Czy wyjście do SPA, to dobry pomysł na prezent? Moje wrażenia.
Dzień w SPA brzmi wspaniale. Weekend w SPA jeszcze lepiej. Dzisiaj opowiem Wam o mojej wizycie w SPA, nie pierwszej już. Odpowiem na pytanie, czy jest to dobry pomysł na prezent dla bliskiej osoby. Podpowiem Wam też co nieco, jeśli chodzi o dobieranie prezentów. Nieskromnie powiem, że w kwestii dobierania prezentów jestem mistrzynią.

 

Nasz pobyt w SPA

Zacznijmy od początku. Główną bohaterką jest tutaj moja Mama, która to otrzymała ode mnie w prezencie urodzinowym pakiet do SPA dla dwóch osób. Samotny wypad do SPA nie jest najprzyjemniejszą sprawą a tak, miała możliwość, wybrania sobie osoby towarzyszącej. Wybór padł na mnie ku mojej uciesze. Jestem wielką Fanką tego typu relaksu, podobnie jak moja mama. To miał być nasz drugi wspólny wypad do takiego miejsca. Wybrałyśmy termin styczniowy, kiedy to na spokojnie mogłyśmy oderwać się od codziennej gonitwy związanej ze świętami, nowym rokiem i wyjazdem w góry.

W cenie pakietu był masaż całego ciała wraz z masażem i pielęgnacją twarzy związaną również z maseczkami itp.

 

wyjscie do spa pomysl na prezent prezent marzen

 

Rady dla początkujących

Jako że już wcześniej byłyśmy zaznajomione z tematem masażu, wiedziałyśmy mniej więcej czego się spodziewać. Poniżej znajdziecie garść dobrych rad dla wszystkich wybierających się na masaż lub do SPA.

  • W pomieszczeniu do masażu będzie bardzo ciepło, nie ubierajcie się zbyt grubo.
  • Należy założyć jednorazową bieliznę, która wygląda jak wata. Szczególnie beznadziejne są majtki. Biustonosz przy większym rozmiarze, nie spełni swojej funkcji. Zabierz z domu majtki na zmianę, najlepiej stringi, których nie boisz się wyrzucić do kosza zaraz po masażu. Jest duże prawdopodobieństwo usmarowania specyfikami takimi jak olejek, czekolada itp.
  • Zabierz ze sobą swój szlafrok lub poproś obsługę o szlafrok w rozmiarze męskim, jeśli nosisz większy rozmiar. Nie będzie problemu z wyskakującym biustem.
  • O depilacji i higienie raczej nie muszę wspominać prawda?
  • Zwiąż włosy w kucyk, jeśli posiadasz dłuższe, ewentualnie weź ze sobą opaskę.
  • Odpręż się!

Za każdym razem, kiedy to leżę na łóżku do masażu, zastanawiam się, jak to się dzieje, że nie robię tego częściej. Jest tyle rodzajów masażu i każdy chce przetestować i każdy będzie dla mnie dobry, coś tak czuje.

 

wyjscie do spa pomysl na prezent prezent marzen

 

Czy pakiet SPA to dobry pomysł na prezent?

Dla takiej osoby jak ja? Jak NAJBARDZIEJ? Uwielbiam być smyrana po plecach i uwielbiam masaż w każdej formie od peelingu, przez delikatne głaskanie, do mocniejszego uciskania. Uwielbiam i zawsze po wyjściu z takiego miejsca jest mi mało.

Fajnym pomysłem jest sprezentowanie takie pakietu wraz ze spędzeniem czasu z tą osobą. Z mamą wcześniej miałyśmy zaplanowany mały shopping, później ploteczki i kawkę, a następnie masaże, dobry obiad po wszystkim. Same przyjemności. Taki prezent będzie idealną opcją dla:

  • par narzeczonych, przyszłych małżonków
  • przyjaciółek, sióstr
  • dla mamy i córki, dla babci i wnuczki
  • dla synowej i teściowej

Pamiętajcie, żeby przed podarowaniem takiego prezentu wybadać, czy dana osoba byłaby zainteresowana taką formą spędzenia wolnego czasu. Wiem, że niektóre osoby krępują się rozebrać przed obcymi osobami, nie lubią dotyku obcych ludzi. Są skrępowane przy masażystach odmiennej płci. Dopytajcie o takie szczegóły osobę obdarowywaną a później w salonie, żeby nie było niespodzianek.

Ja takich oporów nie mam, chociaż przyznam szczerze, jeszcze nie trafiłam na PANA masażystę 😀

 

 

Najlepszy prezent czyli jaki?

Dla mnie najlepszy prezent jest, wtedy kiedy wiem, że osoba, która mi go podarowała, zadała sobie nieco trudu lub zna mnie tak dobrze, że odgadła moje największe pragnienia. Najlepszy prezent jest też, wtedy kiedy go potrzebujesz najbardziej, a on spada Ci z nieba. Często myślę o tym, czego dana osoba potrzebuje i z czego by się ucieszyła i TO właśnie jej wręczam jako prezent.

Uważam, że warto sprawiać prezenty, które bardziej wiążą się z przeżyciami, emocjami i wspomnieniami niż z materialnymi korzyściami. Oczywiście nie neguje tych drugich, ale jednak spędzenie wspólnie dnia z Mamą nie zdarza się zbyt często, szczególnie kiedy obie jesteśmy zabiegane. Podobnie ma się sprawa z Walentynkami. Zamiast obdarowywać się bezsensownymi prezentami, wolę wyjść na kolację z moim Mężem i spędzić czas tylko we dwoje. Więcej o tym pisałam tutaj.

 

wyjscie do spa pomysl na prezent prezent marzen

wyjscie do spa pomysl na prezent prezent marzen

 

Gdzie szukać pomysłów na prezent?

Swój prezent znalazłam na stronie PrezentMarzeń. Wiem, że jest dużo podobnych stron, które gromadzą prezenty związane z przeżyciami i możecie w nich przebierać. Katalog ze strony PrezentMarzeń znam i polecam. Zakup prezentu i vouchera był bardzo łatwy. Co było świetne, to opakowanie. Nie otrzymujesz zwykłej koperty z kartą, ale kartę opakowaną w eleganckie, metalowe pudełeczko, dodatkowo włożone w firmową torebkę prezentową. Naprawdę się postarali. Nie musiałam już myśleć o opakowaniu.

 

wyjscie do spa pomysl na prezent prezent marzen

wyjscie do spa pomysl na prezent prezent marzen

wyjscie do spa pomysl na prezent prezent marzen

 

Myślę, że każdy znajdzie coś dla siebie i dla obdarowywanej osoby. Kategorii jest naprawdę dużo. Już nie będę namawiać. Zobaczcie sami.

Dajcie znać jakie prezenty Wy lubicie robić swoim najbliższym? Co fajnego ostatnio kupiliście na prezent? Dajcie też znać czy byliście kiedyś na masażu i jakie były Wasze wrażenia?

Post powstał przy współpracy z Prezent Marzeń. 

 

wyjscie do spa pomysl na prezent prezent marzen