Beauty TO-DO lista na Wiosnę!
Wiosenny falstart za nami. Te kilka dni w lutym gdzie mogłyśmy się rozkoszować temperaturami powyżej 10 stopni, uświadomiły mi, że wiosna zbliża się wielkimi krokami i warto ogarnąć się nie tylko w kwestii dodatkowego ruchu albo w ogóle ruchu, ale też w kwestiach urodowych. Czas ogarnąć krogulce u stóp, może jakaś depilacja?? Dzisiaj postanowiłam przygotować dla Was listę z rzeczami to-do, czyli do zrobienia jeszcze przed nadejściem wiosny.

 

Urodowe rzeczy do zrobienia na Wiosnę!

 

Ogarnij stopy – Sprawdź, czy na paznokciach nie została jakaś pozostałość hybrydy z wakacji. Śmieszki heheszki, ale tak czasem bywa, u mnie też! Czas zrobić sobie porządny pedicure wraz z mocnym złuszczaniem i nawilżaniem. Może jakiś kolorek na paznokcie?

 

Zadbaj o depilację –  Co kto woli. Golenie, wosk, laser. Teraz jest czas na wykoszenie zarośli, które hodowałyście przez całą zimę.

 

Zadbaj o włosy – I tutaj zakres jest dość duży. Od przygotowania spa u siebie w domu z parówką nawilżającą na głowie po wizytę u fryzjera na zabieg regeneracyjny. Może jakaś zmiana w wyglądzie? Nowy kolor odświeżenie cięcia? A może spróbujesz innego ułożenia włosów?

 

zmiana wlosow madziof

 

Zmień swój zapach – Czas odłożyć ciężkie i mocne zapachy i zamienić je na lżejsze wersje kwiatowe, może cytrusowe? Nie wiem jak Wy, ale ja wraz z nadejściem każdej nowej pory roku zmieniam swój codzienny zapach. Czy są to perfumy, czy mgiełka do ciała. Warto przepatrzyć swoje zapasy i jeśli coś w nich brakuje, dokupić coś ciekawego.

 

Zmień odcień kosmetyków do makijażu – Wiadomo, że trzeba się rozejrzeć za ciemniejszym podkładem do twarzy o jeden lub pół tonu. Ja zazwyczaj korzystam z lekkiego przyciemniacza i mieszam zimowy podkład z jedną pompeczką nowego aż do całkowitego przejścia na nowy odcień. Często zmieniam też odcień bronzera na cieplejszy lub rezygnuje z bronzera na rzecz różu. Chłodne i mocne rozświetlacze zamieniam na te cieplejsze i delikatniejsze. No i najważniejsza zmiana dotyczy odcieni pomadek do ust. Powracają róże i jaśniejsze pomadki do ust. Może nawet błyszczyki?. Brązy i borda zostają schowane do jesieni.

 

Peeling całego ciała i twarzy – Jeszcze przed pierwszymi mocniejszymi promieniami słońca warto przygotować naszą skórę i wykonać peeling całego ciała oraz twarzy. Świeża skóra przygotowana na pierwsze promienie słońca, które sprawią, że nabierze zdrowych kolorków. Ja jestem Fanką opalania oczywiście wszystko w miarę rozsądku. Już teraz możecie wybrać się na zabiegi na twarz złuszczające naskórek.

 

Odprężający masaż – Nie ma nic bardziej relaksującego od masażu całego ciała. Wiem coś o tym, jeszcze nie dawno miałam okazję się o tym przekonać. Masaż możecie połączyć z peelingiem całego ciała za jednym razem.

 

Posprzątaj swoje miejsce do makeupu – Skoro zmieniamy odcienie naszych kosmetyków do makijażu, to przy okazji dobrze by było zrobić porządek na naszym miejscu, gdzie wykonujemy makijaż. Czy jest to toaletka, czy, komoda, biureczko. Powyciągajcie swoje sprzęty, wyrzućcie starocie do kosza, pościerajcie kurze, poukładajcie wszystko tak, abyś łatwo mogła znaleźć swoje skarby.

 

Zmień kolor na paznokciach – Wraz z kolorami w garderobie i na ustach, idą również kolory na paznokciach. Ciemne odcienie odchodzą na bok a powracają pastele, mocniejsze ale jaśniejsze kolory. Bardo cieszę się na te zmiany.

 

To już wszystko. Wszystkie zmiany, które pojawią się u mnie z okazji Wiosny i wszystkie te zmiany polecam również Wam. Jeśli zapomniałam o czymś istotnym, to koniecznie napiszcie mi, o czym zapomniałam w komentarzu. Napiszcie też, czy Wy też zmieniacie te same rzeczy co ja?

Cieszycie się z nadejścia wiosny? Szykujecie się jakoś specjalnie na tę porę roku? Koniecznie dajcie mi znać.