Szczoteczka soniczna – idealne rozwiązanie dla ceniących skuteczność czyszczenia.
Higiena jamy ustnej opiera się głównie na myciu zębów. Robimy to kilka razy dziennie, nic dziwnego, że chcemy zadbać o wysokiej jakości szczoteczki, czy pasty, aby skuteczność usuwania wszelkich zanieczyszczeń, a nawet drobnoustrojów stała na bardzo wysokim poziomie. Jednym z urządzeń, bez dwóch zdań nowoczesnym, ale również skutecznym jest szczoteczka soniczna. To ona jest najczęściej wybieranym rodzajem szczoteczek do zębów. Co jest w niej takiego niezwykłego? Wszystko przedstawimy w tym artykule, sprawdź!

  1. Szczoteczka soniczna – dlaczego jest lepsza od zwykłej szczoteczki?
  2. Szczoteczka soniczna – jak działa?
  3. Szczoteczka soniczna – dla kogo?
  4. Na co zwrócić uwagę wybierając szczoteczkę soniczną do zębów?

Chcesz postawić na wysokiej jakości szczoteczki soniczne, które spełnią Twoje wszelkie oczekiwania? W takim razie postaw na sklep Neonet, gdzie jakość zderza się z niską ceną. Znajdziesz tam rozwiązanie dla siebie, sprawdź szczoteczki pod tym linkiem.

 

Szczoteczka soniczna – dlaczego jest lepsza od zwykłej szczoteczki?

Wynaleziona już dziesiątki lat temu jednak ciągle udoskonalana, zyskała popularność kilka lat temu i do dziś nie schodzi z pierwszych miejsc sprzedaży, jeśli chodzi o szczoteczki do zębów, o czym mowa? Oczywiście o szczoteczce sonicznej, o której dziś powiemy nieco więcej. Zastanawiasz się może, dlaczego jest to lepsze rozwiązanie od zwykłej szczoteczki? Już sam fakt, że jest to produkt rekomendowany przez stomatologów powinien Cię do niej przekonać. To jednak nie wszystko, przede wszystkim oferuje dużo wyższą skuteczność usuwania resztek jedzenia, osadów, ale nawet bakterii w porównaniu do zwykłej szczoteczki.

Decydując się na model soniczny możesz liczyć na nieco inny kształt główki, niż w przypadku szczoteczki tradycyjnej. Co to zmienia? Głównie umożliwia czyszczenie zębów na kilku płaszczyznach jednocześnie. Szczoteczka nie tylko usuwa osad, ale za sprawą pulsacyjnej pracy usuwa wszelkie zanieczyszczenia na szkliwie, przy tym dochodzi do miejsc, do których nigdy nie doszłaby tradycyjna szczoteczka. Co ważne, decydując się na szczoteczkę soniczną możesz liczyć na większą ochronę zębów i dziąseł.

Udowodniono bowiem, że szczoteczka soniczna nie niszczy szkliwa, do tego oferuje efekt wymiatania, a nie szorowania, co przekłada się na mniejszą ingerencję w konstrukcje dziąseł. Te nie będą podrażniane podczas czyszczenia, co oczywiście przełoży się na ich lepszą kondycję. Nic więc dziwnego, że szczoteczka soniczna polecana jest wszystkim osobom posiadającym wrażliwe dziąsła. Podsumowując, szczoteczka soniczna ma nieco inny kształt od tradycyjnej, przy tym jest bezpieczniejsza dla dziąseł, ale skuteczniejsza, jeśli chodzi o czyszczenie zębów. Ponadto jest polecana przez profesjonalistów. Jeśli właśnie na Ciebie wpłynęliśmy, zdecydowałeś, że chcesz kupić taką szczoteczkę, skorzystaj z tego linku.

 

szczoteczka soniczna

 

Szczoteczka soniczna – jak działa?

Ich działanie jest bardzo podobne do tych elektrycznych. Po ich włączeniu szczoteczka zaczyna wykonywać ruch wymiatająco-pulsacyjny, można to opisać, jako wibracje. Powstają przy tym fale o częstotliwości od 260 do 400 Hz. Wymienione fale wpływają na skuteczniejsze usuwanie zabrudzeń, ale gwarantują również usuwanie bakterii ze szkliwa i okolic dziąseł.

 

Szczoteczka soniczna – dla kogo?

Tak naprawdę dla wszystkich, którzy chcą zadbać o higienę jamy ustnej i piękne, zdrowe zęby. Jednak ze względu na fakt, że szczoteczki soniczne czyszczą mniej inwazyjnie od tych tradycyjnych i elektrycznych, stomatolodzy radzą, aby z dobrodziejstw tych urządzeń w pierwszej kolejności korzystała jedna grupa osób. Chodzi o wszystkich, którzy mają problemy z dziąsłami, są one słabe, może często krwawią podczas czyszczenia. U tych osób wybór szczoteczki sonicznej będzie uzasadnionym rozwiązaniem. Mimo wszystko polecamy zakup tego rodzaju urządzenia dosłownie wszystkim. Na pewno sprawdzą się w każdej sytuacji. To najlepszy sposób na codzienne dbanie o higienę jamy ustnej.

 

Na co zwrócić uwagę wybierając szczoteczkę soniczną do zębów?

Jest kilka aspektów, o których warto pamiętać przed zakupem szczoteczki sonicznej. Między innymi tryb pracy danego urządzenia. Istnieją bowiem rozwiązania zapewniające nawet do trzech trybów pracy. Można tutaj wymienić tryb wybielający, dla osób chcących wybielić zęby, tryb masujący dla osób z problemami z dziąsłami i tryb delikatny dla wrażliwych dziąseł. Zwracaj także uwagę na prędkość pracy, im wyższa, tym lepiej. Warto także postawić na urządzenie, które oferuje sporą długość pracy na jednym ładowaniu. Na rynku istnieją egzemplarze zapewniające około 3 tygodnie pracy na jednym ładowaniu akumulatora. To jednak nie wszystko, możesz postawić na wysokiej jakości szczoteczki soniczne zapewniające pracę przez 8, a nawet 10 tygodni!

 

Wpis sponsorowany.