Paznokcie hybrydowe w salonie Feminine Look w Wieliczce.

Kolejny post z serii Tajemniczy Klient”. Dzisiaj dla odmiany odwiedziłam salon urody w Wieliczce Feminine Look. Jeśli przeoczyliście dwa poprzednie wpisy to możecie nadrobić klikając TUTAJ (o czym jest seria Tajemniczy Klient) i TUTAJ (pierwszy wpis z serii – Nail Art Kamila Kufta).

Muszę Was przestrzec, że dzisiejszy wpis nie będzie taki kolorowy jak poprzedni. Również nie będę mogła pokazać Wam przykładowych paznokci wykonanych w tym salonie, bo nikt nie aktualizuje mediów społecznościowych na bieżąco.

 

Salon z zewnątrz wygląda tak.

feminine look wieliczka tajemniczy klient

 

Wewnątrz tak.

feminine look wieliczka tajemniczy klient1

feminine look wieliczka tajemniczy klient2

 

Nie prowadzę własnego salonu kosmetycznego. Recenzuje jedynie te istniejące. Dane kontaktowe do recenzowanego salonu znajdziecie w linku poniżej.

Feminine Look – Wieliczka – Facebook.

 

1. PODEJŚCIE DO KLIENTA.

Zaczynamy od najważniejszego, czyli od podejścia do klienta. Jest to dla mnie najważniejsze kryterium i choćbym miała jak zajebiście zrobione paznokcie to nie pojawię się na drugi termin, jeśli czuję się źle w towarzystwie Pani manicurzystki. W salonie Femine look z podejściem do klienta było różnie. Pani Jadzia próbowała zabawić mnie rozmową, otrzymałam pyszną kawę. Atmosfera mi się podobała.

Niestety nie możecie liczyć na pooglądanie kolorów na próbniku, bo takiego nie było. Kolory zostały mi pokazane wprost z pędzelka lakieru. Co do samego wzoru to również nie liczcie na jakieś wydziwiane wzory i pomysł ze strony Pani wykonującej. Albo masz swój pomysł, albo malujemy na jeden kolor. Panie były szczerze zdziwione, że ktoś jeszcze robi sobie wzorki na paznokciach… Także wzorki i pomoc w dobraniu kolorów leży.

Stoliczki z miejscem pracy są ustanowione lekko z boku, ale jednak przy głównym wejściu więc nie liczcie na kameralną atmosferę i rozmowę nieprzerywaną innymi przychodzącymi klientami. Mnie to jakoś strasznie nie przeszkadzało, ale jeśli liczysz na chwilę spokoju i odstresowania to przechodzący co chwilę ludzie mogą rozpraszać i to nie tylko Ciebie.

 

2. CZYSTOŚĆ.

Tutaj klapa totalna. Myślałam, że o sterylizacji narzędzi już nie trzeba mówić, a jednak. Cążki zostały wyjęte z jakiegoś pudełka i samo narzędzie nie wyglądało na czyste, były lekko okapane lakierami i w jednym miejscu nawet przyrdzewiałe. Trochę zgłupiałam, jak to zobaczyłam. Hybrydy miałam ściągane za pomocą waciku namoczonego acetonem i owiniętego srebrną folią i metalowym dłutkiem. Dłutko zazwyczaj ma chropowatą rączkę a w rączce tego dłutka, który był używany do moich paznokci, nazbierało się tyle brudu, kurzu i nie chce myśleć czego, że nie mogłam uwierzyć.

Do otrzepywania paznokci Pani używała szczoteczki, która również swoje czasy świetności miała już dawno za sobą. A do tego bloczek polerki, który był już tak bardzo postrzępiony i zużyty, że aż mi się go żal zrobiło. Przy tej okazji muszę wspomnieć o brudnych lampach, ubrudzonych lakierami i o kablach oraz o gniazdkach, na których również znalazły się resztki lakierów. Rękawiczki Pani, która wykonywała mi manicure były dodatkowo podziurawione więc tak do końca chyba nie służyły tak, jak miały.

Nie jestem pedantką w dziedzinie sprzątania i utrzymywania przesadnej czystości, ale tak jak już wcześniej wspominałam, myślałam, że o pewnych rzeczach się nie mówi, bo to się rozumie samo przez się.

 

3. BEZPIECZEŃSTWO.

Lampy nie były jakieś super nowe, ale nie było źle i nie miałam obaw przed wsadzeniem moich pięknych rączek do środka. W tym punkcie wspomnę jedynie o bezpieczeństwie zdrowotnym. Podczas robienia paznokci, w tym samym czasie siedziała koło mnie inna klientka a Panie manicurzystki wymieniały się jednym dłutkiem. Raz jedna użyła na mnie raz jedna na drugiej klientce. Wyraźnie usłyszałam od tamtej klientki, że ma problem z krwawiącymi skórkami. Siedziałam z otwartą buzią i nie wiedziałam co zrobić. Elegancki i zadbany salon kosmetyczny a tu takie rzeczy.

 

4. STARANNOŚĆ.

Skórki zostały wycięte jak zwykle bez skonsultowania się ze mną w tej sprawie. Lubię mieć je wycięte, ale lubię też jak ktoś mnie pyta o zdanie. Pani starała się bardzo nadać moim paznokciom kształt pożądany. Pomijam fakt, że przyszłam do niej z okrągłym kształtem, a Pani zabrała się za robienie kwadraciaków, również bez konsultacji ze mną. Zwróciłam uwagę, aby miały taki sam kształt, jaki miałam i żeby je skrócić. Zostały skrócone do takiego poziomu, jakiego nigdy nie miałam, nawet obgryzając. Prosiłam, aby lekko wystawały ponad opuszek, a tymczasem opuszek wystaje ponad paznokieć. Nie muszę, Wam chyba wspominać jak bardzo wkurwiona jestem tym faktem.

Niestety każdy z paznokci wyszedł innego kształtu i wyglądają strasznie topornie. Poczekajcie, bo nie doszliśmy jeszcze do wzorku, który moim zdaniem został naciapany byle szybciej.

 

5. SZYBKOŚĆ.

Całość wraz ze ściągnięciem hybryd i założeniem nowych, a także ze wzorkiem zajęła nam dwie godziny. Myślę, że jest to sporo czasu jak na to, że nie bały się korzystać z frezarki.

 

6. TALENT.

Doszliśmy do największego punktu zapalnego. Chociaż nie. Wszystkie te malutkie punkty składają się na taką wielką bombę wścieklizny, jaką byłam przez cały dzień i nadal jestem, jeśli tylko popatrzę na moje cudnej urody paznokcie. Cóż… Sama tego chciałam.

Zakochałam się w azteckich wzorach. Już ostatnio będąc u Kamili, zapragnęłam czegoś wzorzystego i miałam, ale w kolorach pastelowych, tym razem chciałam czegoś bardziej soczystego i dającego po oczach. Wzięłam ze sobą zdjęcie efektu pracy Kamili i powiedziałam, że zależałoby mi na czymś podobnym. Absolutnie nie zależało mi na idealnym odwzorowaniu, ale na tym, aby na paznokciu znalazło się coś w tym stylu. Pani zajmująca się mną od początku stwierdziła, że ona czegoś takiego nie umie wykonać i zamieniła się z inna Panią, która ponoć ma większe zdolności artystyczne. Niestety nie miała. Zapatrzyła się w zdjęcie, które miałam na telefonie i próbowała przerysować to, co tam było. Efekty jej pracy możecie podziwiać na zdjęciu poniżej.

 

paznokcie tajemniczy klient feminine look

Pierwszy błąd, jaki wykonała, to wymalowała wzorek wszystkimi kolorami naraz, zamiast dać wyschnąć obramówkom, a potem każdemu kolorowi po kolei to naciapała wszystkie na raz. Co za skutkowało rozmyciem kolorów i niewyraźnymi liniami. Mina mi już całkiem zrzedła, bo myślałam, że będzie to wyglądało bardziej spektakularnie, a tymczasem wygląda to tak jak jakaś słaba kreskówka na paznokciu.

 

7. EFEKT.

Nie byłam zadowolona, ale Panie to chyba wyczuły, bo nie zachwycałam się efektem i miałam lekko kwaśną minę. Nie należę do osób, które rzucają swoim niezadowoleniem na prawo i lewo. Zanoszę je do swojego zacisza domowego i łkam w kącie albo puszczam parę z uszu ze złości.

Jako że Panie zorientowały się, że nie wyszło im za bardzo, to rozpoczęły pochwały wzorku. O jaki śliczny”. A jedna to nawet podeszła i zrobiła zdjęcie moim dłoniom. Nie zapytała, czy może ani całuj w dupę, ani nic. Zrobiła zdjęcie i poszła.

 

8. CENA.

Jak na to, że mam zrypany wzorek, za który nie zapłaciłabym ani grosza to cena 65 zł jest w miarę normalna. Nie za wysoka nie za niska, a gdyby jeszcze wzorek wyszedł, to byłabym zadowolona.

 

9. TERMINY.

Z terminami nie ma problemu. Można spokojnie się umówić z dnia na dzień. Nie to żeby nie miały ruchu, bo mają, ale jest ich tam kilka, więc problemu z terminem mieć nie będziecie.

 

10. DODATKI.

Jakiego rodzaju dodatki znajdziecie w salonie? Mają kartę, gdzie ostatni zabieg macie 50% taniej czy jakoś tak. Nie wiem, na jakiej zasadzie to działa, bo raz byłam u nich na brwiach w kwocie 20 zł, a raz na paznokciach 65 zł. Nie istotne.

W salonie możecie zrobić sobie szereg różnych zabiegów na twarz oraz na ciało, łącznie z masażami i przedłużaniem rzęs. Pełen wypas. Tak jak wspominałam, korzystałam z regulacji i henny na brwi i za każdym razem wychodziły idealnie. Jak paznokci robić nie umieją, tak pozostałe zabiegi na twarz i ciało można przetestować.

 


 

Ja niestety tego salonu nie polecam i to nie dlatego, że robią coś źle czy może Panie pracujące tam są niegrzeczne. Nie. Nie polecam Wam tego salonu, bo w środku panuje brak dbałości o higienę pracy i bezpieczeństwo klientów. Taka opieszałoś. Ładny i nowy salon, a nie mają pieniędzy na nową polerkę czy jak? Nie wiem, ale nie wygląda to zbyt zachęcająco. Dodatkowo Panie manicurzystki nie do końca robią to, co lubią, bo robią to niedokładnie i po macoszemu. Za krótkie paznokcie i niewycięte zrogowaciałe boki opuszka. Tak jak mówiłam lenistwo i opieszałość personelu, który nie dba o to, aby wszystko odbywało się w czystości, zgodnie z podstawowymi zasadami higieny. Zero profesjonalizmu. Dziewczyny pracujące nad paznokciami w domu mają go więcej, niż znalazłam w tym salonie.

*Zdjęcia salonu pochodzą ze strony Ślubne plany.

Na koniec moja podsumowująca tabelka.

tabelka_tajemniczy_klient feminine look

 • Ja korzystałam raz z takiego salonu tylko w Krakowie. I też skróciła mi paznokcie tak że podrapać za uchem musiałam się ołówkiem bo palce miałam obolałe :'(

 • A czy podczas robienia paznokci zwróciłaś im uwagę, że to przecież niehigieniczne?

  • Nie, byłam w totalnym szoku i szczerze pierwszy raz byłam w takiej sytuacji. Wiem, że powinnam to zrobić…

   • A napiszesz do nich jakąś wiadomość na ten temat albo na ich profilu FB? Tego nie można tak zostawić :(.

    • Widzisz nie myślałam o tym ale masz rację podzielę się z nimi moją opinią 😜

 • W momencie gdybym ujrzała te cążki i kopytko do usuwania lakieru wyszłabym z takiego salonu. Higiena jest najważniejsza. Wolę salon, gdzie mam do wyboru tylko 10 kolorów i który nie oferuje dodatkowych zdobień, ale z higieną, sterylizacją i dezynfekcją stoi na najwyższym pozomie, aniżeli oferujący tysiące lakierów, zdobień i upiększeń, a nie dba o podstawowe zasady, dzięki którym jesteśmy zdrowe i nie musimy się obawiać choćby grzybicy. Niedopuszczalne jest również wymienianie się narzędziami pracy pomiędzy stanowiskami. Jest to skandaliczne zaniedbanie. Dziwię się, że pozwoliłaś sobie dokończyć zabieg.
  Ode mnie za czystość dostałyby 0 puntów, podobnie za bezpieczeństwo. I nigdy w życiu nie poszłabym na żaden inny zabieg do takiego salonu. Nie rozumiem jak można tak lekko traktować podstawowe zasady bezpieczeństwa i higieny podczas zabiegów. W przypadku przerwania ciągłości naskórka, jesteś narażona nie tylko na grzybicę czy zastrzał, ale nawet na WZW C czy HIV. Nic juz więcej nie napiszę.

  • Fakt trochę mi głupio ale w pewnym momencie zgłupiałam i wysiedziałam do końca. Sytuacja na pewno się już nie powtórzy, człowiekowi czasami trzeba otworzyć oczy co jakiś czas 😉

   • To prawda. Dla własnego bezpieczeństwa powinnaś jednak bardzo zwracać uwagę na takie sprawy, zwłaszcza jeśli mamy do czynienia z cążkami. Ale tak naprawdę każda klientka powinna mieć własny zestaw do manicure, najlepiej jednorazowy (choc w szkołach uczą dezynfekować bloczki czy pilniki), a metalowe narzędzia powinny być bezwzględnie sterylizowane. Ja bardzo zwracam uwagę na te sprawy, dlatego sporadycznie bywam w salonach.

 • Magdalena www.magdalenaklak.pl

  Uciekłabym stamtąd gdzie pieprz rośnie :O
  Współczuję Ci, bo zamiast odpocząć i mieć ładnie zrobione paznokcie pozostał Ci nie smak :/

  • Niestety, dobrze że mogę jeszcze innych uświadomić

 • Lubię krótkie paznokcie, ale te Twoje są (wg mnie) zbyt krótkie! Zwłaszcza ten serdeczny. Wzoru i podejścia kosmetyczki komentować nie będę 😉

  Co do narzędzi, to ostatnio dowiedziałam się, że sanepid wymaga, aby dla każdej klientki użyć narzędzi nowych (w sensie nowych lub wysterylizowanych). Absolutnie nie wolno używać tych samych narzędzi na kilku klientkach, a tym bardziej, jeżeli są jakiekolwiek ranki, skaleczenia!

  • Nie wiedziałam, że są jeszcze takie salony, które nie sterylizują swoich narzędzi…

   • Współczuję, że przekonałaś się o tym na własnej skórze 🙁

 • Fajna seria wpisów 🙂 Może ostrzeże nas przed takimi “smaczkami”. Ja polubiłam paznokcie hybrydowe, robiłam ostatnio je pierwszy raz. Zaczęłam od czerwieni, ale teraz będą eksperymenty 😉 Najważniejsze to oddać się w ręce profesjonalisty.

  • Dzięki, taką mam nadzieję. Oczywiście najlepiej robić paznokcie samemu ale kiedy nie ma się do tego talentu to pozostaje tylko specjalista.

 • Alicja

  A ja miałam przyjemność robienia paznokci w tym salonie i mam z goła inne odczucia… Narzędzia były sterylne w pakietach, kolornik dostępny w kilku wersjach, czysto, miło i profesjonalnie.

  • Widzisz nie dane mi było zobaczyć kolornika ani sterylnych narzędzi…

 • Agnieszka

  współczuję 🙁 przydałaby się ocena salonów w Warszawie bo sama chcę pójść zrobić hybrydę pierwszy raz i niewiem gdzie pójść

  • Warszawy aktualnie nie ma u mnie na celowniku ale kto wie 😀

 • Natalia

  Bywam w tym salonie. Jest średnio. Czasem jestem bardzo zadowolona z efektow paznokci, czasem jest tak sobie. Mnie bardzo sie nie podoba to, ze jak sie tam wejdzie, to wszystkie trzy z reguly pracownice najpierw popatrza porozumiewawczo na siebie a potem odpowiedzą dzien dobry. Czlowiek czuje sie jak intruz (zaznaczam, ze nie mam z nimi zatargow). Druga sprawa to taka z grubsza:przychodzi tam bardzo duzo dobrze zaznajomionych z pracownicami i wlascicielka klientek, czasem wydaje mi sie ze to samo towarzystwo wzajemnej adoracji. Plotkuja głośno, gadaja, chichraja z “klientkami” jak w istnej knajpie. Tymczasem czlowiek z poza kręgu czuje sie, no szkoda słów…Tym jest to przykszejsze i męczące, ze siedzi sie tuz przy sobie, krzeslo w krzesło. Owszem fajna rozmowa jest jak najbardziej na porządku i rowniez chetnie angazuje sie w rozmowe. Tylko ze z reguly femine look angażuje sie w rozmowę ze znajomkami. Czlowiek czuje sie jak wyrzutek. Otrzymuje tylko zdawkowe odpowiedzi. Reszta to sluchanie innych “będących w towarzystwie wzajemnej adoracji”. Tematow wspolnych im nigdy nie brakuje. Jest to wielce nieprofesjonalne. Denerwowalo mnie to. Zmienilam salon jakies 1,5 temu. I ….usluga na podobnym poziomie, cena tez ale atmosfera w porównaniu do femine look o wiele lepsza. Jest to czas dla mnie, a nie sluchanie meczacych opowiesci pracownic z zaprzyjaznionymi klientkami. Zwlaszcza, ze te rozmowy w femine look to nie monologi i wynaturzenia samoistne klientek ale typowe plotkowanie i bajdurzenie klientek z rownie zaangazowanymi i wciagnietymi w rozmowe pracownicami femine look. Niestety.

  • Podobna sytuacja miała miejsce kiedy ja u nich byłam. Nie zwracałam zbytnio na to uwagi bo w końcu to babskie miejsce i ploteczki są spoko. Ale patrząc z drugiej perspektywy to rzeczywiście może to wyglądać tak jak to opisujesz. Wszyscy ze sobą gadają oprócz Ciebie… Gdzie się przeniosłaś? 🙂

 • Jadzia

  Femine Look to najgorszy salon w Wieliczce

  • Napisz proszę jakie masz doświadczenia. Może coś nowego się pojawiło? Ja po przejściach z Panią właścicielką, już się tam nie pojawiłam.

   • Jadzia

    Zrobiono mi manicure hybrydowy, który był ładny przez 3 dni, a później wszystko zaczęło odpadac i się przebarwiac. Kiedy poszłam to zareklamować, Pani zaproponowala że może mi zrobić kolejny manicure za kolejną opłatą (80 zł) lub może zdjąć nieudolnie przez siebie zrobioną pracę za 40 zł! Żenada!

    • Oj to rzeczywiście słabo… Z jakich lakierów korzystają? Narzędzia już mają czyste, czy nadal korzystają z jednego zestawu na kilka klientek?

     • Jadzia

      Niestety nie znam nazwy lakierów, ale narzędzia nadal wspólne dla wszystkich i przeciela mnie do krwi wycinajac skórki, nie mogę sobie darowac że pozwoliłam na to.

     • No to bardzo niedobrze. W takim razie Panie nie uczą się na błędach, nawet tych wytkniętych osobiście. Według mnie salon należy zgłosić do konkretnej insytucji za brak higieny i bezpieczeństwa pracy.

     • Jadzia

      A jaka instytucja się zajmuje takimi sprawami?

     • Sanepid.

 • Basia

  W Femine Look zarazili moją koleżankę gronkowcem zlocistym.

 • Iw Ona

  Masakra! Nigdy więcej! Pani tak poszczypala mnie jak wyrywala brwi ze aż krew leciała! Nie polecam! Wręcz odradzam! Jak najdalej od tego czegoś!