Głośniki do laptopa – Jakie kupić?
Jestem osobą, która uwielbia muzykę. Gatunek nie ma znaczenia, słucham tego, co mi się podoba. Często na mojej playliście znajdzie się hit disco, a następnie ciężkie rockowe brzmienie. Nie ma to dla mnie znaczenia. Od zawsze lubiłam otaczać się dźwiękami i mam wrażenie, że jestem osobą, która słyszy więcej. Słyszę drobny szum, pisk, zgrzyt. Jeśli już puszczam muzykę, to na dobrym sprzęcie, bo autentycznie boli mnie serce, kiedy moje ulubione piosenki nie brzmią tak, jak powinny. Doceniam czyste brzmienie i niestety liczę się też z tym, że posiadając komputer stacjonarny, jak i laptopa musiałam zakupić do nich dodatkowy sprzęt nagłaśniający. W dzisiejszym poście podzielę się z Wami moimi trickami dotyczącymi wyboru głośników do laptopa i nie tylko.

 

Głośniki w laptopie – dlaczego nie są wystarczające?

Większość z Was na pewno jest użytkownikami laptopów. Ja też miałam swojego laptopa i musicie wiedzieć, że ten sprzęt znosił wiele, musi zmieścić się w nim sporo elektroniki. Są to komputery przenośne, więc ważne jest to, żeby nie miały wielkich rozmiarów no i żeby nie ważyły zbyt wiele. Nowoczesne laptopy charakteryzują się smukłymi obudowami i niewielką wagą. W ultrabookach obudowa ma czasami mniej niż 2 cm. Przez to w obudowach notebooków nie ma zbyt wiele miejsca na głośniki dobrej jakości, które same w sobie zajmują nieco więcej miejsca. Laptopy wyposaża się zazwyczaj w podstawowe systemy złożone z dwóch głośników stereo, których czystość i moc pozostawiają wiele do życzenia. Jako że jestem miłośniczką głębokiego i przestrzennego dźwięku, zmuszona byłam do zainwestowania w zestaw głośników zewnętrznych, który jest dopinany dodatkowo do laptopa.

 

jakie glosniki do laptopa

 

Jakie głośniki do laptopa wybrać?

Zewnętrzne głośniki do laptopa możemy podzielić na takie, które zmniejszają mobilność komputera przenośnego, oraz te, które jej nie ograniczają. W pierwszym przypadku mowa o zestawach podłączanych do urządzenia poprzez kabel mini jack 3,5 mm. Wybór tych głośników jest spory i obejmuje zestawy w cenie kilkudziesięciu złotych, jak i te bardziej rozbudowane z dodatkowym subwooferem. Na takie właśnie się zdecydowałam. Ostatecznie nie do końca ograniczają Twoje ruchy. Zawsze możesz je odpiąć i przenieść się z laptopem w inne miejsce, niestety bez możliwości podpięcia głośników, które zainstalowałaś w innym miejscu. Oczywiście można je przenieść, nie są przykręcane do podłogi, ja jednak sugeruje podłączyć je w miejscu, w którym najczęściej korzystasz z laptopa np. przy biurku. Głośniki do laptopa mogą działać w technologii dźwięku przestrzennego. Trzeba tylko pamiętać, że do ich podłączenia potrzebna jest dodatkowa karta dźwiękowa.

 

Jeśli cenisz sobie mobilność i często przemieszczasz się ze swoim laptopem po domu i na zewnątrz, możesz zakupić głośnik bezprzewodowy. Tutaj wybór głośników jest równie duży. Można znaleźć małe, jak ja to nazywam podgłaśniacze muzyki, a można zainwestować w większe o większej mocy i zdecydowanie głośniejsze. Łączą się z laptopem za pomocą Bluetooth. Taki głośniczek może Wam również posłużyć do telefonu. Zadziwiające jak małe osobne pudełeczko nazwane głośniczkiem może zmienić brzmienie dźwięku i poprawić nastrój. Umówmy się też, że dźwięk ze smartfonów również nie jest najprzyjemniejszy. Można go porównać do laptopów właśnie. Zasięg takiego głośniczka to mniej więcej 25 metrów w linii prostej na otwartej przestrzeni i do 10 metrów, jeśli na drodze nie występują przeszkody, na przykład betonowe ściany. Dzięki takim gadżetom możemy się cieszyć piękną barwą muzyki, nasze uszy nie krwawią i wszyscy dookoła są zadowoleni.

 

 

Moje sprawdzone tricki, jakich używam przy wyborze głośników.

1. Test w sklepie – Idź do sklepu. Zabierz ze sobą telefon z wybraną piosenką, która ma w sobie trochę basów i sprawdź ją na interesujących Cię głośnikach. Zacznij od wystawki, a możesz skończyć na tych głośnikach, które nie są na wystawce i nie są rozpakowane, a chciałabyś je przetestować, żeby później zabrać ze sobą do domu.
2. Jeśli kupujesz przez internet, warto zainteresować się opiniami ludzi. Poszukaj recenzji na Youtube, opinii na blogach.
3. Sprawdź opinie Klientów pod interesującymi Cię produktami-głośnikami. Nie wiem jak Wy, ale ja uwielbiam sklepy, które mają swoje wewnętrzne sklepowe opinie. Chętnie czytam i sama wystawiam swoje opinie na temat zakupionego sprzętu. Uważam, że jest to skarbnica wiedzy na temat sprzętu, który masz dopiero zamiar kupić w ciemno.
4. Zapytaj znajomych. W myśl zasady, że otaczamy się ludźmi podobnymi do nas, możliwe, że masz wśród swoich znajomych osobę, która również lubi jak głośniki ładnie grają. Być może zechce Ci pomóc, coś polecić i doradzić.

 

Mam nadzieję, że pomogłam Wam w podjęciu decyzji. Od czasu do czasu na moim blogu pojawiają się również posty z tematyką technologiczną, która jest zgodna z moimi zainteresowaniami. Dziewczyny też kupują głośniki i też chcą słuchać dobrej muzy o dobrym brzmieniu. Takie małe rzeczy, a cieszą. Sprawiają, że czujemy się lepiej. Dajcie znać, w jaki sposób Wy słuchacie muzyki? Słuchacie na laptopie? Może korzystacie z radia internetowego lub macie swoją playlistę na Spotify? Dajcie znać, czy Wy również zwracacie uwagę na jakość dźwięku. Napiszcie w komentarzach.