościach? Dajcie znać jeśli macie już oczyszczacze w Waszych domach i czy jesteście zadowoleni. Chętnie poczytam o Waszych doświadczeniach.

 

Partnerem wpisu był producent oczyszczaczy powietrza Sharp Ultimate Air.