Kiedy rozpocząć planowanie wakacji?
Wiem, że już pewnie wszyscy zapomnieliście o wakacjach i o ciepełku, ale ja dzisiaj właśnie o planowaniu wakacji kilka słów powiem. Opowiadałam Wam już w poście o organizacji, że na wyjazd do Chorwacji przygotowywaliśmy się 4 miesiące. W kwietniu wpadliśmy na pomysł wyjazdu na wakacje, których nie było w planach, a pod koniec lipca całą ekipą ruszyliśmy na wyprawę.

 

Przed wyjazdem dołączyłam do kilku grup wakacyjnych i takich z poradami i poleceniami noclegów i poruszania się po Chorwacji. W grupie jedna osoba przez drugą chwaliła się tym jakie udało im się upolować wspaniałe oferty. Niektóre noclegi były za pół darmo i zastanawiałam się, jak i kiedy oni to ogarnęli? Kiedy my w kwietni zasiadaliśmy do poszukiwania noclegu, ceny wcale nie były optymistyczne, a szukaliśmy miejsca z dojściem do morza na pieszo. W pewnym momencie straciłam nadzieję i stwierdziłam, że w tym roku wakacje to będzie jakiś weekendowy wypad i nic na dłużej. Na szczęście udało się znaleźć coś w przyzwoitej cenie, ale i tak cena za nasz nocleg była co najmniej dwa razy wyższa od tych, przytoczonych na grupach. Pomyślałam, że Ci ludzie są jacyś nienormalni i najzwyczajniej w świecie kłamią… Dopóki nie zaczęłam planować przyszłorocznych wakacji…

 

kiedy rozpoczac planowanie przyszlorocznych wakacji

 

Dotknięci doświadczeniem z wakacji 2017, postanowiliśmy zaplanować przyszłoroczny urlop dużo wcześniej. Kiedy konkretnie? TERAZ! Poszukiwanie lokum na przyszłoroczne wakacje w październiku jest najlepszym pomysłem. Wiele osób dopiero co wróciło z wczasów i nie w głowie im planowanie kolejnego wypadu. Wypoczęci i również z opróżnionymi portfelami często czekają do stycznia lutego, kiedy to cyferka w roku się przekręci i czas pomyśleć i zaplanować długie weekendy majowe, jak również wakacyjne podróże.

No dobra, ale co jest takiego innego i ekonomicznego w rezerwowaniu ofert wakacji w październiku? Masz do wyboru wszystko (no prawie). Najtańsze oferty są jeszcze nie zabookowane, a i bardzo często znajdą się super perełki takie jak dom z basenem w pierwszej linii brzegowej w cenie zwykłego mieszkania. Nawet nie chodzi o cenę, ale o wybór, bo naprawdę macie możliwość przebierania w ofertach i wybrania dla siebie tej idealnej.

Macie prawie roczną przewagę przed wszystkimi innymi, którzy będą planować swoje urlopy dużo później.

 

kiedy rozpoczac planowanie przyszlorocznych wakacji

 

No dobrze a co z wakacjami z biur podróży? Przecież last minute to jest najtańsza opcja, jaka może być. Lepiej czekać do ostatniej chwili i czatować na najlepsze oferty. To prawda oferty last minute są jedną z lepszych opcji. Sama obserwowałam kilka z nich i zastanawiałam się, jak to jest kupić bilet tu i teraz i rozpocząć pakowanie, bo jutro wylot i jutro grzać się w słońcu gdzieś o tysiące kilometrów od domu. Spontaniczne wypady są najlepsze, zawsze to powtarzam i jeśli nie macie nic zaplanowanego, a macie ochotę na wakacje w opcji last minute, to nie ma w tym nic złego, a raczej jest pewien dreszczyk emocji prawda?

Są również oferty, które nazywają się first minute i z nich również można skorzystać. Jednym z przywilejów takiej oferty często jest możliwość wyboru pokoju w hotelu z pięknym widokiem na morze, no i oczywiście cena bardzo atrakcyjna. Przeglądałam już wstępnie jakie oferty są na rynku i moją uwagę przykuły wycieczki proponowane przez Rainbow.

Lubię mieć wszystko wcześniej zaplanowane. Nie lubię przepłacać za coś, co wiem, że mogłam mieć taniej, gdybym wcześniej pomyślała. Nie lubię dziczeć na samym końcu i na siłę szukać ofert, które muszę wziąć z musu, bo inaczej nie będzie wakacji. Nie lubię, kiedy ktoś rzuca mi ceną przebitą kilkukrotnie w ostatnim momencie.A tak też często się zdarza.

 

kiedy rozpoczac planowanie przyszlorocznych wakacji

 

Jaka jest odpowiedź na pytanie: Kiedy rozpocząć planowanie wakacji?

Najszybciej jak się da. Wszystko oczywiście w miarę możliwości. Znam osoby, które mają zaplanowane wakacje kilka lat do przodu. To są dopiero mistrzowie planowania i organizacji. Ja nie wiem, co będę robiła w swoim życiu za kilka lat, ale oni przynajmniej wiedzą, gdzie pojadą na wakacje. Jeśli będziecie mieć możliwość, to zaplanujcie wakacje, jak najwcześniej się da. Chodzi głównie o zaklepanie dla siebie terminu urlopu i mieszkania, noclegu czy środku transportu. W niektórych przypadkach (bardzo często) będą chcieli od Was jedynie zaliczkę. Bez obaw o domowe fundusze można wpłacić pewną część jako zaliczkę i mieć spokojną głowę do następnego roku.

 

Wystarczy tylko tyle, szczegóły będziecie rozplanowywać później, bliżej wyznaczonego terminu.

 

Nie zdradzę Wam jeszcze, dokąd się wybieramy. Tym razem będzie to w czerwcu i wypad, jaki zaplanowaliśmy, będzie obejmował aż dwa państwa i czas dwa tygodnie. Już się nie mogę doczekać. Do tego czasu mojej głowy nie zaprzątają problemy związane z przyszłorocznymi wakacjami. Na razie czas zakupić rodzinną skarbonkę 😀

Jak jest u Was? Kiedy planujecie swoje urlopy i wakacje? Zdarzyło Wam się skorzystać z oferty first minute lub last minute? Jeśli tak, to koniecznie podzielcie się swoimi doświadczeniami. Jeśli macie swoje sprawdzone sposoby na zaplanowanie wakacji, to koniecznie dajcie znać. Dobre rady mile widziane!

Post powstał przy współpracy z Rainbow.