Moje wrażenia po pierwszej przejażdżce Uberem w Krakowie.

Dzisiaj opowiem Wam o tym, jak z pewnej opresji uratował nas UBER. Wiecie co to jest Uber? Uber to taka prawie taksówka z tą różnicą, że zamawiasz ją poprzez aplikację i jedziesz z osobą prywatna nieoznakowanym samochodem. W Polsce działa UberPop, który poprzez aplikacje łączy klienta z prywatnymi kierowcami, którzy wcześniej musieli zarejestrować się w biurze Uber. W skrócie to takie BlaBlaCar, ale z jazdą po mieście ;) Więcej o moich wrażeniach i o tym, jak skorzystać z darmowego przejazdu przeczytacie poniżej.

 

Wróćmy do mojej historii. W niedzielę wieczorem wybraliśmy się wraz z mym mężem do mojej siostry do Krakowa na posiadówę. Piwko, przekąchy i taka zwykła paplanina. Siedzieliśmy sobie na balkoniku i całkiem nieźle nam się rozmawiało. Nagle wybiła północ i stwierdziliśmy, że może byśmy coś zjedli. Lodówka pusta a my mieliśmy ochotę na stripsy z KFC i rozpoczęliśmy wyszukiwanie, gdzie w Krakowie jest KFC 24/7, które dodatkowo dowozi jedzenie. Zanim się ogarnęliśmy, to było już po pierwszej, więc nic w tej kwestii nie wskóraliśmy. Tak nawisem mówiąc to KFC powinno uczyć się od Mcdonaldsa, jeśli chodzi o oznaczenia restauracji, które są w danym momencie otwarte. Ułatwiłoby to życie wielu głodnym ludziom po północy ;)

 

Głodni nie dawaliśmy za wygraną i próbowaliśmy wyszukać inne knajpki, które o 2 w nocy przywiozą nam coś do żarełka. Znaleźliśmy kilka pizzerii, kebabowni i oczywiście Maca. Nagle w naszych głowach zaświtała myśl, że może zrobilibyśmy sobie domowe burgery z frytami. No ale pasuje podjechać po zakupy. Tu na myśl przychodzi nam Tesco 24/7 i Uber, o którym dzień wcześniej wspominała mi Agata.

 

Postanowiliśmy pojechać wszyscy i wszyscy pierwszy raz. Jako że miałam do wykorzystania kodzik na darmowy przejazd to nie było problemu. Zasiedliśmy do aplikacji i zaczęliśmy wyszukiwać samochody, które krążyły koło naszego adresu. Kiedy któryś pojawił się w naszym zasięgu, to od razu go zamówiliśmy. Wystarczy jeden klik i już aplikacja zczytuje Twoja lokalizację więc nie musisz znać adresu (najgorzej, jeśli stoisz na przystanku i dzwonisz po taksówkę- kto jeździ, ten wie).

 

Podjarani jak nie wiem co, ruszyliśmy do samochodu naszego prywatnego kierowcy, który najszybszą możliwą drogą podrzucił nas pod Tesco. Karol, bo tak miał na imię kierowca, sprawnie dowiózł nas na miejsce, samochód czysty, zadbany, należący raczej do tych nowszych. Zrobiliśmy te nasze zakupy o 3 w nocy (byliśmy chyba jedynymi klientami w całym sklepie) i musieliśmy jakoś wrócić do mieszkania, a więc ponownie zamówiłam Ubera. Podjeżdża uśmiechnięty Karol i zawozi nas bez żadnego problemu na miejsce :)
Tak właśnie kierowca Karol i Uber uratowali nas w tej jakże trudnej sytuacji, kiedy dopadło nas gastro o 3 nad ranem! ;)

 


Szperając po necie, znalazłam raczej negatywne opinie o tej firmie, najczęściej pojawiały się teksty mówiące o tym, że taksówkarze nie są zadowoleni i wymyślający różne dziwne historyjki związane z przejazdami Uberem. A to, że nie wiesz, z kim jedziesz, a to, że nie wiesz, ile zapłacisz, a największym problemem było to, że aby się zarejestrować, trzeba posiadać kartę kredytową. Nic bardziej mylnego, jakby powiedział Radek Kotarski. W drugiej części rozwieje wszystkie Wasze wątpliwości i pokażę jak krok po kroku zarejestrować się w aplikacji tak, aby wszystko działało w należytym porządku.

 

REJESTRACJA

Pierwszym krokiem jest pobranie aplikacji Uber. Dostępna jest pod tymi linkaim: APP STORE, GOOGLE PLAY, WINDOWS PHONE STORE. Rejestracji można również dokonać na stronie głównej TUTAJ.

Pojawia się taki ekranik, gdzie musicie podać podstawowe informacje o swojej osobie takie jak: imię, nazwisko, numer telefonu, adres e-mail. W dalszej części podajesz dane swojej karty płatniczej. Numer karty oraz trzy lub czterocyfrowy kod CVV, który znajduje się na odwrocie karty. I teraz niespodzianka! Nie musi to być karta kredytowa, jak twierdzą niektórzy. Może to być zwykła karta płatnicza, jaką posiadacie do swojego konta. Aby móc z niej skorzystać w aplikacji należy mieć odblokowaną opcję transakcji internetowych.

Jest również miejsce na kod promocyjny. Po wpisaniu kodu otrzymasz 25 zł na pierwszy przejazd z Uberem. Wpisz: ubermadziof.

 

moje wrazenia po pierwszej przejazdzce uber w krakowie panel rejestracji

 

Swoje konto mam w mBanku i posiadam zwykłą kartę do konta. Transakcje internetowe można odblokować w taki sposób: Wchodzisz w: Moje Finanse -> Karty -> Najeżdżasz na kartę i powinien wyświetlić się guziczek Limity kliknij i powinna pokazać się tabelka, która wygląda jak ta poniżej. Zmieniasz limit transakcji internetowych, zatwierdzasz kodem sms i gotowe. Jeśli masz konto w innym banku, to będzie to wyglądało podobnie. Wiem, że były małe problemy z osobami, które miały konto w PKO, ale warto wcześniej skontaktować się ze swoim bankiem i opisać swój problem. Na pewno pomogą :)

 

moje wrazenia po pierwszej przejazdzce uber w krakowie blokada mbank

 

EDIT: Jeśli posiadasz konto w Alior Banku to nie musisz niczego ustawiać. Dodajesz kartę i wszystko działa automatycznie.

 

Jesteś zarejestrowany! Yupiii! Co dalej? Jak zamawiać przejazd? Przejdźmy dalej.

 

 JAK ZAMÓWIĆ PRZEJAZD?

Uber obecnie działa w trzech polskich miastach: w Warszawie, w Krakowie oraz w Trójmieście. Jeśli wybieracie się na wakacje za granicę, to warto sprawdzić, czy działają w okolicach.

Włączając aplikacje automatycznie pobierze ona Twoje położenie dzięki GPS, pokazując ile Uberków kręci się w Twojej lokalizacji. Przed zamówieniem samochodu od razu wiesz, jaki będzie czas oczekiwania. W tym wypadku jest to 5 minut.

 

moje wrazenia z pierwszej przejzadzki uberem krakow zrzut ekarnu-1

 

Przed zamówieniem przejazdu możesz go wycenić tak, aby sprawdzić, czy dany przejazd nie wyjdzie więcej niż masz na karcie ;) Do samochodu wejdą maksymalnie 4 osoby. Klikasz w Uzyskaj wycenę przejazdu iii…

 

moje wrazenia z pierwszej przejzadzki uberem krakow zrzut ekarnu-2

 

Wpisujesz, gdzie chcesz dojechać. Nie wpisałam jakiegoś konkretnego adresu, tylko samą ulicę. A więc przejazd z ulicy Fabrycznej 15 w Krakowie do ulicy Pawiej zajmie nam 9 minut i zapłacimy za niego od 13 do 16 zł. Wydaje mi się, że nie jest to zbytnio wygórowana cena, biorąc pod uwagę ceny taksówek. W jaki sposób wyceniana jest trasa? To proste: 5 zł za otwarcie drzwi + 1,40 zł za każdy kilometr + 0,25 zł za każdą minutę. Niezależnie od tego, czy się stoi, czy się jedzie, to licznik bije. Kierowcy oddają firmie 20% wartości każdego przejazdu.

Porównując te ceny do cen taksówek, gdzie za kilometr przyjdzie nam zapłacić średnio 3 zł a za otwarcie drzwi 8, to możemy liczyć na znaczne oszczędności.

 

moje wrazenia z pierwszej przejzadzki uberem krakow zrzut ekarnu-3

 

Po wpisaniu adresu docelowego i przeliczeniu kosztów dojazdu możemy spokojnie zamawiać samochód. Po zamówieniu wyświetli nam się niebieska nitka, po której możemy obserwować samochód zbliżający się do naszej lokalizacji. Dzięki temu wiemy, dokładnie w którym momencie się pojawi. Po zamówieniu samochodu mamy otrzymujemy również informacje, jaki samochód podjedzie oraz imię i zdjęcie naszego kierowcy. Bez żadnych haseł i wypatrywania naszej taksówy.

 

moje wrazenia z pierwszej przejzadzki uberem krakow zrzut ekarnu-4

 

Wsiadamy do samochodu i więcej już nic nie trzeba robić. Kierowca jedzie na nawigacji poprzez aplikację Uber. Po dowiezieniu nas na miejsce wyłącza trasę jednym slidem palca a my otrzymujemy podsumowanie przejazdu wraz z płatnością, która zostanie pobrana z naszego konta i żegnamy się. Na sam koniec aplikacja prosi nas o ocenę przejazdu w postaci oznaczenia gwiazdek.

Bezgotówkowo, miło wygodnie! Czyli wszystko, co lubię najbardziej. Powiem Wam, że jestem oczarowana tym jak łatwo i bezproblemowo można zamówić przejazd dzięki aplikacji Uber. Dzień wcześniej korzystałam ze zwykłej taksówki i tak jak wspominałam wcześniej, miałam problem z podaniem dokładnego adresu, jeśli stoję na przystanku. Pan dyspozytor potrzebuje dokładną ulicę oraz numer. Jaki numer ma przystanek? Jakoś się udało, ale zabuliłam za dojazd dwa razy więcej kasy, co mi się zdecydowanie nie podoba.

Pomyślałam również o przyjezdnych, turystach zagranicznych. Jak oni zamawiają taksówki w Polsce? Skąd mają znać adres? Z Uberem nie ma takiego problemu, bo aplikacja odczytuje Twoją lokalizacje, a to jest jeden z jej największych plusów.

Co więcej, zawsze wiesz jaki samochód podjedzie, więc w miejscu gdzie kilka osób czeka na swojego przewoźnika, nie musisz podchodzić i pytać każdego kierowcy czy to po Ciebie, czy nie. Weźmy też pod uwagę, że w firmach taksówkarskich nie do końca dbają o to, jakimi samochodami jeżdżą ich kierowcy. Raz Ci się trafi Mercedes, a raz Daewoo o wątpliwym komforcie jazdy.

 


Słowem podsumowania powiem, że jak najbardziej polecam tego przewoźnika. Przypominam, że jeśli macie ochotę na darmowy pierwszy przejazd, (kwota do wykorzystania 15 zł) to podczas rejestracji wpiszcie kod promocyjny: ubermadziof
Wtedy i Ty i ja dostaniemy 15 zł do wykorzystania na jeden przejazd z kierowcą Uber.

 

 • Fajna aplikacja zapewne działająca głównie w dużych miastach. Zapamiętam a być może kiedyś się przyda, choć raczej preferuję własne auto 🙂

  • Tak wspominałam, że działa w Krakowie, Warszawie i Trójmieście.

 • Asia

  Rewelacyjny pomysł, zupełnie nie miałam pojęcia, ze coś takiego działa w Krakowie 🙂

  • Działa i ma się dobrze. Polecam 🙂

 • Cieszę, że Uber już w Trójmieście. Pewnie już wkrótce będę miała okazję skorzystać a dzięki Tobie wiem o usłudze więcej. Dzięki 🙂

  • Cieszę się, że pomogłam. Aplikacja bardzo przydatna przy powrotach z imprez 🙂

 • Iza

  Nie słyszałam o takiej usłudze. Ciekawa jestem czy Mąż słyszał i w jakich krajach istnieją podobne rozwiązania. Będę miała zagadkę dla Męża 😉

  • Nie sprawdzałam innych krajów ale słyszałam, że działa na całym świecie. Na ich stronie na pewno jest taka informacja 🙂

 • Fajnie, nie wiedziałam, że w Polsce też już to działa!

  • Działa, działa! Polecam wypróbować 🙂

 • Trójka Domowa

  Pierwsze słyszę o takiej usłudze, dobre alternatywne rozwiązanie do taki zrzeszonych w koroporacjach

  • Ja jestem zakochana! I teraz jeśli będę potrzebowała szybkiej podwózki to korzystam tylko z tego 🙂

 • Co prawda słyszałam już o Uberze, ale przyznam szczerze, że nie miałam pojęcia, że działa w Polsce. Musze bliżej się temu przyjrzeć, bo to rzeczywiście fajna alternatywa dla taksówek i z tego co widzę wcale nie taka kosztowna. Na pewno wypróbuję, kiedy będę następnym razem w Krakowie.

  • Koniecznie 😉 Działa również w Warszawie i Trójmieście 🙂

 • Nigdy nie korzystałam z Ubera, a może dla tego, że tutaj gdzie mieszkam są takie prywatne korporacje gdzie też jeżdżą nieoznakowane prywatne samochody. Zrezygnowałam jednak z tej przyjemności bo niestety zależy na kogo się trafi. Czasem niektórzy kierowcy wołają o pomstę do nieba. Przestałam korzystać z tej formy jak mnie kiedyś kierowca przewiózł spod domu do knajpy w 9 minut, w normalnych warunkach nawet bez korków jedzie się tam ponad 20 minut.

  • Hehehe tez miałam taka historię ale z BlaBlaCar i myślałam, że się roztrzaskamy. W aplikacji Uber masz możliwość wystawienie opinii i za każdym przejazdem jesteś o to proszona. Kierowcy o tym wiedzą i starają się jeździć zgodnie z przepisami także spokojnie. Polecam Ci jeśli będziesz, w którymś mieście gdzie działają 🙂

 • Miszel

  Ja w Krakowie jezdze legalna taksowka, za 6PLN za trzasniecie drzwi i 1.80 PLN za kilometrer.. czyli niewiele wiecej a uczciwie, legalnie, a taksowkarz placi ZUS i podatek..

  • Twój wybór, ja nie szastam pieniędzmi na prawo i lewo. Kiedy mam do wyboru na tej samej trasie kwotę 15 zł i 30 zł to wybieram przejazd za 15 zł 🙂

   • Miszel

    To moglbym zrozumiec, natomiast nawet przy 10km trasie (co w Krakowie jest bardzo dlugim przejazdem), roznica w taryfie dziennej to 6+18=24 pln vs 5+14+3= 22 pln. Czyli 2 zlote taniej a nie drugie tyle i to w przypadku dlugiego przejazdu… Jechalas noca wiec moge to zrozumiec ale w ciagu dnia Uber jest akurat malo atrakcyjny

    • Dla mnie jest atrakcyjny bo nie znam Krakowa tak dobrze, żeby zawsze podać adres i użerać się z kimś na infolinii. Klikam kilka razy i transport już do mnie jedzie. Rozumiem Twój wybór oczywiście ale ja wolę Uber 🙂

  • Paweł Wariat

   pod warunkiem że taksówkarz nie doklika ci opłaty co jest teraz juz regułą , Bo jak sami mówią “uczciwie się nie da” polecam film z prowokacji dziennikarskiej na 10 przejazdów wszystkie gyły oszukane i za drogie w Uberze tego nie masz!!

 • Pingback: Blog Conference Poznań – Mój pierwszy raz. | Madziof .pl()

 • Mario

  Darmowy przejazd przy rejestracji wpisz kod

  4dxw6cnpue a o trzymasz darmowy przejazd na kwotę 45 zł super

 • Piotr

  Witam, użyłem podany przez Ciebie kod ale coś chyba się zmieniło? Kwota na pierwszy przejazd wynosi tylko 20zł.

  • Tak zmieniło się kilka dni temu, zaraz edytuje posta 🙂

 • Axel Wirecki

  Nigdy a to nigdy nie podawajcie żadnej firmie na stałe danych swojej karty i to jeszcze Z KODEM ZABEZPIECZAJĄCYM (!!!!!) IDIOTĄ TRZEBA BYĆ !!!!

  • Kolego a gdzie tu masz podaną kartę z kodem zabezpieczającym?

   • Axel Wirecki

    w PANELU REJESTRACJI

  • Po drugie, takie rzeczy robią miliony ludzi na świecie i nie ma w tym żadnych guseł ani zabobonów, że firma ukradnie pieniądze czy coś, jeśli o to Ci chodzi…

   • Axel Wirecki

    Miliony ludzi głosowało w Polsce w 2015 na parafaszystowskie partie dlatego żadna “milionowość” sama w sobie argumentem nie jest.

    • Wyzywanie kogokolwiek też nie jest argumentem. Żegnam.

     • Axel Wirecki

      Trudno rozmawia się z kimś, kto widzi coś czego nie było ( w tym wypadku wyzwiska). Równie dobrze mógłbym napisać, że mnie pobiłaś i okradłaś ale nie napiszę, bo nie mam zwyczaju zmyślać. Żegnam również.

 • uber

  3 msc temu zrezybmowalem z ubera jezdzilem od poczatku dzis nie da sie zarobic kursy regulowane mowia ze sciaga w lini prostej?zwykla sciema !tak samo jak kolejka na lotnisko !zapomnij o dobrych kursach jesli go w ogole zlapiesz!czy bylem 5 czy 1 w kolejce dostawalem na 17 stycznia a to postepu albo woloska to jest kolejka na lotnisko?dostawali z rejstracjami we i kr.pisza ze przy 40g.pracy tyg 8tys.zapomnij.kursy anulowane komunikat znalezlismy blizszego klienta.RACZEJ KROTSZY KURS!.ile razy mialem go dalej..i co sie okazalo za 8zl.zalosne.nastepna sprawa mnoznik mozesz zaponiec o czerwonych plamkach tak cie wywala na bok zebys w niej nie byl MNOZNIK NIE DLA CIECIE!NASTEPNIE KOREKTY ZA PRZEJAZD W ZESTAWIENIU A TO 12ZL 20ZL.KRADNA PPIENIADZE TWOJE PIENIADZE! ci co zarabiaja i daja im dobre zlecenia maja kurs za kursem .konczy i w obrebie 1 km juz ma nastepny…raz tak mialem widocznie komus sie pomylilo.zaprzesienie ukraincami brak jezyka 0 topografii zalosne.zaczalem latac w mnoznik wylogowywalem sie i do czerwonego .w ciagu tygodnia ze sredniej 4.95 spadla do 4.87 zalosne..!!oceny to jedna wielka sciema !ostrzegam wszystkich tych ktorzy chca brac leasingi badz kredyty ….i latac ..ODRADZAM !!!!!

 • Milo

  Nie rejestrujcie się na Uberze!!! Niby można usunąć konto taaa…..
  jasne to tylko słowa sam osobiście wertuję internet o sposobie usunięcia
  i… kiszka. Nie ma, podkreślam nie ma możliwości usunięcia konta Uber.
  Było to też nagłaśniane że to pułapka z której nie można się wycofać.
  Niby piszą że Uber już usuwa konta tylko póki co nic mi o tym nie
  wiadomo. Najgorsze jest to że podałem swoją kartę bankomatową (głupek ze
  mnie) gdyż nie spodziewałem się że nie można normalnie jak wszędzie
  usunąć. Uważajcie co instalujecie jak i co podajecie przy rejestracji.

  • Pisałeś do obsługi klienta? Odpisują na każdego maila i nie będzie problem z usunięciem konta 🙂