2 zestawy kosmetyków, które potrzebujesz do makijażu.
Dawno nosiłam się z zamiarem przygotowania takiego postu dla Was. Często otrzymuje wiadomości z zapytaniami: Co mam na oczach? Co mam na policzkach?. Jako posiadaczka całkiem sporej kolekcji kosmetyków kolorowych, nie uważam się za specjalistkę do makijażu. Lepiej odnajduje się w kosmetycznym minimalizmie, a dzisiaj przygotowałam dla Was dwa zestawy kosmetyczne, które według mnie wystarczy mieć na swojej toaletce. Droższy i tańszy. Według mnie taki zestaw powinna mieć każda dziewczyna, która chciałaby zacząć poważną naukę i zabawę z makijażem.

 

Dlaczego dwa zestawy?

Wiem, że są Fanki kosmetyków tańszych i droższych. W tych dwóch kategoriach możemy wyróżnić również kategorię najtańszą i najdroższą. Spokojnie. Wyśrodkowałam obie i zarówno w wersji z tańszymi kosmetykami, jak i droższymi znajdziemy najpopularniejsze marki średnio półkowe w danej kategorii. Żadnego podkładu za 1000 zł tutaj nie znajdziecie, podobnie jak paletki za 5 zł.

 

TAŃSZY zestaw do makijażu

Wybrałam kosmetyki drogeryjne dostępne praktycznie w każdej drogerii internetowej oraz stacjonarnej. Według mnie jest to absolutne minimum, jakie powinniście mieć w swojej kosmetyczce. Do tego dołożymy jeszcze kilka pędzli i voila, zestaw do makijażu gotowy. Osobiście polecam zacząć od pędzli z Chin. Kiedy już dowiecie się jakie kształty najbardziej Wam odpowiadają, możecie inwestować w lepsze firmy i konkretne kształty pędzli. Oczywiście możecie dokupować dodatki takie jak: puder pod oczy, utrwalacz makijażu, rozświetlacz, różne rodzaje pomadek, lekki podkład na lato, linery i kredki do oczu. W to wszystko możecie zaopatrzyć się później. Na tę chwilę prezentuję Wam absolutne minimum, z którego będziecie zadowolone.

Zdecydowanie jestem Fanką tej półki cenowej.

2 zestawy kosmetykow ktore potrzebujesz do makijazu

Baza pod makijaż / 10 zł / 
Podkład / 25 zł/
Puder /25 zł/
Korektor /13 zł/
Bronzer /43 zł/
Róż do policzków / 19 zł/
Gąbka do makijażu /7 zł/
Tusz do rzęs /ok. 18 zł/ 
Produkt do brwi /16 zł/
Paletka cieni /50 zł/
Produkt do ust /15 zł /

Razem 241 zł (bez pędzli)

Zestaw pędzli z Aliexpress

 

DROŻSZY zestaw do makijażu

Przechodzimy do droższej półki cenowej tzw. „perfumeryjnej”. Tutaj mamy do czynienia z kosmetykami bardzo dobrej jakości, ale bardzo często pojawiają się buble i kosmetyki bardzo często niewarte swojej ceny. I tym razem ułożyłam dla Was zestaw złożony z tych samych kategorii.

2 zestawy kosmetykow ktore potrzebujesz do makijazu

Baza pod makijaż / 172 zł / 
Podkład / 189 zł/
Puder /158 zł/
Korektor /102 zł/
Bronzer /160 zł/
Róż do policzków / 144 zł/
Gąbka do makijażu /72 zł/
Tusz do rzęs /ok. 122 zł/ 
Produkt do brwi /132 zł/
Paletka cieni /299 zł/
Produkt do ust /119 zł /

Razem 1669 zł

 

Muszę przyznać, że porównanie cenowe 241 zł do 1669 zł jest porażające. Czasami nie zdajemy sobie sprawy, jak dużo wydajemy na kosmetyki, a to jest tylko kolorówka. Gdzie pielęgnacja? Nie mnie oceniać. Teraz kiedy już oba zestawy mamy rozłożone na czynniki pierwsze, możecie podjąć decyzję, z jakich kosmetyków będziecie korzystać. Świetną opcją jest również mieszanie droższych i tańszych kosmetyków.

Ja wolę kosmetyki drogeryjne. Zdecydowanie wolę wydawać pieniądze na inne przyjemności. A jak to jest u Was? Z której kategorii sięgacie częściej po kosmetyki? Częściej drogeria czy perfumeria?