Ślubne tatuaże zamiast obrączek? [Inspiracje]

1.09.2013 – data naszego ślubu. Taaak, dzieci wybierają się na rozpoczęcie roku szkolnego a rodzice świętują sami w domu :D Właśnie o to chodziło. Dzisiaj po prawie 2 latach PO rozmyślam o tym, jak często miałam założoną obrączkę na palcu.

Pierwszy miesiąc chodziłam codziennie i przy wyjściach z domu pilnowałam, żeby P również ją nosił. Później ubierałam ją tylko na większe wyjścia i tak już zostało. Nie lubię nosić pierścionków na co dzień i w ogólnie nie lubię nosić niczego na moich palcach. O ile inną biżuterię uwielbiam, tak pierścionki nie przejdą. I tak nasze obrączki wylądowały z powrotem w pudełeczku. Ostatni raz mieliśmy je ubrane na początku kwietnia na weselu kuzyna. Przyszła mi do głowy myśl o jakimś zamienniku obrączki. Może kolczyki? Wisiorek? Tatuaż?! Dlaczego nie, w końcu z założenia małżeństwo i tatuaż mają trwać wiecznie.

I zaczęło się! Pierwsza wpadła mi w oko Beyonce i Jay- Z, którzy na swoich palcach serdecznych wytatuowali sobie rzymską cyferkę cztery (IV), która według fanów jest:

4 to szczęśliwa liczba Beyoncé, to także dzień urodzenia piosenkarki oraz jej męża Jaya-Z. Para wytatuowała sobie czwórki w czasie pobytu we Francji, w grudniu 2007 roku.

źródło: 1

slubne tatuaze zamiast obraczki beyonce

Zapragnęłam takiego tatuażu, ale chwileczkę… przecież sama sobie go nie zrobię. Potrzebna była wcześniejsza rozmowa z P. o moim pomyśle i o dziwo nie było źle! Wszystko fajnie, ale jaka cena. Żeby zorientować się w cenach, przeszukałam internet na prawo i lewo i ceny wahają się od 30 do 250 zł w zależności od wzoru i jego wielkości. Przy czym umówmy się, że tatuaże typu: Moja koleżanka robi w domu i bierze 50 zł nie wchodzą w grę.

Kolejną sprawą jest wzór właśnie. I kolejny raz z pomocą przychodzi nam internet i wszelkiego rodzaju inspiracje, które zebrałam dla Was w jednym miejscu. Zaczynamy przegląd tatuaży, które można nosić zamiast obrączki. Zapraszam do skrolowania.

 

WOKÓŁ PALCA – Najpopularniejsze z wszystkich ślubnych tatuaży. Chodzi o to, żeby w miejscu obrączki narysować tę tatuażową dookoła palca. Mnie podobają się minimalistyczne linie, bo jeśli zechcę założyć obrączkę, to ta przykrywa tatuaż i jest ok. A przy większych wzorach wybija się i niezbyt fajnie to wygląda. No, chyba że rezygnujecie z noszenia biżuterii całkowicie.

Ślubne tatuaże zamiast obrączki celtyckie

Celtycka obrączka – tatuaż. źródło: https://instagram.com/p/nPHTLHJSO-/

Ślubne tatuaże zamiast obrączki rzymskie

Data ślubu zapisana cyframi rzymskimi dookoła palca. źródło: http://slodive.com/inspiration/wedding-ring-tattoos/

Ślubne tatuaże zamiast obrączki pasek

Linia

Ślubne tatuaże zamiast obrączki obraczki odwzorowane

Odwzorowanie obrączki w postaci tatuażu.

Ślubne tatuaże zamiast obrączki cytat po hebrajsku

Ulubiony cytat wokół palca.

 

DATA – zamiast biżuterii na palcu wypiszmy na nim datę ślubu. Czy musi to być data ślubu? Nie musi. Może to być data pierwszej randki czy jakakolwiek inna, która znaczy dla Was więcej. W tym zestawieniu pojawia się też nadgarstek jako miejsce na tatuaż.

Ślubne tatuaże zamiast obrączki data 1

Data wypisana cyframi arabskimi.

Ślubne tatuaże zamiast obrączki data rzymska

Data wypisana na nadgarstku cyframi rzymskimi.

Ślubne tatuaże zamiast obrączki data

Wytatuowana data schowana pod obrączkami.

Ślubne tatuaże zamiast obrączki data

Pełna data wypisana cyframi rzymskimi. źródło: https://instagram.com/p/rRBXoEm99M/

 

POMIĘDZY PALCAMI – miejsce bardzo popularne w ostatnich latach. Napisy i symbole nieskończoności przodują w tym miejscu. Jest o wiele więcej miejsca na widoczny napis lub cytat, którego nie uda nam się umieścić wokół palca.

Ślubne tatuaże zamiast obrączki agape

Ślubne tatuaże zamiast obrączki always forever

Ślubne tatuaże zamiast obrączki love

Ślubne tatuaże zamiast obrączki napis trust

Ślubne tatuaże zamiast obrączki nieskonczonosc

Ślubne tatuaże zamiast obrączki serce na pol

 

BIAŁE LUB LEDWO WIDOCZNE – Białe tatuaże stały się modne już jakiś czas temu. Jak to się robi? Tak samo, jak każdy inny tatuaż jednak za pomocą białego tuszu. Przypomina on bliznę i nie można wystawiać go na działanie promieni słonecznych. Jest jednak bardzo subtelny i delikatny, jeśli nie chcemy krzyczeć na prawo i lewo mówiąc o dacie naszego ślubu, to warto zdecydować się na coś delikatnego. Poniżej znajdziecie również tatuaże na palcach w kształcie przerywanej linii czy napis pisany bardzo cienką linią.

Ślubne tatuaże zamiast obrączki bialy

Biały tatuaż.

Ślubne tatuaże zamiast obrączki biały

Ślubne tatuaże zamiast obrączki kropki

Przerywana linia.

Ślubne tatuaże zamiast obrączki love pisane

 

SYMBOLE –  O ile nie jestem w stanie zrozumieć koron (ta wiem królowa i król) to już bliżej mi do pokeballi. Czym ma być symbol — sami zdecydujcie. Może to być coś banalnego i prostego tak jak kluczyk i kłódka, ale może być to coś, o czym będziecie wiedzieli tylko Wy.

Ślubne tatuaże zamiast obrączki diamenty

Ślubne tatuaże zamiast obrączki drzewo i sowa

Ślubne tatuaże zamiast obrączki emot

Ślubne tatuaże zamiast obrączki fala przy mówieniu słowa kocham cie

Zapis głosu podczas mówienia słowa: Kocham Cię.

Ślubne tatuaże zamiast obrączki i do

Ślubne tatuaże zamiast obrączki karciane

Ślubne tatuaże zamiast obrączki kokardka

Ślubne tatuaże zamiast obrączki korona

Ślubne tatuaże zamiast obrączki kotwice

Ślubne tatuaże zamiast obrączki loove

Ślubne tatuaże zamiast obrączki morskie

 

Ślubne tatuaże zamiast obrączki pokemony

źródło: https://instagram.com/p/v6i5BmS_Fw/

Ślubne tatuaże zamiast obrączki serce i klucz

Ślubne tatuaże zamiast obrączki symbol

Ślubne tatuaże zamiast obrączki na stopie

Tatuaże ślubne nie tylko na dłoniach 😉

Ślubne tatuaże zamiast obrączki plus i minus

Coś innego.

 

INICJAŁY LUB IMIONA – inicjały bardziej lub mniej wyździwiane sprawdzają się zawsze. Pamiętamy o tym, że Pani Młoda nosi inicjał Pana Młodego i na odwrót. Nic nowego, ponieważ sporo osób posiada grawer na wewnętrznej stronie obrączki i najczęściej są to imiona lub inicjały zakochanych.

Ślubne tatuaże zamiast obrączki r kocha w

Piękne dłonie <3

Ślubne tatuaże zamiast obrączki minimal

Ślubne tatuaże zamiast obrączki inicjały

Ślubne tatuaże zamiast obrączki imie

To już wszystkie inspiracje na dzisiaj. Dajcie znać czy podoba Wam się takie wyrażanie uczuć i noszenie tatuaży zamiast obrączki. Powiem szczerze, że sama się nad tym zastanawiam i wydaje mi się, że obrączkę zawsze można ściągnąć i rzucić gdzieś w kąt a tatuażu tak łatwo się nie pozbędziecie. Patrzenie codziennie na ten znak, który ma nam przypominać o tym, co sobie przysięgaliście, ma duże znaczenie szczególnie dla osób, które nie chodzą na co dzień w obrączce tak jak ja.

Czy może według Was tatuaż to jest zbędna rzecz i zupełnie niepasująca do tego typu uroczystości?

 

Jak zwykle przy decyzji o tatuażu musicie pamiętać o zasadzie: Im mniej, tym więcej i Nie robię tatuaży po alkoholu”.

Ślubne tatuaże zamiast obrączki parodia


 

 

 • Anna Byczek

  Wow, tyle wspaniałych inspiracji w jednym miejscu! Sama od dłuższego czasu noszę się z zamiarem wytatuowania sobie czegoś malutkiego, skromnego, jakiegoś znaku i nawet pytałam mojego K. co myśli na temat takich tatuaży “dla par”, ku mojemu zdziwieniu powiedział, że fajny pomysł.

  • A widzisz mój P też nie był sceptycznie nastawiony 🙂 A o czym myślałaś? I w jakim miejscu?

   • Anna Byczek

    O trzynastce. K. gra z takim numerem na koszulce i zawsze mówi, że jestem jego “szczęśliwą trzynasteczką” 🙂 Jeśli chodzi o miejsce to myślę, że gdzieś na ręce – nadgarstek, może palec?

 • Ja chyba jednak wolę tradycyjne obrączki 🙂 Chociaż niektóre propozycje są naprawdę fajne 🙂

 • Monika

  Ja już od dawna o tym myślę i w tej chwili wcale nie chcę obrączki tylko tatuaż, a mój chłopak jest podobnego zdania 🙂

  • Fajnie, obrączka fajna sprawa ale umówmy się, że nikt na co dzień jej nie nosi a szczególnie mężczyźni…

 • Eliza Markowska

  my na trwały tatuaż się nie zdecydowaliśmy jednak i mamy tradycyjne obrączki, robiliśmy jednak próbę u Pani Ani z mehendisign henną i faktycznie bardzo efektownie i oryginalnie to wyglądało a myślę właśnie, że jak ktoś nie ma pewności czy chce na stałe na tatuaż się zdecydować to taki próbny z henny, zrobiony profesjonalną ręką to dobry pomysł i piękna tymczasowa ozdoba

  • To chyba nie o pewność chodzi, bo skoro bierzesz ślub to jesteś pewna. Chodzi bardziej o realistyczne podejście do ślubu i bycia razem. 😉 Ale fajny pomysł z henną. Na ile się trzyma?

 • Eulalia

  Witam 🙂 jestem ciekawa, czy autorka tekstu (pozdrawiam) zdecydowała się na tatuaż i jeśli tak to jaki. W naszym przypadku z obraczkami jest całkiem inaczej. W ogóle nie ściągamy. Ale zbliża się nasza dziesiąta rocznica ślubu i szukamy inspiracji. Dlatego trafiłam na ten artykul. W tej chwili jesteśmy zgodni co do serduszek z kart. Pozdrawiam

  • O proszę jaki przypominacz 😀 Nie zdecydowałam się jeszcze. Póki co jestem przerażona tym jak tatuaż blaknie po kilka latach i jak bardzo farba się rozmywa. Nie do końca mi to pasuje. Zdecydowałam się jednak na obrączki z drewna, które planujemy zakupić na najbliższą rocznicę 🙂