Pomysły na drewnianą zabudowę przydomowego basenu.

Zachłysnęłam się pierwszymi dniami wakacji i nie było mnie przez kilka dni na blogu. Ba w internecie! Siedzenie przed komputerem, podczas gdy na zewnątrz pięknie świeci słońce, było dla mnie męczarnią. Jako że moja praca związana jest głównie z komputerem i internetem, to musiałam się przemóc i wrócić do swoich obowiązków.

Fala upałów nadchodzi, a my jesteśmy w trakcie rozkładania przydomowego basenu. Nie jest to jakiś wielki basen, bo wzrost jego najmłodszego użytkownika nie pozwala na rozstawienie głębszego, ale już nie długo. Przy okazji pierwszych dni wakacji postanowiłam poszperać i poszukać inspiracji dotyczących zabudowy basenu stelażowego. Nie spodziewajcie się inspiracji z wielkimi basenami wykładanymi płytkami, bo na taki (na razie)mnie nie stać. Wszystkie zdjęcia dotyczą obudowy basenu stelażowego, czyli takiego zwykłego basenu, który możecie kupić w każdym sklepie ogrodniczym w sezonie. Wysokość oraz wielkość całego basenu można dobierać według własnych preferencji. W tym roku robimy przymiarkę do stworzenia zabudowy basenu. Basen widoczny na zdjęciu poniżej to basen rozporowy i jego niestety nie można zabudowywać ze względu na to, że łatwo go przebić.

 

maly basen pomysly na przydomowy basen

Tak wyglądał nasz basen w tamtym roku.

 

Zacznę od tego, że jestem zakochana w drewnie i wszelkich tarasach stworzonych z drewna. Właśnie w tę stronę poszłam, szukając pomysłów na zabudowę przydomowego basenu.

 

1. Okrągłe.

Jest kilka inspiracji rodem z USA (poznałam po grillu), ale właśnie o coś takiego mi chodzi. Obudowanie basenu dookoła drewnem wraz z balustradą, miejscem na postawienie stolika i kilku krzeseł, miejscem na rozłożenie ręczników i opalaniu do woli. Zauważcie, że przedstawione inspiracje dotyczą zabudowy zwykłego basenu stelażowego.

 

pomysly na zabudowe przydomowego basenu

Bajka <3

pomysly na obudowe basenu 3

Dużo miejsca, nawet na dodatkowe leżaki.

pomysly na obudowe basenu 4

Bardziej realistyczny projekt.

pomysly na obudowe basenu 5

A może po prostu obić basen deskami dookoła?

pomysly na obudowe basenu 7

Mała dostawka.

pomysly na obudowe przydomowego basenu

Na palach

pomysly na obudowe basenu 9

Ławka dookoła.

pomysly na obudowe basenu 10

Dostawka ze schowkiem pod spodem.

pomysly na obudowe basenu 11

Platforma przy basenie.

pomysly na obudowe przydomowego basenu

Trochę mało miejsca ale kolor desek miodzio 🙂

 

2. Owalne.

Basen w kształcie elipsy swoim wyglądem bardziej przypomina baseny wkopane na stałe. Jest też o wiele większy, ale posiada również większy komfort użytkowania, bo można w nim trochę popływać. Jeśli większy to wymaga więcej miejsca i to nie takie zwykłego to miejsce musi być idealnie proste. Wolałabym opcję z okrągłym basenem, ale pooglądajcie poniższe zdjęcia może wpadnie Wam coś do głowy :)

 

pomysly na obudowe basenu 1

Wersja bez jacuzzi chyba by przeszła 🙂

pomysly na obudowe basenu 6

pomysly na obudowe basenu

Same schodki – ciekawe ale nie wiem czy chciałabym się opalać na niewygodnych schodach.

pomysly na obudowe basenu 13

Zabudowane jest nawet drzewo.

pomysly na obudowe basenu 14

Wygląda bajecznie prawda?

pomysly na obudowe basenu 15

Wygląda jak basen z prawdziwego zdarzenia.

pomysly na obudowe basenu 16

 

Poczuliście już ten wakacyjny klimat? Wspaniałe te pomysły prawda? Na razie kombinujemy z obudowaniem małego baseniku, żeby wyglądał ładnie. Do tego też potrzebne nam będą rollbordery, które dzisiaj malowałam :) Efekt oczywiście pokażę na blogu.

pomysl na obudowe przydomowego basenu

Kolejny pędzel opanowany do perfekcji 😉


 

 

 • Ahh ale zapragnęłam takiego basenu przed domem! i przy okazji ciepełka żeby można było z niego korzystać :). Te drewniane zabudowy zmieniają zwykłe baseny nie do poznania! są bardzo ładne i klimatycznie 🙂

  • Dokładnie tak! Niewielkim kosztem można zamienić zwykły basen w coś pięknego 🙂

 • Pani od Emocji

  Kurczę. Mieć dom, ogród i basen…. marzenie. Patrząc na te zdjęcia w ogóle nie pomyślałabym, że to nie są baseny “na stałe”. Wow.

 • Muusze to pokazać mojemu tacie!!! ♥

  • Hyhy pokazuj 😉

 • G B

  Wszystkie propozycje są ciekawe. Przy takich upałach na pewno bym z takiego basenu nie wychodziła 🙂

 • Najbardziej podoba mi zabudowa okrągła, ale tak szzcerze mówiąc to wszystko mi jedno jaka byle by był kawałek ogródka i basen:)

 • Pingback: Jak przygotować miejsce pod basen? | Madziof .pl()