Inauguracja ICE KRAKÓW Centrum Kongresowe. Dni Otwarte – relacja [Zdjęcia].
16 października 2014 odbył się koncert inauguracyjny pt. „Tu i teraz”, który został skomponowany specjalnie na tę okazję przez Zbigniewa Preisnera.

Czwartkowy wieczór przejdzie do historii. Oto po kilkunastu latach starań, siedmiu latach prac projektowych i trwającej trzy i pół roku budowie, Kraków doczekał się prestiżowego Centrum Kongresowego na światowym poziomie. ICE Kraków Congress Centre jest miejscem, gdzie kultura i sztuka na najwyższym poziomie spotykać się będą z nauką i biznesem.

źródło: 1

Inauguracja ICE Kraków

źródło: www.icekrakow.pl

O wydarzeniu dowiedziałam się z fanpage’y promujących wydarzenia kulturalne w Krakowie. Pisali o możliwości zwiedzenia Centrum Kongresowego z darmową wejściówką, którą należy odebrać w punktach InfoKraków. W punktach InfoKraków były rozdawane wejściówki na spotkanie z architektami Ingarden & Ewy, na spotkanie z Janem Mela, na zwiedzanie obiektu oraz na koncert inauguracyjny. Z tym, że te ostatnie były płatne po 50 zł.

Pierwszego dnia rozdawania biletów byliśmy 85 w kolejce i niestety nie udało nam się ich zdobyć. Następnego dnia ustawiliśmy się w kolejce już od 8.00 (Punkt Informacyjny otwierają od 9, a rozdawanie wejściówek miało być od godziny 10).

Poniżej zdjęcie z mojego Instagrama obrazujące kolejkę, która utworzyła się zaraz przed otwarciem punktu Informacyjnego.

 

Kolejka po bilety ICE Kraków

Muszę przyznać, że zainteresowanie było dość spore.

Udało nam się zdobyć bilety na zwiedzanie oraz na spotkanie z architektami. Na jedną osobę przypadały maksymalnie dwa bilety.

Jak widać na zamieszczonym zdjęciu, bilety nie kosztowały ani złotówki.

bilety ICE Kraków

18.10.2014 (sobota) o godzinie 11.00 miało odbyć się spotkanie z architektami Ingarden & Ewy. Architekci Ci wpisali się bardzo mocno w krakowski krajobraz, bo zaprojektowali m.in. Małopolski Ogród Sztuki, Muzeum Manggha, Bunkier Sztuki, Biblioteka Uniwersytetu Papieskiego. Na spotkaniu opowiedzieli o początkach, kiedy to wygrali konkurs na zaprojektowanie ICE, o tym, jak w ich głowach narodził się pomysł na bryłę o tak niespotykanym kształcie, ciekawostkach związanych z projektem oraz samą budową. Usłyszeliśmy kilka słów na temat tego, jak skomplikowane były działania związane z akustycznym dostosowaniem sal.

Poniżej dwa zdjęcia z tego właśnie spotkania.

sala audytoryjna spotkanie

sala audytoryjna spotkanie1

O 13.30 tego samego dnia mieliśmy wejściówki na zwiedzanie całego obiektu (no nie całego, ale co ważniejszych pomieszczeń).

I tak zobaczyliśmy Sale Audytoryjną (Koncertową), w której mieści się 2000 osób, Salę Teatralną, w której mieści się 600 osób, a siedzenia są w pełni mobilne, Salę Kameralną, w której mieści się 300 osób. Salę konferencyjną z ruchomymi ścianami oraz przepiękne foyer.

Poniżej zdjęcia poszczególnych sal z naszego zwiedzania.

 

sala audytoryjna zwiedzanie1

Sala Audytoryjna – Koncertowa na 2000 miejsc.

sala koncertowa zwiedzanie2 ICE Kraków

Sala Teatralna na 600 miejsc.

sala kameralna zwiedzanie3 ICE Kraków

Sala Kameralna na 300 miejsc.

Zwiedzanie ICE Kraków

Przepiękne schody na parterze witają gości wchodzących do budynku głównym wejściem.

Zwiedzanie ICE Kraków

Sala Konferencyjna z przesuwanymi ścianami.

Wstęp do Centrum był możliwy jedynie za okazaniem wejściówek. Mówi się, że kolejne Dni Otwarte odbędą w listopadzie.

Zwiedzanie ICE Kraków foyer

Jednym z największych atutów Centrum Kongresowego ICE Kraków jest cudowny widok na Wawel oraz lokalizacja. Spokojnym spacerkiem można dojść do centrum Krakowa i nie tylko do centrum dzięki ściśle przylegającemu węzłowi komunikacyjnemu (na poniższym zdjęciu).

 

foyer widok Wawel

Więcej informacji na temat samego Centrum Kongresowego, reportaż z budowy, wizualizacje, plan centrum, aktualności a nawet kamerki internetowe z podglądem znajdziecie na świetnie zorganizowanej stronie obiektu: www.icekrakow.pl