Moje wrażenia po miesiącu noszenia doklejanych rzęs.
Nadszedł ten moment, kiedy mogę się z Wam podzielić moimi wrażeniami po miesiącu noszenia przedłużanych rzęs. Na przedłużane rzęski skusiłam się za namową kumpeli. Już od jakiegoś czasu chodziły mi po głowie, ale jakoś sama nie miałam odwagi się za to zabrać, a zawsze podobały mi się dziewczyny z długimi i gęstymi rzęsami. Wyglądały jak laleczki. Na początku muszę Was uprzedzić, że poniżej znajdą się zdjęcia NIEODPOWIEDNIE DLA OSÓB WRAŻLIWYCH LUB BĘDĄCYCH W TRAKCIE POSIŁKU. Specjalnie dla Was prowadziłam mój rzęsisty pamiętnik.

Zapraszam.

Ofertę doklejanych rzęs znalazła moja fumfela na Grouponie — cena 70 zł. Nie było problemu z umówieniem się, chciałyśmy się orzęsować razem w tym samym salonie i ocenić efekty. Od razu uprzedzono nas, że zabieg będzie trwał 1,5 godziny na jednej osobie, więc będzie trochę czekania. Nic nie szkodzi, idziemy. Byłam strasznie podekscytowana i już w głowie miałam obraz siebie i moich cudnych rzęsek długich, cudnych i uwodzących wszystkich dookoła. 21 kwietnia pojawiłyśmy się w salonie. Sam zabieg nie należał do najprzyjemniejszych, ponieważ powieki są zaklejone taśmą i nie można otworzyć oczu, chociaż bardzo się chce. Oczy łzawią i szczypią, szczególnie jeśli macie bardzo wrażliwą skórę wokół. Ale nie jest też jakoś super nieprzyjemny. Da się przeżyć. Przez 1,5 godziny jesteście w pozycji horyzontalnej i spokojnie można się zdrzemnąć.

 

moja wrazenia po doklejanych rzesach

 

Zdecydowałam się na czarne, jedwabne rzęsy i byłam bardzo zadowolona z efektu już pierwszego dnia. Czułam się taka och i ach… Kobitki wiecie, o co chodzi. Otrzymałam wszystkie instrukcje co do pielęgnacji sztucznych rzęs i mogłam ruszyć w miasto. Jeśli chodzi o te wskazówki, to głównie chodziło, żeby ich nie dotykać, nie wolno malować, skóry wokół oczu nie zmywać wodą a najwyżej płynem micelarnym no i że pierwsze rzęski zaczną wypadać na drugi dzień po ich doklejeniu i tak będą wypadać, aż usuną się wszystkie. Więc nie trzeba przychodzić na ich odczepianie.

Tak wyglądały moje oczka.

 

moje wrazenia po doklejanych rzesach

 

23.03 czyli dwa dni później – Pierwsza rzęska wypadła. Płacz i zgrzytanie zębów, że to już koniec moich pięknych firanek. Denerwuje mnie ich sztywność i łaskoczą mnie pod brwią. Najśmieszniejsze jest to, że zasłaniają moje pole widzenia u góry. Patrząc na coś z lekko uniesioną głową, ciągle widzę moje rzęsy. Denerwuje mnie to, że nie mogę przetrzeć oka paluchami, jak wstaje rano. Kłują mnie w powiekę. Same złe rzeczy, ale to chyba kwestia przyzwyczajenia. Wszystko będzie dobrze.

 

25.03 – Oczy zaczynają mi ropieć. W prawym oku w kąciku jedna z rzęs jest odwrócona w taki sposób, że podrażnia moje oko, które ciągle łzawi. Oczy rano są sklejone ropą.

 

moja wrazenia po doklejanych rzesach

 

1.04 – Porobiły się dziury w rzęsach gdzieniegdzie. W dalszym ciągu oczy ropieją i nie wygląda to estetycznie, szczególnie rano.

 

7.04 – Prawe oko przestało łzawić, ale rano jest tak zaklejone, że nie mogę go otworzyć. Wygląda to mało estetycznie również w ciągu dnia, kiedy również zaczyna sączyć się ropa. Rzęsy sporo się przerzedziły. Widoczne są pojedyncze kępki rzęs.

 

moja wrazenia po doklejanych rzesach

 

13.04 – Rzęsy wypadają jak szalone, widzę je wszędzie. Na poduszce, w umywalce. Uwaga, żeby nie wleciały do oka, bo może być problem. Pozostały pojedyncze dłuższe rzęsy.

 

17.04 – Zostały resztki, które już do niczego się nie nadają. Nie ma już żadnego efektu. Niepomalowane rzęsy wyglądają źle. Pierwszy raz je pomalowałam tuszem. Wypadła spora część przy zmywaniu. I dobrze, bo mam ich już dość. Oczy są w lepszej kondycji. Nie ropieją już tak bardzo.

 

20.04 – Rzęsy już nie sprawiają większych problemów. Maluje je i działam tak jak z naturalnymi.

 

13.05 – Na oku zostało mi jeszcze kilka rzęs, które za Chiny nie chcą się odczepić. Próbowałam je wyrwać, ale nie bardzo się da. Wygląda to beznadziejnie przy mojej równej linii rzęs, nagle wystaje taki jeden dłuższy. Zapomniałam już, że miałam jakiekolwiek problemy z ropiejącymi oczami.

 

Musicie przyznać, że dość drastycznie to wyglądało. Męczyłam się z tym rzęsami i nie mogłam zaradzić przykrym skutkom, które mnie zniechęciły do dalszych eksperymentów z rzęsami. Cały efekt bardzo mi się podobał. Rzęski wyglądały na gęstsze, dłuższe, pięknie rozdzielone. Właściwie nie musiałam z nimi nic robić oprócz delikatnego przeczesywania szczoteczką co jakiś czas. Nawet kiedy nie byłam pomalowana, to efekt był. Żałuję, że tak wyszło. Byłam zadowolona z efektu, dopóki oczy nie zaczęły zachodzić brzydką, żółtą wydzieliną.

Czy dokleję sobie rzęsy jeszcze raz? Nie miałam najszczęśliwszych wspomnień, po moim pierwszym razie i kiedy zapytalibyście mnie o to miesiąc temu, to powiedziałabym: Boże uchowaj”. Nie wiem, dlaczego moje oczy tak zareagowały. Podejrzewam, że moje głęboko osadzone oko nie bardzo nadaje się na takie upiększania, ponieważ włoski rzęs ciągle podrażniają powiekę i skórę wokół oka. Może po prostu potrzebuję więcej czasu, żeby się przyzwyczaić? Nie wiem, ale teraz kiedy już wszystko dobrze z moimi oczami to powiem, że możliwe, że spróbuję rzęs naturalnych, które Pani na początku polecała. Rzęsy są z norek, są bardziej miękkie i dają delikatniejszy efekt. Możliwe, że nie będą tak kłuły i podrażniały jak te, które miałam. Jestem również ciekawa efektu, jaki dają jednorazówki. Można wybrać kształt i zdjąć je na noc, więc posłużą tylko na większe imprezy, co również by mi pasowało.

 

Ciekawa jestem, jakie są Wasze doświadczenia ze sztucznymi rzęsami. Miałyście? Miesięczne czy jednorazowe? Dajcie znać, jak to u Was wyglądało.